Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Zdjęcia biżuterii

    Witam
    Mam do wykonania zdjęcia biżuterii. Klitce zależy by były one pokazane tak jak się układają na szyi, ale bez szyi. Chodzi o to by pokazać naszyjniki z każdej strony. Zaproponowałem zdjęcie obrotowe, ale nie do końca się ten pomysł podoba.

    Zdjęcia mają wygladać podobnie do tego :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8592.PNG
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	287,3 KB
ID:	727

    A przykładowy naszyjnik wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171110_122337.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	2,27 MB
ID:	728

    Czy ktoś ma pomysł jak wykonać takie zdjęcia?
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  2. #2

    Domyślnie

    Przeźroczysty manekin?

  3. #3

    Domyślnie

    To jakiś nowy sport, podejmowanie się zleceń, których się nie umie wykonać?

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Podrzucasz wysoko do góry naszyjnik i korzystając z legendarnej szybkości i dokładności af firmy Nikon walisz serią. Wybierasz najlepsze i już!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    To jakiś nowy sport, podejmowanie się zleceń, których się nie umie wykonać?
    Nie to nie sport. Nie podjęłam się zlecania. Jestem po rozmowie z klijentką której odpowiedzialem, że przemyśle rozwiązania i odpowiem w ciągu dwóch dni. Jak na razie moja odpowiedź to nie. Ty poddajesz się przy pierwszej komplikacji?

    Przezroczysty manekin nic nie daje, bo nie ma tak idealnego.

    Ktoś coś na poważnie i w temacie?

  6. #6

    Domyślnie

    Może to jakiś render a nie zdjęcie?
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Przezroczysty manekin nie musi być idealny, np jakieś odbicia światła eliminujesz stackowaniem, a i tak dużo pracy potem przy obrobieniu całości, chyba nie liczysz na to że pstrykniesz, ustawisz balans, poprawisz parę suwaków w Lr i zrobione.
    Ciekawe czy zlecający ma pojęcie że to nie jest zwykły pstryk na allegro na białej kartce i czy jest gotów zapłacić za takie zdjęcia ?

  8. #8

    Domyślnie

    Nie liczyłem, że to proste ?. Przezroczysty manekin moim zdaniem nic nie da, bo o ile światła opanoje składając zdjęcia to utrata jakości i ostrość z powodu manekina może być zbyt duża.

  9. #9

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę lekcje od Wujot'a - mocujące druty do usunięcia w postprocesie. Ale zważywszy na przykładowe naszyjniki - łatwo nie będzie.
    Weź miękki drut mcowany do jakiegoś pionowego pręta i sprawdź, czy da się to jakoś ułożyć wykorzystując minimalną liczbę punktów podparcia.
    Można sobie wyobrazić też jakieś podwieszenie (także do usunięcia w postprocesie).
    Z racji braku doświadczenia mam łatwość mądrzenia się...
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #10

    Domyślnie

    Przede wszystkim to wytłumaczyłbym klientce, że w zdjęciu referencyjnym biżuteria ma dużą wysokość i małą średnicę. W tych co pokazałeś proporcje są tak lekko licząc parę razy gorsze. Oznacza to, że przy szerokości foty takiej jak zlinkowałeś ogniwka będą małe i słabo widoczne.

    Szukałbym innej drogi bo ta nie ma sensu. Jakkolwiek się da.

    Pozdro
    Wiesiek

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-10-2017, 18:04
  2. Zdjęcia biżuterii, jaki obiektyw do 2500zł (Nikon 5100)
    By pawelplock in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14-11-2016, 11:13
  3. Zdjecia bizuterii - Nikon D60
    By ranger8 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 31-03-2015, 17:30
  4. fotografowanie biżuterii
    By Erie in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-10-2006, 12:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •