Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Adaptery do micro3/4-m42 K&F Concept vs FOTGA

    Witam

    Przejdę od razu do rzeczy. Zastanawiam się nad kupnem adaptera micro3/4-m42 do Panasonica G7. Po przejrzeniu ofert widzę dwie możliwości K&F Concept(droższy) i FOTGA(tańszy). Czy mógłby ktoś podzielić się opinia na temat tych adapterów tzn. czy warto dopłacać do K&F lub też zaproponować jakiś inny adapter.
    Z góry dzięki. Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Odradzam Fotge. Kupiłem ich 2 adaptery: do Pentaxa i Nikona. Z tego drugiego nie dało się wypiąć obiektywu już po pierwszym założeniu. Blokuje się bolec, muszę śrubokrętem podważać, żeby otworzyć.
    A7III

  3. #3

    Domyślnie

    Również nie polecam tego drugiego.Dla odmiany w moim bagnet ma bardo duże luzy, co stało się przyczyną kosztownej naprawy Nikkora Mikro 105 VR. Podczas przenoszenia aparatu
    obiektyw wypiął się i spadł na ziemię.

  4. #4

    Domyślnie

    kupiłem kiedyś pierścienie fotgi bo ktoś polecał na forum - działają i nie wyginają się jak popularna noname chińszczyzna - ale bagnety chodżą bardzo ciężko - kupiłem wcześniej nonamy i natychmiast odesłałem jeden pierścień nie działał całość się wyginała taki pochył obiektywu gratis - fotgę oceniam na 3- w skali szkolnej ale daje się używać.
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  5. #5

    Domyślnie

    mam ten lepsiejszy adapter K&F, nawet wystawiałem go tu na giełdzie, mam wersję z możliwością ustawiania przysłony i nie mogę narzekać choć używany był sporadycznie
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi, wybiorę K&F Concept.

  7. #7

    Domyślnie

    Odświeżając wątek napiszę, że adapter Fotga (a konkretnie zacięty bolec) to jedno wielkie nieporozumienie. Krzychoo_, dziękuję za dobre rady. Dzięki Tobie odpiąłem to dziadostwo od mojej ulubionej pięćdziesiątki
    D300, 12-24/4, 50/1.8, 85/1.4
    klik do galerii

  8. #8

    Domyślnie

    Omijaj adaptery fotga. Za to K&F Concept są świetne.

Podobne wątki

  1. filtry + adaptery m42 z allegro
    By psycho144 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-10-2008, 17:41
  2. Adaptery, a mieszek...
    By Dark in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-12-2005, 00:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •