Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Modyfikacja "studia przedmiotowego" wybór softoboxa (wielkość).

    Szukałem wczoraj na necie jak i na forum, ale co temat to inne odpowiedzi i nadal nie wiem. Chce lekko zmodyfikować moje domowe studio produktowe. W obecnej fazie zdjęcia już wychodzą dobre, no nie mówię, że zajmuje sie profesjonalną fotografią, ale w porównaniu z konkurencją moje zdjęcia się naprawdę dobrej jakości lecz to mi nie wystarcza. Chce mniej czasu spędzać czy dobieraniu oswietlenia, photshopie itp. Obecnie to trochę prowizorka. Posiadam 2 x lampy światła ciągłego 65W (niby malo, ale do małych przedmiotów jest ok) pora na zakup softboxów. Posiadam "domowe" pseudosoftboxy i jednak widzę różnicę, brakuje mi profesjonalnego. I tutaj dylemat bo kompletnie nie wiem, który wybrać. Dodam, że fotografuje głownie małe przedmioty, coś wielkości nie wiem, butów? Pudełko od butów? Niektóre większe, niektóre mniejsze. Mam gotowe miejsce, coś al'a stół bezcieniowy, ale soft. Myślę nad 40x40 bo w sumie 2x 40 powinny mi ładnie oświetlić obszar roboczy, ale sam nie wiem. Nie za małe? A może będą dawać za mocne światło? Waham się miedzy 40, a 60x60. Dlaczego nie 50x70? Ponieważ na 1 żarówkę 65W będzie to naprawdę za słabę, a dwa nie potrzebuje aż takiej dużej powierzchni roboczej. Co o tym sądzicie? 40 czy 60?

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    60x60 lub lepiej 50x70 (ta sama powierzchnia swiecąca, wolę prostokąt niż kwadrat). Softbox powinien być około 3x większy od wyrobu jaki fotografujesz.
    Zdjęcia robisz ze statywu, wydłużysz czas. Róznica między softem 40 a 60/70 jeśli chodzi o czas będzie niewielka.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli chcesz coś więcej to czas przejść na światło błyskowe, które daje większe możliwości. Trzeba nauczyć się świecić gradientowo. To co potrzebujesz to na pewno garnki, stripy, materiały dyfuzyjne oraz mogą przydać się strumienice. Wszystko zależne od tego co fotografujesz i co chciałbyś uzyskać.
    Zobacz różnice świecenia softboxa, a świecenia gradientem:
    https://www.photigy.com/unit/cosmeti...tup/?id=447274
    Body kilka słoików i inne graty

Podobne wątki

  1. Światło do studia- trudny wybór
    By Patyk in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-08-2007, 15:21
  2. Czy "hard" to to samo co "full"??
    By chubby in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-06-2007, 19:52
  3. Ksiazka "Nikon. System tradycyjny i cyfrowy" Marek Sutkowski
    By Domis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-02-2007, 14:03
  4. Nikon Capture: "LCH Editor" a "Curves"
    By matmol in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-07-2005, 14:50
  5. Tamron 90/f2,8 Macro bez"Di" czy z "Di"
    By Lwiecz01 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 25-02-2005, 16:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •