Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11
    Oszczędny w słowach Awatar Huskacz
    Dołączył
    12 2012
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    43

    Domyślnie

    Trochę się nie rozumiemy, na D90 przesiadłam się tylko z racji silnika w body, zanim jeszcze zaczęłam rozróżniać FX i DX Ale teraz zerknęłam na obiektywy, które mi poleciłeś - zdecydowanie ma to większy sens z kupnem D700

    Dzięki za wsparcie!

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Huskacz Zobacz posta
    Trochę się nie rozumiemy, na D90 przesiadłam się tylko z racji silnika w body, zanim jeszcze zaczęłam rozróżniać FX i DX
    Tutaj zdecydowanie lepiej wypada D300, ale podobnie jak w przypadku D90 musi być całkiem sporo światła w porównaniu do D700
    Cytat Zamieszczone przez Huskacz Zobacz posta
    Ale teraz zerknęłam na obiektywy, które mi poleciłeś - zdecydowanie ma to większy sens z kupnem D700

    Dzięki za wsparcie!
    Tańszą alternatywę podał @Zelber, czyli T28-75 + N80-200. I to jest całkiem ambitna opcja startowa. Oczywiście w parze z D700.

  3. #13

    Domyślnie

    Po przeczytanie jeszcze raz pierwszego posta jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy.
    Ja osobiście nie mam stacjonarki, tylko korzystam z mocnego laptopa zarówno do pracy w domu jak i w terenie.
    Nie jest dużo drożej, a znacznie wygodniej. Odpada problem synchronizacji plików pomiędzy dwoma komputerami(bo z laptopa i tak będziesz musiała korzystać), odpada też problem zamulającego laptopa.
    @nikoniarz
    Ja śle RAW'y z odpowiednimi presetami. W gruncie rzeczy zdjęcia, które ślę z boiska to prawie dokładnie te same, które prezentuje na forum, jedynie poprawiam na spokojnie kadrowanie/prostowanie.

  4. #14
    Oszczędny w słowach Awatar Huskacz
    Dołączył
    12 2012
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    43

    Domyślnie

    W momencie, kiedy kupowałam D90 (jakieś 6 lat temu) to znacznie sensowniej (taniej i dostępniej) było mi kupić D90
    @Zelber, laptopa mam całkiem sprawnego, który dostanie lada moment nowy dysk SSD, także w tym temacie zmieniać nic nie mam zamiaru, a stacjonarny komputer dostaję w spadku (życie z graczem pod jednym dachem...) także nie jest to taka zła opcja. Zdjęcia "po eventach" zamierzam przechowywać na dysku zewnętrznym, więc kwestia synchronizacji między komputerami jest dla mnie całkiem znośną opcją.

    Nie rozumiem trochę Waszego toku myślenia a propos zdjęć "na żywo" - wyjąć kartę pamięci z aparatu, przełożyć do komputera, synchro, krótkie poprawki, wysłanie na serwer to kwestia kilku minut... Chyba, że macie na myśli, że to i tak długo lub po prostu chodzi o niewyciąganie karty?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Huskacz Zobacz posta
    Nie rozumiem trochę Waszego toku myślenia a propos zdjęć "na żywo" - wyjąć kartę pamięci z aparatu, przełożyć do komputera, synchro, krótkie poprawki, wysłanie na serwer to kwestia kilku minut... Chyba, że macie na myśli, że to i tak długo lub po prostu chodzi o niewyciąganie karty?
    Idąc tym tokiem rozumowania należy:
    1.) Zrzucić zdjęcia z karty pamięci(2-10 minut)
    2.) Przebrać (poświęcając 7s na zdjęcie przy 800 zdjęciach mamy już 90 minut)
    3.) Wykadrować (powiedzmy 15s na zdjęcie, przy wysyłaniu jakiś 60 zdjęć da to 15 minut)
    3a.) Opcjonalna podstawowa obróbka, wyrównanie WB itp.(0-1.5h)
    4.) Opisać(korzystając z własnego softu(szybszego niż photomechanic) są to dla mnie okolice jakiś 5-10s/zdjęcie, mordując się z tym w LR spokojnie będą to czasy rzędu minuty/zdjęcie, czyli mamy jakieś 12-75 minut)
    5.) Wysłać(0-20 minut, w zależności od tego jak działa internet, a czasami bywają z tym problemy na imprezach masowych)
    Po zsumowaniu mamy: jakieś 2-5 h... i tyle to zajmuje osobom bez dobrze opanowanego workflowu, owszem mamy kilka, ale godzin, a nie minut

    Jak natomiast to obecnie wygląda to u mnie?(Wszystkie punkty wykonywane na bieżąco przy jednoczesnym fotografowaniu), w nawiasach z czego korzystam.
    1.) Selekcji zdjęć dokonuje na bieżąco na poziomie aparatu wybierając interesujące mnie zdjęcia kluczykiem.
    2.) Na komputer zrzucam już tylko wybrane zdjęcia z karty pamięci(trwa to kilka-kilkanaście sekund nawet przy 24 mpix RAW'ach ściąganych z niezbyt szybkiej(45MB/s) karty pamięci). (własny soft)
    3.) Import tego co zrzuciłem do LR, aplikacja odpowiedniego presetu na wszystkie zdjęcia. (Adobe LR)
    4.) Kadrowanie i ostateczna selekcja zdjęć, eksport do docelowej rozdzielczości (Adobe LR)
    5.) Opis IPTC (własny soft)
    6.) Wysyłka na serwer. (Filezilla)
    I tak w kółko do czasu zakończenia zdjęć. Przy dobrych wiatrach jestem w stanie wypchnąć całość materiału z meczu piłkarskiego jakieś 15 minut po końcowym gwizdku. Po drobnej rozbudowie softu z którego korzystam i lekkiej zmianie workflowu, dam radę ten czas skrócić o jakieś 30-50%, czyli zdjęcia z RAW'ów dam radę słać szybciej niż inni JPG'i
    Co z ogólnodostępnego softu wykorzystać do opisu zdjęć? Wszyscy korzystają z PhotoMechanica.

  6. #16
    Oszczędny w słowach Awatar Huskacz
    Dołączył
    12 2012
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    43

    Domyślnie

    @Zelber, miałam na myśli pojedyncze zdjęcia, zaraz po ustrzeleniu, np. z linii mety - szybkiego newsa na fb, nie całości

    Ale dopiero Twój post pokazuje ile jeszcze pracy przede mną Nie wiem czy to kwestia obecnego body, ale to, co widzę na ekranie aparatu nijak ma do tego, co chciałabym wybrać docelowo, ale myślę, że to też kwestia doświadczenia...

    A co do obiektywu 80-200, chodzi Wam o 80-200 f/2.8D ED?

  7. #17

    Domyślnie

    Masz racje, to co wygląda ok na ekranie aparatu nie zawsze wygląda ok po zgraniu na komputer, ale to już kwestia praktyki i opanowania selekcji i obróbki najpierw na etapie komputera. Opanujesz je sensownie na komputerze, dobrze nauczysz się przewidywać akcję samego sportu i wtedy można myśleć nad przerzucaniem się z selekcją na poziom aparatu.
    Jeżeli chodzi natomiast o 80-200 2.8, to chodzi o wersję 2 pierścieniową:
    http://marcusfoto.pl/images/Nikon%20...%20f2.8D_3.jpg
    a nie o wersję z "pompką":
    http://www.kenrockwell.com/nikon/ima...-f28-d-950.jpg
    Ostatnio edytowane przez Zelber ; 09-11-2017 o 19:52

  8. #18
    Oszczędny w słowach Awatar Huskacz
    Dołączył
    12 2012
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    43

    Domyślnie

    @ Zelber, dziękuję Ci bardzo za poświęcony czas i porady!

  9. #19

  10. #20
    Oszczędny w słowach Awatar Huskacz
    Dołączył
    12 2012
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    43

    Domyślnie

    @nikoniarz, dzięki, śledzę sobie na bieżąco

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. od czego zacząć?
    By pszyra in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-01-2015, 14:21
  2. SB-900 od czego zacząć..?
    By jh_170 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-04-2013, 15:00
  3. Fotografia - od czego zaczać ?
    By Wolves in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 19:31
  4. Jak zacząć? Od czego się zabierać?
    By Paput in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-01-2010, 01:19
  5. Od czego zacząć
    By krka in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-01-2009, 18:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •