Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Wejście w system-podróże

    Hej, cześć i czołem. Jestem nowa na forum, ale trochę obeznana z fotografia. Kiedyś posiadałam system nikona z kilkoma stałkami(uwielbiam). Teraz powracam do fotografii i próbuje wybrać najlepszy system dla mnie. Oczekuje szybkiego i celnego af (zdjęcia biegających brzdąców), miło by było zawrzeć super jakość w małym opakowaniu idealnym do podróży, ale wiem ze nie zawsze można mieć wszystko. Także aparat potrzebny do krajobrazów, streeta i portretów. Nie potrzebuje zomoow ani tele. Jak mówiłam będę iść w stalki. Body nad którymi myśle to Sony a7 II, Fuji xt 2, Nikon d750, Nikon d7500. Co polecacie? Mieliście okazje testować?

  2. #2

    Domyślnie

    Tak na przekór napiszę, że w N są fajne, lekkie, małe stałki 1.8 serii g o dużym zakresie ogniskowych do wyboru (20,24,28,35,50,85), które w połączeniu z 750 dadzą całkiem kompaktowy zestaw małoobrazkowy o dużych możliwościach.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wybierz obiektywy jakie potrzebujesz i dopasuj do nich aparat, tak będzie najwygodniej bo jakość obrazka jaki daje obecnie sprzęt jest zbliżony.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Wybierz obiektywy jakie potrzebujesz i dopasuj do nich aparat, tak będzie najwygodniej bo jakość obrazka jaki daje obecnie sprzęt jest zbliżony.
    Popieram. Pomyśl jakie stałki chcesz i później zobacz co oferuje Sony, Fuji i Nikon w tym zakresie. Dopasuj do budżetu zostawiając fundusze na body. Jak ma być lekkie i nieduże gabarytowo to Fuji wygrywa w tej kategorii, AF w X-T2 też jest bardzo szybki, z XF23/2 po prostu błyskawica. Te w D750/D75000 też dają sobie radę bardzo dobrze, tylko gabaryty już znacznie większe. Np. X-T2 i 16/1.4, 23/2, 35/1.4, 56/1.2 i masz super zestaw.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  5. #5

    Domyślnie

    Jak ma kolega dobrać body do obiektywów, kiedy nie wie, czy DX (aps-c) czy FX. Zasadniczo inne kąty będą, proponuję zacząć od takiej decyzji, czy wchodzić w ff i dopiero porównywać ceny, wielkość, itd. Chyba, że budżet nie ogranicza, wszystko nowe i the best
    Wymieniłeś d7500, aparat nie wygląda źle, tyle, że cenowo, moim zdaniem, w tej chwili mało atrakcyjny. W przeciwieństwie do d7200.

  6. #6

    Domyślnie

    Mowa jest o sprzecie nowym. Ewentualnie jakies szkla uzywane. Podalam apsc i ff bo wiem ze przy pelnej klatce wypadaja lepiej portrety. Podobne stalki znajde w kazdym z tych systemow. Chociaz najblizej mi chyba do fuji ze wzgledu na gabaryty i ceny szkiel.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ibanes Zobacz posta
    przy pelnej klatce wypadaja lepiej portrety
    Dlaczego wypadają lepiej?

  8. #8

    Domyślnie

    lepsza glebia ostrosci, moge spokojnie kupic troszke ciemniejszy obiektyw i wciaz miec plytka glebie

  9. #9

    Domyślnie

    Moim zdaniem ta większa GO na pełnej klatce to trochę taki urban legend. Owszem fizyka mówi swoje, kalkulatory mówią swoje ale prawda jest taka, że gros oglądaczy nie widzi różnicy, przynajmniej nie bez analizowania zdjęcia piksel po pikselu. W pełnej klatce dopatrywałbym się zupełnie innej przewagi nad APS-C a mianowicie wyższego używalnego ISO, które może się przydać.
    Tak na szybko jeśli chodzi o różnicę w GO na przykładzie D500 vs D750 z podpiętym Tamronem 50/1.8 na pełnej dziurze. Może film na YT nie odzwierciedla zjawiska w 100% ale jakieś tam pojęcie daje. W kwestii GO nie ma przepaści między pełną klatką a APS-C, niestety wielu właśnie takie ma wyobrażenie.
    Ostatnio edytowane przez Piechu ; 06-11-2017 o 18:49
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  10. #10

    Domyślnie

    Dużej różnicy nie widać...ale po obejrzeniu paru filmików z porównaniem iso, różnica się pojawia. Także do zdjęć w domu bardzo przydatny plus.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wejście w system Nikona. Wybór aparatu i obiektywów.
    By salceson in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 17-12-2014, 20:16
  2. wejście w system - z pompą czy bez? ;)
    By steja in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 111
    Ostatni post / autor: 16-12-2013, 08:55
  3. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 00:40
  4. Wejście w system Cokina
    By Qiubag in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2009, 19:52
  5. mozliwe najtansze wejscie w system
    By manwojt in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-10-2008, 22:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •