Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Bezlusterkowiec do videobloga z podróży choć nie tylko

    Witajcie,
    Szukam aparatu do zastosowań amatorskich półprofesjonalnych czasami, z czasem zobaczymy.
    Zastosowanie:
    - videoblog, nagrania w pomieszczeniu (pseudo studio) i nagrania z podróży, różne klimaty,
    - taniec, nagrania demo tańca w ruchu, zarówno z dobrej Sali jak z terenu w różnym oświetleniu, romantyka nagrania będzie miała znaczenie a tym samym ładny bokeh + ostrość
    - spoty reklamowe przedstawiające różne historie,
    - zdjęcia: wakacje, taniec, imprezy klubowe przy słabszym świetle, portret, widokówka,
    To do czego przekonany jestem to:
    Gimbal A2000, mikrofon Rode Pro, GorillaPOD,
    Natomiast mam ogromny dylemat z tym co najważniejsze, czyli body plus szkło/szkła.
    Opcje:

    GH5+12-35/2.8. Na plus przemawia 10bit i faktycznie widoczna różnica czasami w kolorach. Minus za iso w stosunku do A6500, ale też lepsza stabilizacja, choć drugiej strony i tak video będzie kręcone w stabilizacji zewnętrzej.

    Olympus EM1 Mark 2 12-40/2.8

    Sony A6500 i tutaj schodki. Albo S18-35/1.8, albo S16/1.4(za chwile wejdzie)+S30/1.4. i tutaj pytanie, czy np. 18-35 optycznie zadowoli mnie i zastąpi mi w pełni te dwie stałki? Czy np. zastąpić to w ogóle jakimiś 10-18 lub 18-105 z Sony?
    Kolejna kwestia czy nie będzie mi w videoblogowaniu dokuczało to, że nie ma uchylnego ekranu ekranem do przodu. Czy to ma praktycznie częste zastosowanie, że podgląd tego co nagrywamy ma znaczenie? :/


    Ważne jest dla mnie, żeby budżet mocno powyżej 13k nie wychodził.
    Ostatnio edytowane przez mrucek ; 16-11-2017 o 18:15
    less is more
    Pozdrawiam
    Konrad M

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym szukał bezlustra z trybami T ( taniec ), Tr ( taniec romantyczny ), może tryb Ah ( another history ) itd
    A tak na poważnie, czy do tego nie wystarczy ci jakiś olympus E-PL i skupić się na obiektywach ?
    A jeśli stawiasz na super użyteczne ISO to może tani obecnie Sony A7s i masz coś więcej niż pseudo video aparat, do tego na pełnej klatce głębie uzyskasz podobną na f/2.8 lub z jasnymi stałkami lepiej niż na cropie, tylko czy w video akurat tak malutka głębia jest ci potrzebna ?

  3. #3

    Domyślnie

    Aż tak mała GO nie jest potrzebna oczywiście. Nie mówię, że tylko w to celuję, lecz wiem, że czasami będę też takie ujęcia nagrywać z małą głębią.
    Ad A7s, myślałem nad tym i raczej odpuszczę z racji na właśnie pełną klatkę i cenę późniejszą ewentualnych szkieł do tego body. Też nie wgłębiałem się w to jaka jest różnica pomiędzy pierwszą a drugą wersją tego body, tylko stabilizacja podobnie jak w 6500/6300 czy coś jeszcze znaczącego się zmieniło? Dotykowy ekran? To będzie miało znaczenie czy manualnym ostrzeniu.

    GH5/a6500 to pseudo video aparaty? wielu używa ich aktualnie do profesjonalnych zastosowań. Z drugiej strony sugerujesz nie pseudo aparat a coś lepszego typu pełna klatka, gdzie wcześniej odradzasz mocne body a skupić się w to miejsce na szkłach To jaka jest w końcu Twoja rada ?:P

    Inna sprawa, że akurat szkła, które rozważam to moim zdaniem są jakościowo wszystkie bardzo dobre, pomimo, że nie kosztują tyle co pod FF.
    less is more
    Pozdrawiam
    Konrad M

  4. #4

    Domyślnie

    Może fuji xe3 plus 2-3 szkła fuji?
    R | 35 | 50 | 135

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    Może fuji xe3 plus 2-3 szkła fuji?
    dzięki za propozycję nowej opcji, ale pozostaje w gronie rozważań jakie miałem do tej pory.
    less is more
    Pozdrawiam
    Konrad M

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    A6500 + sigma 18-35

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    A6500 + sigma 18-35
    Taki zestaw na GorillaPodzie będzie się co chwila przewracał.

    Cytat Zamieszczone przez mrucek Zobacz posta
    Kolejna kwestia czy nie będzie mi w videoblogowaniu dokuczało to, że nie ma uchylnego ekranu ekranem do przodu
    Będzie bardzo dokuczało. Moim zdaniem nie ma co kombinować, tylko brać GH5, bo to jest sprzęt stworzony właśnie do takich rzeczy.

  8. #8

    Domyślnie

    A ta sigma 18-25/1.8 to jest na E-mount, czy przez jakąś przejściówkę (Sigma MC-11)?
    Skoro stabilizacja w aparacie nie jest tak ważna, to może lepiej wziąć tańszego A6300 (poza stabilizacją, minus to brak dotykowego ekranu - 3800 zł) do tego Gimbal A1000 (udźwig do 1kg przy założeniu, że nie weźmiesz kloca jakim jest S18-35/1.8 powinien wystarczyć - 1,5k zł) + S16/1.4 (ma kosztować ok 2k zł), S30/1.4 (1500 zł) + SEL 50/1.8 (1100 zł). Łącznie 9900 zł.

  9. #9

    Domyślnie

    W Sony jest jeszcze 28/2.0.

  10. #10

    Domyślnie

    No i jest ciekawa kombinacja. O to mi chodziło właśnie.
    Ad zejścia niżej na 6300 to mam jakąś wewnętrzną barierę, że kupuje nowe stare. Faktycznie optycznie poza stabilizacją i dotykiem niczym się nie różni? Inna sprawa, że manualne ostrzenie na dotyku może mieć czasami dla mnie znacznie.

    Cytat Zamieszczone przez birkoff Zobacz posta
    A ta sigma 18-25/1.8 to jest na E-mount, czy przez jakąś przejściówkę (Sigma MC-11)?
    Skoro stabilizacja w aparacie nie jest tak ważna, to może lepiej wziąć tańszego A6300 (poza stabilizacją, minus to brak dotykowego ekranu - 3800 zł) do tego Gimbal A1000 (udźwig do 1kg przy założeniu, że nie weźmiesz kloca jakim jest S18-35/1.8 powinien wystarczyć - 1,5k zł) + S16/1.4 (ma kosztować ok 2k zł), S30/1.4 (1500 zł) + SEL 50/1.8 (1100 zł). Łącznie 9900 zł.
    less is more
    Pozdrawiam
    Konrad M

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] pocztówki z podróży
    By Sławek C in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-04-2009, 18:46
  2. Pytanie do przeciwników obróbki (choć nie tylko)
    By bombel in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 245
    Ostatni post / autor: 20-06-2008, 15:52
  3. [relacja] Krym dziennik z podrozy
    By marszull in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-03-2008, 15:39
  4. [ Reportaż ] kartka z podrozy do Krakowa
    By Anonymous in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-06-2006, 16:08
  5. a teraz na powazniej choc i tak to lanie wody jest!
    By hesja in forum Plenery i warsztaty rok 2005 (Mysłakowice, Tomaszów Mazowiecki)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-05-2005, 00:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •