Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
  1. #1

    Domyślnie Co wybrać? Portret / Nagość

    Dawno mnie tu nie było..
    Zatrzymałem się w cyfrówkach miej więcej na okresie gdy wychodziły d700 i d300. Posmakowałem analoga - mały,średni skończyłem na 4x5 Toyo.
    Z pewnych względów muszę przeprosić się z cyfrą i tu zwracam się do was z prośbą co wybrać. Głównie portret i nagość
    Celuje w:
    1. D700/D3 + Helios 40-2 lub 85 1.4 D / 50 1.4 D / 35 1.8 (ta pierwsza popularna wersja pod cropa bez pierścienia przesłony)
    2. 5D mk II + odpowiedniki

    haha - wyjaśniło się w końcu który lepszy ? :P

    Teraz kilka pytań. Czy w podobnych pieniądzach nie dostanę przypadkiem czegoś lepszego? Takie D600/610 idzie kupić w podobnych okolicach - to lepszy aparat? Słyszałem że były jakieś serwisowe akcje etc. No nie siedzę w temacie już ładnych parę lat. Te wszystkie 750/800/810 gonić w to? Coś się drastycznie zmieniło?

    Potrzebny jest mi w miarę ładny obrazek raczej na niskich czułościach i fajna praca z lampami.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bukkake cowboys Zobacz posta
    1. D700/D3 + Helios 40-2 lub 85 1.4 D / 50 1.4 D / 35 1.8 (ta pierwsza popularna wersja pod cropa bez pierścienia przesłony)
    Nie ma sensu pchać się w D3 przy takim zastosowaniu. 1.500 zł różnicy lepiej dołożyć do optyki...

  3. #3

    Domyślnie

    Patrząc po szkłach to d800 bym nie doradzał bo 36 megapikseli potrzebuje raczej nowocześniejszych i ostrzejszych obiektywów. Między d610 a d700 są różnice kolorystyczne. Musisz sobie sprawdzić z którego body obrazek bardziej Ci odpowiada. D750 bym odradzał bo szkoda kasy dla Twoich zastosowań. To badziej body do reportażu ślubnego. Po za tym niektórzy narzekają na kolory z niego.

  4. #4

    Domyślnie

    No obrazek pasuje mi z canona tyle że nie pasują mi zupełnie szkła, ergonomia i fakt że trzeba jakiś zewnętrznych programów by sprawdzić przebieg matrycy.. Starą piątkę pamiętam że trzeba było zanieść na Żytnią aby sprawdzili przebieg - teraz ponoć mają jakiś zewnętrzny program?
    Z praktyki wiem że nie będę robił większych wydruków niż a3+, więc miliony w matrycy też zdają się zbędne..

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Popatrz na D600/610.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Szkła w Canonie Ci nie pasują? Jedyna zaleta systemu? Proszę Cię. No chyba, że rozchodzi się o cene f1.2.

    Jeśli robisz te portrety w studio, wszystko da radę nawet A6000, plener z błyskiem 5d3 bez D750.

    Takie moje zdanie - nie bić.

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Szkła w Canonie Ci nie pasują? Jedyna zaleta systemu? Proszę Cię..
    Mam odmienne zdanie. Body canona serii 5 czy tym bardziej D1 nie są złe. A szkła? Najlepszą optykę robi ostatnio Sigma, da się kupić ARTy na oba systemy, więc system się pomału przestaje wybierac patrząc na optykę. No chyba, że ktoś szuka specyficznych szkiełek typu TS 17, ale to nie w portrecie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    A szkła? Najlepszą optykę robi ostatnio Sigma, da się kupić ARTy na oba systemy, więc system się pomału przestaje wybierac patrząc na optykę.
    Optyka optyką a autofocus autofocusem. Sam używam tylko szklarni systemowej, flashy w sumie tez, nie liczac jednego kundla z powerpackiem.

    Całe te USB docki i tungsten/day light to już za dużo jak dla mnie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Proszę Cię. No chyba, że rozchodzi się o cene f1.2.
    Pewnie że rozchodzi się o cenę, gdyby było inaczej brałbym aparat najnowszy z katalogu a szkła... pewnie i tak heliosa

  10. #10

    Domyślnie

    Tak jak napisał Jacek_Z
    Pod względem jakości/ceny nic lepszego nie znajedziesz jak D600.
    Nawet w rankingu DxO jest e pierwszej dziesiątce. Canon wiele dalej.
    Po przesiadce z D700 duży plus na korzyść D600
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 11-11-2017 o 18:01

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Edward Weston - Inteligentna Nagość - film
    By Jacek_Z in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-06-2011, 11:20
  2. [ Foto-żart ] Chirurg [uwaga-nagość!]
    By Andy_O in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 18-11-2007, 00:38
  3. Nagość zakryta u 16-latki
    By mirwil in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-09-2007, 21:47
  4. obiektyw makro/portret, co wybrać ??
    By NiseriN in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-10-2006, 06:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •