Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Optyka optyką a autofocus autofocusem. Sam używam tylko szklarni systemowej,.
    Że niby Sigma ma gorszy AF? Nie jest dobrze zbyt długo się trzymać stereotypów.
    Zapytaj @Dariusz Breś co myśli o nikkor vs sigma. Nie ze wszystkim z tym co on pisze się zgadzam, ale Nikkor stracił dominującą pozycję, a czasami wręcz poprzegrywał z optyką firm niezależnych.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    I wystarczy tylko jeden upgracik firmware, albo nowy model i szlag trafi szkła firm trzecich

  3. #13

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o ogniskowe do 135mm, jakie świetne obiektywy wypuścił Canon przez ostatnie 2 lata?
    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Optyka optyką a autofocus autofocusem. Sam używam tylko szklarni systemowej, flashy w sumie tez, nie liczac jednego kundla z powerpackiem.

    Całe te USB docki i tungsten/day light to już za dużo jak dla mnie.
    Przy serii 5D Canona, AF to nie jest najlepszy argument. Dodajmy najsłabszą na rynku matrycę... I mamy przepis na sukces tylko dla wyznawców systemu.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Jeśli chodzi o ogniskowe do 135mm, jakie świetne obiektywy wypuścił Canon przez ostatnie 2 lata?
    Było kilka, 85 1.4 IS, 16-35 2.8 III, 35 1.4 II, do tego dochodzą perełki TS-E 50 2.8, TS-E 90 2.8 i TS-E 135 4 szrotu stm/usm nie licze.

    Ciśnienie jest ostatnio na ciągnięcie cieni o 5ev, i zgadzam się w Canonie jakoś to nie działa.

  5. #15
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    I wystarczy tylko jeden upgracik firmware, albo nowy model i szlag trafi szkła firm trzecich
    Ale Sigma ART może mieć wymienione oprogramowanie - USB dock.

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Było kilka, 85 1.4 IS, 16-35 2.8 III, 35 1.4 II, do tego dochodzą perełki TS-E 50 2.8, TS-E 90 2.8 i TS-E 135 4 szrotu stm/usm nie licze.

    Ciśnienie jest ostatnio na ciągnięcie cieni o 5ev, i zgadzam się w Canonie jakoś to nie działa.
    te 5 EV jest przereklamowane, perełką jest TS 17mm.
    bukkake cowboys pisał o portrecie, ale szkła wybrał te tańsze. 35 nawet do DX. Więc ... perełek nie kupi. Zresztą Sigm ART pewnie też nie. Ale może Tamrony?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #16

    Domyślnie

    dziękuje
    widzę że bez zmian - batalia na noże haha

    Jak radzicie poszukam dobrej sztuki d600/610

    Autofocus - hmmm przez lata pracowałem bez pośpiechu i ostrzyłem manualnie wiec chłopaki jak chcecie się pobić o af to błagam nie w tym temacie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ale Sigma ART może mieć wymienione oprogramowanie - USB dock.

    te 5 EV jest przereklamowane, perełką jest TS 17mm.
    bukkake cowboys pisał o portrecie, ale szkła wybrał te tańsze. 35 nawet do DX. Więc ... perełek nie kupi. Zresztą Sigm ART pewnie też nie. Ale może Tamrony?
    Heliosa 40-2 uważam za jedno z lepszych szkiełek do portretu..
    Sigm ART i Tamronów po prostu nie znam i to też jest jakiś trop za który dziękuje - Tamrona pamiętam i nawet miałem 17-50/2.8 kiedyś i szczerze to nie śledziłem poczynań firmy od tamtej pory
    50 1.4D i 35 1.8 DX uważam za w pełni wystarczające dla moich potrzeb.
    Ostatnio edytowane przez bukkake cowboys ; 11-11-2017 o 22:13

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Było kilka, 85 1.4 IS, 16-35 2.8 III, 35 1.4 II, do tego dochodzą perełki TS-E 50 2.8, TS-E 90 2.8 i TS-E 135 4 szrotu stm/usm nie licze.

    Ciśnienie jest ostatnio na ciągnięcie cieni o 5ev, i zgadzam się w Canonie jakoś to nie działa.
    Dzięki. Nowych obiektywów Canona nie śledziłem. Ale mam/miałem wrażenie, że Canon ani Nikon nie wypuścili ostatnio nic ciekawego. Jakby ktoś chciał się zdecydować na Canona, to musiałby lepiej zbadać temat. Sigma i Fuji wypuszczali ostatnio świetne obiektywy. Takie, które chciałbym mieć, niezależnie od systemu.
    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Ciągnięcie cieni o 5ev to dla tych co nie potrafią w ogóle zdjęć robić? Jak można przewalić fotę i więcej niż 2-3ev?
    Czemu od razu "przewalić" fotę?? A zdjęcia w kontrze zrobiłeś kiedyś? Np ja takie uwielbiam. Tu Canon wypada słabo po prostu. Za to producent pralek wypuścił takie matryce, że zdjęcia w kontrze wykonane NXem za każdym razem cieszą moje oczy.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  8. #18

    Domyślnie

    bylem ostatnio pod podobnym pytaniem co dalej isc w nikona czy zmiana systemu i ja wybralem 750 plus dodatkowe 3 szt sigmy arta i powiem wam ze jednak obrazek mi sie podoba a canon jednak matryca nikona lepsza a kolor to i tak pp
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  9. #19

    Domyślnie

    Jeśli interesują ciebie portrety to na pewno weź Canona!!! 6D byłby na pewno dobrym wyborem Co z tego że lustrzanki Nikona są lepsze o 2-3% pod względem af i czegoś tam jeszcze, za to w Canonie zyskasz lepszą głębię (co w portretach jesz istotne), lepsza plastyką zdjęć, tańsze szkła niż w Nikonie. Widziałem wiele zdjęc z Nikon d600 i canona 6D na 100 % i zdjecia były tak samo ostre. Pozatym portrety z d600, d610 mają ziarnista skórę. Retuszowanie każdego portretu jak dla mnie to katastrofa. Sam analizuje zdjęcia od 2-3 miesięcy z d600, 6D i jestem na etapie zmiany systemu i dozbierania do 6D i myślę ze w tej cenie jest to najlepszy wybór. Nie wiem ja jest akurat z D600610 z odstającymi gumami(zaślepkami) ale po tych przebuja z odstającymi zaslepkami w d90, d300 to przyjemność fotografowania szybko znika.
    D300 + Nikkor 16-85 + Nikkor 35G+ Metz-48+Nikkor 70-300G

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alexsob Zobacz posta
    (...) w Canonie zyskasz lepszą głębię (co w portretach jesz istotne), lepsza plastyką zdjęć, tańsze szkła niż w Nikonie. Widziałem wiele zdjęc z Nikon d600 i canona 6D na 100 % i zdjecia były tak samo ostre. Pozatym portrety z d600, d610 mają ziarnista skórę. Retuszowanie każdego portretu jak dla mnie to katastrofa (...)

    czyli rozumiem, że puszka daje lepsza plastykę i portery z canona nie są ziarniste..?
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Edward Weston - Inteligentna Nagość - film
    By Jacek_Z in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-06-2011, 11:20
  2. [ Foto-żart ] Chirurg [uwaga-nagość!]
    By Andy_O in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 18-11-2007, 00:38
  3. Nagość zakryta u 16-latki
    By mirwil in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-09-2007, 21:47
  4. obiektyw makro/portret, co wybrać ??
    By NiseriN in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-10-2006, 06:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •