Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Ale w przypadku używanych Nikkorów też można przebierać... Może nie tak jak w przypadku nowych których jest pewnie więcej w sklepach, ale mimo wszystko wybór jest. Ja osobiście wolałbym jednak Tamrona G1 jeśli musiałby to być nowy obiektyw. Ewentualnie dozbierać do G2.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Kupowałem tani obiektyw, po części, żeby samemu sprawdzić jak to u nich działa. Bo do opinii internetowych mam ograniczone zaufanie. A myślałem nad N200-500, który jest u nich tańszy niż używane u nas.
    Napisałeś i to mnie chyba zmyliło Teraz widzę, że przeskoczyłeś na allegro zdaje się .

    Aha, wysyłają z Europy, u mnie był to UK, tak, że jakieś cła to między bajki włożyć. Firma kurierska, jak napisałem, przyzwoita.
    Jeżeli wysyłają z Europy to obiektyw nie jest objęty pełnowartościową gwarancją producenta? Takie twierdzenie przewinęło się wcześniej. Jak to jest? Kurcze jak się kupuje coś tańszego to mniejsze ryzyko, ale większe pieniążki to już słabo zaryzykować jest.

    Tak z tymi używanymi obiektywami to mi się przeskoczyło na allegro właśnie i bez odniesienia do poprzednich wpisów faktycznie kę wypowiedz można było mylnie odebrać.

    Najprawdopodobniej kupię Nikkora 70-200 IF używańca. Dobre ma opinie, jest ostry i pancerny. Posłuży do końca życia

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ja osobiście wolałbym jednak Tamrona G1 jeśli musiałby to być nowy obiektyw. Ewentualnie dozbierać do G2.
    Ja kompletnie nie mam parcia na nowy obiektyw ani na nowy sprzęt. Odnośnie Sigm strasznie dużo ludzi na nie narzeka. Przede wszystkim na wolny i mało precyzyjny AF i na wytrzymałość. I opinie są rozstrzelone, jedni chwalą, a inni psioczą, że nie chcą im z korpusami dobrze współpracować. Coś na rzeczy musi być. Inaczej sytuacja przedstawia się z serią ATR, to już ponoć inna jakość. Odnośnie Nikkora nikt nie narzeka. Jedyną jego wadą jest to, że ma tyle lat. Ale jakie to ma znaczenie jeśli optycznie nie ustępuje w niczym owej Sigmie. Ten Nikkor był produkowany na lata jako profesjonalny sprzęt. A często jest tak, że nówki rzeczy psują się po niedługim czasie użytkowania a stare sprawdzone w boju sprzęty wyglądu i budowy kałasznikowa przeżywają nie jednego fotografa

    - - - - kolejny post - - - - - -

    No i raczej jeśli miałbym wybierać pomiędzy Sigmą a Tamronem wybrałbym tego drugiego. A seria G2 zostawia konkurencję z tyłu. I nie wiem, czy jeśli będę szukał standardowego zooma nie zdecyduję się na Tamrona właśnie. Ale jak na razie to bardzo świeżynki

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majeranek Zobacz posta
    I nie wiem, czy jeśli będę szukał standardowego zooma nie zdecyduję się na Tamrona właśnie
    Ja zdecydowałem się na Nikkora

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ja zdecydowałem się na Nikkora
    No coś w tych Nikkorach jednak musi być z VR czy bez ?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majeranek Zobacz posta
    No coś w tych Nikkorach jednak musi być z VR czy bez ?
    Bez VR...

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Potrzeba porady, kupić/czy nie kupić Nikon d90+obiektyw18-55
    By TaDorota in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 05-12-2016, 01:23
  2. Fotel Theo z Jyska - kupic / nie kupic?
    By docxxx in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 13:14
  3. Kupić czy nie kupić?: Nikkor 14-24mm, 24-70mm f/2.8G ED
    By Paradygmat in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 19:10
  4. Metz 36 AF-3 Flash Unit - kupic czy nie kupic
    By pxl in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-09-2007, 19:35
  5. d80 i przepalenia czyli kupić, nie kupić... oto jest pytanie
    By Rumcajs in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 27-10-2006, 20:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •