Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Monitoring - CCTV

    Witam od kilku lat chodzi za mną chęć zabezpieczenia domu, sporo swego czasu czytałem na elektrodzie itp stronach o systemach CCTV
    Ale było to dość dawno i ogólnie na nic się konkretnego się nie zdecydowałem. A bo to słaba rozdzielczość, w nocy nic nie widać, ewentualnie nagrania poklatkowe.

    Trochę żałuje że tyle z tym zwlekałem bo przez ten czas ktoś mi auto stuknął, dwa razy. Do tego regularnie co jakiś czas jakiś dziad a raczej jego czworonóg wali mi dwójki przed wejściem do domu. Chciałbym dorwać pana bo idąc po naszym chodniku mam wrażenie czasami że gram w sapera. Więc typ krąży regularnie tą drogą a jego pies należy do obszernych.

    Na czym by mi zależało.
    1. Co najmniej 3 kamery mogą iść po kablu chociaż WIFI byłoby dodatkowym atutem
    2. Rekorder tak na dwa tygodnie
    3. Dobra jakość nagrań w nocy oraz z miarę płynną ilością klatek.
    4. czujnik ruchu.
    5. Możliwość wyznaczania martwych stref by mi się sąsiedzi nie wyskoczyli z pozwem.
    6. stream albo powiadamianie na smartphona (alarm)
    7. Nie musi mieć monitora bo mam jakiś stary który bym podpiął.

    I takie pytanie czy te czujniki ruchu chodzą na ruch czy są też czujniki na ciepło. bo nie chciałbym byś alarmowany w dni wietrzne których u mnie jest 99%

    Są jeszcze jakieś rzeczy o których warto pamiętać przy wyborze takiego zestawu?

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Zainteresuj się sprzętem HikVison, mamy taki w pracy, spełnia chyba wszystkie Twoje kryteria. Nie wgłębiałem się aż tak szczegółowo w Twoje preferencje, ale panel admina w tym systemie naprawdę ma duże pole manewru. Tylko to idzie po IP a nie telewizyjne CCTV, WiFi karty sieciowe łyknie bez problemu po nadanych adresach...
    Z tym że Ty chyba potrzebujesz system na styku rejestrator + alarm na PIRach+MW, aż tak w tym nie siedzę, może ktoś kto sprzedaje/montuje coś dopowie...
    Nikon i podróże ...


  3. #3

    Domyślnie

    @moshica dziękuje za odpowiedź, przeglądam różne typy takich systemów i większość nie wzbudza mojego zaufania. Mam jedną kamerkę z WIFI ale po dwóch dniach wrzuciłem ją do szafy bo tragiczna była. Raz alerty zasypują mi telefon, innym razem w ogóle nie można nawiązać połączenia. Czujnik ruchu świruje przy wietrze, w nocy nic nie widać. Ogólnie większość kamer CCTV wygląda na takie same układy.

    Najważniejsza dla mnie to jakość obrazu dzięki której będę mógł rozpoznać osobę nagraną, może też być nagrywanie 24h byle z 10 dniowym zapisem minimum. Reszta to już dodatki.
    Szukam też na Amazonie i ebayu opinii i gotowych układów.



    Muszę się na coś zdecydować a nie chce wyłożyć sporej sumy na śmiecia jak ostatnim razem.

  4. #4

    Domyślnie

    8 kamer marki BCS sprawują się świetnie bardzo dobra jakość obrazu i niesamowicie dobrze świecą nocą ich doświetlacze. Spory teren oświetlają i wszystko jak na dłoni nocą widać, to było ważne kryterium wyboru jak świecą w nocy. Mają czujniki na ruchu, mogą rejestrować tylko jak coś się ruszy, albo w pętli 24 godziny na dobę lub pierdylion różnych innych ustawień w prostym interfejsie rejestratora marki @hua czy jakoś tak. Apka fajna na smartfona i gdzie byś nie był to wszystko sobie kontrolujesz zdalnie.
    Włączanie na ruch dział też w ten sposób, że może analizować klatkę po klatce bez zapisu, a jak coś w obrazie się zmienią to zapisuje dopiero wtedy, a wcześniej obraz w buforze jakimś tam jest.
    Nie zapomnij aby jedna kamerka była jakaś tak o dłuższej ogniskowej i ustawiona tak abyś mógł trochę kontrolować ruch w okolicy, kto przyjeżdża, kto odjeżdża, d\tak dalszą perspektywę trochę. To się może przydać.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 14-11-2017 o 14:11
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •