Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2017
    Miasto
    Dzierżoniów
    Posty
    47

    Domyślnie Nikon D7200 automatyczne przesyłanie zdjęć do np. smartfona

    Cześć.

    Czy istnieje już jakaś opcja bezpośredniego przesyłania zdjęć na smartfona zaraz po ich wykonaniu, bez zbędnej ingerencji które mam zdjęcie wysłać - poprostu wszystkie wysyłaj zaraz po wykonaniu.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli używasz do wyzwalania migawki Nikon Wireless Mobile Utility, wszystkie zdjęcia automatycznie zapisują się na telefonie (standardowo mam wybrany zapis raw+jpg).

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2017
    Miasto
    Dzierżoniów
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Jeśli używasz do wyzwalania migawki Nikon Wireless Mobile Utility, wszystkie zdjęcia automatycznie zapisują się na telefonie (standardowo mam wybrany zapis raw+jpg).
    Używam na IOS 11 ale nie widzę opcji automatycznego wysyłania zdjęć (jak możesz podaj gdzie masz opcję ustawienia) a co więcej jak chcę wybrać np. Wyślij wszystkie zdjęcia" to wysyła ale "okrojone" nie w oryginalnej wielkości.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muzykcb Zobacz posta
    Używam na IOS 11 ale nie widzę opcji automatycznego wysyłania zdjęć (jak możesz podaj gdzie masz opcję ustawienia) a co więcej jak chcę wybrać np. Wyślij wszystkie zdjęcia" to wysyła ale "okrojone" nie w oryginalnej wielkości.
    TUTAJ masz link do ichniej dokumentacji. Może się przyda
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem, po co Ci zdjęcia 6000x4000 na telefonie. Musisz pewnie użyć innej aplikacji, ja nigdy nie miałem takiej potrzeby.
    Napisałem, że zdjęcia zapisują się automatycznie, jeśli wyzwalasz migawkę za pomocą WMU. Zmniejsza je, bo taka jest idea szybkiego udostępniania, generalnie rozmiar jest dostosowany do internetu bez zamulania ogromnymi plikami.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2017
    Miasto
    Dzierżoniów
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Nie wiem, po co Ci zdjęcia 6000x4000 na telefonie. Musisz pewnie użyć innej aplikacji, ja nigdy nie miałem takiej potrzeby.
    Napisałem, że zdjęcia zapisują się automatycznie, jeśli wyzwalasz migawkę za pomocą WMU. Zmniejsza je, bo taka jest idea szybkiego udostępniania, generalnie rozmiar jest dostosowany do internetu bez zamulania ogromnymi plikami.
    Masz rację, ale moja idea zastosowania tej opcji jest zdoła odmienna. Będą za granicą na wakacjach staram się wysyłać zdjęcia na własny serwer zawsze wieczorami aby w razie kradzieży sprzętu nie utracić cennych zdjęć.
    Obecnie robię to w ten sposób że przegrywam zdjęcia z jednej karty na drugą która jest microsd z adapterem, po czym montuję ją w telefonie i wysyłam. Oczywiście mogę wziąć laptop czy tablet i przegrywać ale chodzi mi o jak najmniejszą ilość sprzętu. Sądziłem że za pomocą D7200 prześlę zdjęcia bezpośrednio na telefon po czym wieczorami będą w zasięgu wifi wyślę na serwer domowy.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Jak chcesz pobierać zdjęcia na telefon od razu po zrobieniu, to dobrze sprawdza się qDSLRDashboard, ale przy używaniu wbudowanego WiFi zasięg, jak i prędkość przesyłania są dość ograniczone.
    Jak pobrać go na IOS 11 bo w sklepie nie widzę ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muzykcb Zobacz posta
    Jak pobrać go na IOS 11 bo w sklepie nie widzę ?
    Nie ma aktualnie na iOS 11, bo Apple nie pozwala na 32b aplikacje na tym systemie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Jak chcesz pobierać zdjęcia na telefon od razu po zrobieniu, to dobrze sprawdza się qDSLRDashboard, ale przy używaniu wbudowanego WiFi zasięg, jak i prędkość przesyłania są dość ograniczone.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 15-11-2017 o 22:05
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    W niebezpieczne rejony jeździsz Większości fotografów w podróży wystarczają zapasowe karty, przechowywane w bezpiecznym miejscu. Przy dzisiejszych cenach kart szkoda czasu na transfery.
    Są też karty pamięci z WiFi, może to jest jakieś rozwiązanie.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2017
    Miasto
    Dzierżoniów
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    W niebezpieczne rejony jeździsz Większości fotografów w podróży wystarczają zapasowe karty, przechowywane w bezpiecznym miejscu. Przy dzisiejszych cenach kart szkoda czasu na transfery.
    Są też karty pamięci z WiFi, może to jest jakieś rozwiązanie.
    Rejony Ameryki południowej oraz środkowej nie są najbezpieczniejsze. Spotkałem się z wieloma sytuacjami dlatego uważam że najlepsze rozwiązanie to łączność z domowym serwerem dodatkowo dzięki takiemu połączeniu osoby przebywające w domu na bieżąco mogą przeglądać i obrabiać zdjęcia.

    O kartach pamięci z Wifi nie słyszałem - dzięki za podpowiedź, poszukam informacji o takim rozwiązaniu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Automatyczne układanie zdjęć na jedno
    By remek in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-10-2008, 10:00
  2. Przesyłanie plików.
    By andrzej_laskowski in forum Komputery
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-10-2007, 07:22
  3. automatyczne obracanie pionowych zdjec w Coolpix L11
    By WiciuA in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-05-2007, 08:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •