Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Pierwsze kroki - saksofonistka

    Pierwsze kroki w kuchnio-studiu. Proszę o konstruktywną krytykę.

    1.

    2.

    3.

    4.
    Ostatnio edytowane przez Michal_K ; 07-11-2017 o 00:43

  2. #2

    Domyślnie

    Kolor do ogarnięcia. Przynajmniej na moim monitorze tak to wygląda. Trochę za ciemno. Co do reszty to ciężko coś doradzić, bo to już kwestia gustu.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Kolor do ogarnięcia. Przynajmniej na moim monitorze tak to wygląda. Trochę za ciemno. Co do reszty to ciężko coś doradzić, bo to już kwestia gustu.
    Dzieki.
    Musze wydrukowac pare zdjec zeby porownac kolory na monitorze do papieru i ewentualnie go skalibrowac

  4. #4

    Domyślnie

    u mnie też pierwsze dwa za ciemno, trzecie za jasno, można by trochę oczy wyróżnić w edycji i niedoskonałości skóry usunąć
    Nikon D5500
    www.fbphoto.pl

  5. #5

    Domyślnie

    W pierwszym nos i oko do ogarnięcia, w drugim oko i nos...
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za komentarze. Rzeczywiście dziwnie wyglądają oczy i nos Po części pewnie to kwestia tego że miałem tylko jedną lampę z softboxem-powinienem mieć też drugą z drugiej strony. Co polecacie do obróbki, bo mam na razie tylko faststone Lightroom?

  7. #7

    Domyślnie

    Najbardziej dziwnie to wygląda saksofon moim zdaniem. Jeden z najpiękniejszych instrumentów który kapitalnie wypada na zdjęciach. Ale przyklejenie go do boku głowy nie wydaje mi się najlepszym miejscem.
    Instrumenty dobrze uwierzytelniać w rękach modeli, więc jak np. gitara to by był prawdziwy chwyt a nie trzymanie jej jak kiełbasy w ręce. tak samo saksofon pełni klasy nabiera gdy chociaż osoba udaje że na nim gra, zwłaszcza jak umie to robić.
    Miałem taki sam temat kiedyś.
    https://www.flickr.com/photos/90s/18...in/dateposted/

    Miałem też kiedyś klientkę która próbował udawać baletnice, dlatego jak ktoś umie grać na instrumencie to niech gra bo wtedy robi swoje i robisz dobry portret, a jak nie umie to niech niech nawet nie próbuje. Sesja z pseudo baletnicą mnie tego nauczyła
    Przyklejanie instrumentów do głowy bo chcesz zrobić ciasny portret też nie jest dobrym pomysłem, chyba że w naturalny sposób taka sytuacja może zaistnieć jak np z gitarą, harfą itd

  8. #8

    Domyślnie

    Moja saksofonistka akurat umie grac, ale nie chciala miec zdjecia podczas grania. Ale sluszna uwaga, sax wyglada troche jak zbedny dodatek na zdjeciu. Czy gdybym uzyl obiektywu 23mm (x1,5=35mm), to nie znieksztalcilaby ta ogniskowa twarzyz takiej odleglosci?
    Ostatnio edytowane przez Michal_K ; 10-11-2017 o 12:24 Powód: Literowka

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Pierwsze kroki. cz2.
    By seba19916 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-10-2013, 02:29
  2. [ Portret ] pierwsze kroki
    By imat in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-04-2012, 12:30
  3. [ Portret ] Pierwsze kroki
    By gacky in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 21:53
  4. [ Portret ] Pierwsze kroki
    By Mosquito in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-11-2009, 09:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •