Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Jaki statyw do fotografii przyrodniczej do 1000 zł?

    Aktualnie posiadam statyw jak w sygnaturce i tak naprawdę ciężko na niego narzekać szczególnie gdy pod uwagę weźmiemy jego cenę. Niemniej ostatnio zakupiłem lunetę do obserwacji ptaków i obecny statyw będzie służył do jej podpierania. W związku z powyższym szukam nowego statywu pod zestaw foto. W zasadzie potrzebuję tylko nóg, głowica i kolumna nie są mi potrzebne. Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na nogi to góra 1000 zł. Czy da się w tej cenie kupić coś stabilnego i wytrzymałego przystosowanego stricte do fotografii przyrodniczej? Na Ali rzuciły mi się w patrzałki statywy nieznanej mi marki Miliboo czyli chińszczyzna - to przykład pierwszy lepszy z brzegu. Z wyglądu wydają się być ok, parametry jak tu u chinoli pewnie zawyżone ale zastanawiająca jest w ich przypadku bardzo wysoka waga bo gros z nich, nawet jeśli w opisie stoi karbon, waży około 5kg.
    Czy oprócz podejrzanych chińskich produktów jest coś godnego uwagi?
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  2. #2

    Domyślnie

    Nie podajesz dość istotnych informacji w postaci masy zestawu oraz ogniskowej...

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z chińszczyzny to Zomei, Benro, Beike, ich produkty wydają się dobre, oczywiście w ofercie jest tani szmelc jak i dobre modele.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Nie podajesz dość istotnych informacji w postaci masy zestawu oraz ogniskowej...
    No przecież wszystko stoi w sygnaturze ale dla tych, którzy wolą informacje w poście lub korzystają z tapatalka, w którym jak teraz zauważyłem sygnatury się nie wyświetlają:
    D500 + grip + S150-600 sport. Waga zatem oscyluje w okolicach 4kg z lekka górka.
    @koesh a jakieś konkretne modele przychodzą Ci do głowy bo marki wymienione znam ale właśnie liczę na konkretne wskazanie jakiegoś sprawdzonego modelu.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Piechu ; 10-11-2017 o 20:50
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  5. #5

    Domyślnie

    Jak nie narzekasz na firmę z której masz obecny statyw to mają tam w ofercie np taki Genesis Base C3 albo C5 udźwig odpowiednio 15 i 30 kg cena jakieś 700zł mniej więcej
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  6. #6

    Domyślnie

    Wiem, wiem ich ofertę w pierwszej kolejności sprawdziłem ale to nie jest to czego szukam. Zresztą tu znowu płacę za coś co mi nie jest potrzebne czyli kolumnę i głowicę. Zależy mi na statywie jak w zalinkowanym chinczyku czyli szeroki rozstaw nóg (duża średnica "misy?, tam gdzie mocuje się głowicę), grube nogi, brak kolumny i głowicy. Feisol ma takie statywy w ofercie ale cenowo ponad możliwości.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    No przecież wszystko stoi w sygnaturze
    Na kompie sygnatura pod postem się nie wyświetla, a ja nie "łażę" za każdym inwigilując czego używa... Ale wracając do tematu: Genesis to też chinol, więc Twoim tokiem rozumowania też powinien mieć "wyimaginowane" parametry. Co do konkretów w zakupie- celował bym w Benro o odpowiedniej wysokości przy założonym budżecie i jak największej średnicy nóg.

  8. #8

    Domyślnie

    A czy gdzieś napisałem, że Genesis to nie chinol i nie ma naciaganych parametrów? Oczywiście, że jest i oczywiście, że ma.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    A czy gdzieś napisałem, że Genesis to nie chinol i nie ma naciaganych parametrów?
    A czy ja napisałem, że Ty tak napisałeś? Sam stwierdziłeś, że u chinoli parametry pewnie zawyżone... No qrwa bądźmy poważni. Mam chinola (Fotopro 684)- D3+N200-500 trzyma bez zarzutu. A on niewiele różni się od tego co posiadasz obecnie. I powiem tak- średnica podparcia głowicy nie ma znaczenia, jeśli same nogi wpadają w wibracje/rezonans. Brak kolumny centralnej można pominąć- dobierz tak wysokość by jej nie wysuwać. Nie piszę tego złośliwie, ale sam najlepiej wiesz jak używasz sprzętu (czasy naświetlania, warunki atmosferyczne) więc pod tym kątem powinieneś wybrać. W szczególności, że czytając co piszesz, nie powinieneś mieć problemu z wyborem...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    Z wyglądu wydają się być ok, parametry jak tu u chinoli pewnie zawyżone ale zastanawiająca jest w ich przypadku bardzo wysoka waga bo gros z nich, nawet jeśli w opisie stoi karbon, waży około 5kg.
    A nie jest to waga przesyłki?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Puszka do fotografii przyrodniczej
    By KUBAS95 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 05-01-2012, 20:32
  2. Nikon d90 do fotografii stockowej i przyrodniczej
    By under in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-12-2010, 22:11
  3. Festiwal fotografii przyrodniczej
    By gawar in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 13:12
  4. Dobry poradnik do fotografii przyrodniczej?
    By Miss M. in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-12-2008, 21:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •