Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

WÄ…tek: Korzennie

  1. #1

    Domyślnie Korzennie


    Witam, materialu troche w tym temacie mam, duzo mocniejszych fotografii, ta jednak podoba mi sie, ze wzgledu na miekkosc...widze po exifie, ze nie przestawilem czasu na zimowy :P


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3902-copy.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	163,4 KB
ID:	1145

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2017
    Miasto
    Kraina deszczowcow
    Posty
    88

    Domyślnie

    Miekkosc i pastelowa tonacja - mniam. Podoba sie.

  3. #3

    Domyślnie

    Greg77, co prawda bardzo dawno nie zaglądałem na Forum i aż musiałem się upewnić, czy to aby Twój post... Zerknę więc jednak nieco później na te mocniejsze kadry, bo tutaj nie ma ani ciekawego światełka, ani kadru... Kompozycja mocno na prawą stronę, światło mało ciekawe, a koloryt jakby nieco pozbawiony saturacji...Niestety, jestem na nie :-/
    analogi, szkiełka, filterki, statyw, a na nim ostatnio, od czasu do czasu, stawiam także lusterko cyfrowe...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T_P_ Zobacz posta
    Greg77, co prawda bardzo dawno nie zaglądałem na Forum i aż musiałem się upewnić, czy to aby Twój post... Zerknę więc jednak nieco później na te mocniejsze kadry, bo tutaj nie ma ani ciekawego światełka, ani kadru... Kompozycja mocno na prawą stronę, światło mało ciekawe, a koloryt jakby nieco pozbawiony saturacji...Niestety, jestem na nie :-/
    Widzisz co do swiatelka, jest i to calkiem przyjemne, kadrowo, mozesz sie czepic, mnie odpowiada...
    Koloryt swiadomy i wrzucam drugi specjalnie dla ciebie...

  5. #5

    Domyślnie

    Greg77, nie mam zamiaru się czepiać...tylko przekazuję Ci jak ja to widzę, potencjalny odbiorca 😉
    A teraz proszę Cię...zerknij na światło na tej i na kolejnych dwóch fotografiach, które dodałeś, i obiektywnie sam sobie odpowiedz co widzisz...😉
    analogi, szkiełka, filterki, statyw, a na nim ostatnio, od czasu do czasu, stawiam także lusterko cyfrowe...

  6. #6

    Domyślnie

    Zgodził bym się z kolegą @T_P_ - zdjęcie z prawej strony za "ciężkie", mnie się źle patrzy na takie fotografie... wydaje mi się że zaraz się przewróci...
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  7. #7

    Domyślnie

    fajnie poukladane, ladne swiatlo

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    fajnie poukladane, ladne swiatlo
    @akustyk Gdyby przypiąć tą kompozycję pinezką w środku to zaczęła by się obracać jak nie wyważone śmigło... Co tu jest zdaniem kolegi "fajnie poukładane" jak można wiedzieć coś bliżej? Światło moim zdaniem równie kiepskie jak kompozycja... ale to może rzecz gustu już
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    @akustyk Gdyby przypiąć tą kompozycję pinezką w środku to zaczęła by się obracać jak nie wyważone śmigło...
    nie.

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Co tu jest zdaniem kolegi "fajnie poukładane" jak można wiedzieć coś bliżej?
    wagowo koncentruje sie w okolicach korzenia. ciemne partie obrazu sa skoncentrowane na prawym boku i w dole obrazu, sa dobrze zrownowazone (pod wzgledem ilosci i kontrastu) przez wieksza ilosc jasnego w obrazie. linia chmur, zbocza gory i czubkow drzew dodatkowo prowadzi wzrok w kierunku tego korzenia, dodatkowo podkreslajac jego role w kompozycji.

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Światło moim zdaniem równie kiepskie jak kompozycja... ale to może rzecz gustu już
    ja osobiscie lubie wiecej kontrastu, a na pewno mniej rozjasniania cieni. ale to tez kwestia gustu.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ...
    wagowo koncentruje sie w okolicach korzenia. ciemne partie obrazu sa skoncentrowane na prawym boku i w dole obrazu, sa dobrze zrownowazone (pod wzgledem ilosci i kontrastu) przez wieksza ilosc jasnego w obrazie. linia chmur, zbocza gory i czubkow drzew dodatkowo prowadzi wzrok w kierunku tego korzenia, dodatkowo podkreslajac jego role w kompozycji...
    Dziękuję bardzo za rozwinięcie swojej opinii, człowiek może się dowiedzieć czegoś ciekawego po takim opisie i przynajmniej ja staram się zrozumieć punkt widzenia autora wypowiedzi... I jednak dla mnie zdecydowanie obecność tych ciemnych drzew po prawej stronie powoduje brak jakiejś równowagi w tym obrazie
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •