Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Red face jakie szkła do D5300 (video)

    Panie i Panowie,

    czy możecie wskazać mi ciekawe szkiełka do filmowania ?

    jak na razie w swoim zestawie mam
    - D5300
    - 35 mm 1.8
    - 18-55 kitowy
    - samyang 8mm (fish eye)
    - 55-200mm kitowy


    szkiełko do filmowania dziecka w pomieszczeniach oraz na zewnątrz - korzystając z Waszego doświadczenia proszę Was o wsparcie - z góry dziękuje

    p@bloo

  2. #2

    Domyślnie

    Ogniskowa? Stabilizacja czy stabilizator zewnętrzny masz kiedy aparat nie jest na statywie? Budżet?
    Z tego co masz to często sięgam po 35 i 8 w celu nagrywania. Na dx i m43 często używają Sigmę 18-35, nie ma konkurencji ogniskowa/światło.
    Chociaż filmowania Nikonami z zasady nie polecam, a już bieganie za dzieckiem może być abstrakcją. Chyba, że grzecznie bawiące się dziecko możliwie w jednym miejscu, wtedy ok. A jak w ruchu to lepiej mała kamerka na gimbalu (i z zapisem 4k).

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    Ogniskowa? Stabilizacja czy stabilizator zewnętrzny masz kiedy aparat nie jest na statywie? Budżet?
    Z tego co masz to często sięgam po 35 i 8 w celu nagrywania. Na dx i m43 często używają Sigmę 18-35, nie ma konkurencji ogniskowa/światło.
    Chociaż filmowania Nikonami z zasady nie polecam, a już bieganie za dzieckiem może być abstrakcją. Chyba, że grzecznie bawiące się dziecko możliwie w jednym miejscu, wtedy ok. A jak w ruchu to lepiej mała kamerka na gimbalu (i z zapisem 4k).
    - stabilizacji brak - ale mogę się zaopatrzyć tylko nie wiem w co ? jeśli możesz coś zasugerować to chętnie
    - budżet - mogę sobie pozwolić na szkiełko nie przekraczające ceny aparatu :
    - za mała kamerkę robi gopro 4

    piszesz sigma ... mhm zaraz rzucę okiem

    dzięki za wskazówki!

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli myślisz o nagrywaniu poruszające się dziecka, albo nagrywaniu w ruchu, to jedyny obiektyw jaki można używać, to AF-P 18-55 VR, ale i ten nie da dobrego automatycznego ostrzenia.
    W obiektywach AF-S, HSM, USD AF można używać sporadycznie tylko do statycznych scen. Ustawianie ostrości trwa nawet kilka sekund, a aparat poluje na ostrość, co jest bardzo drażniące podczas oglądania tak nagranego materiału.
    Przy jakimkolwiek ruchu zostaje ostrzenie manualne.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie tak robię od pewnego czasu ustawiam ostrość manualna i staram się trzymać obiekt

Podobne wątki

  1. Jakie szkła na śluby???
    By Liczba in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 19:55
  2. Video tutoriale
    By charliex in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2006, 11:50
  3. Problem z video
    By kotylak in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-06-2006, 19:52
  4. Szerokie szkła
    By SWegnerowski in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-05-2006, 14:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •