Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie D700 + coś ciekawego/taniego do kompletu (inne body)?

    Męczy mnie taki temat teoretyczny i może ktoś coś ciekawego podpowie. Co gorsze mam swoje pomysły i domyślam się, że nie są najlepsze

    Mam D700, a dodatkowo D1 + D100. Fotografuję w większości hobbystycznie - jakieś wycieczki, rodzina itp. Tam gdzie potrzebowałem lepszego sprzętu to brałem D700. Na "codzienne" łażenie o dziwo zabieram ostatnio D1 i mi bardzo on pasuje D100 ostatnio nie odpalam leży jako zapas.
    Czasem trafiają mi się też komercyjne tematy (wesela, chrzty). Większość robiłem po rodzinie, ale i coś dla obcych też było. D700 niestety mam wiekowe, z dużym przebiegiem i zaczynam się zastanawiać czy coś mógłbym dokupić rezerwowo, co pociągnie taki temat w razie W. Teraz do torby brałem D100, ale wiadomo nawojować coś nim to ciężka sprawa (nie mówię absolutnie, że się nie da).

    Problemy wyboru są natomiast takie.
    - Wolałbym nie wydawać za dużo bo jednak nie planuję iść w stronę profesjonalną - ot chcę mieć coś gwarantującego prostsze używanie niż D100 w trudniejszych warunkach,
    - teoretycznie wiem co by było najlepsze pod umowne wesela ale waham się czy nie spróbować coś nietypowego dla przyjemności posiadania nawet kosztem tego, że nie będzie najlepsze do w.w. Swoje typy napisze później
    - obiektywy mam pod śrubokręt więc sporo aparatowych nowości odpadnie. Obiektywów absolutnie zmieniać nie będę
    - "nowy" zakup dobrze by te min. 12Mpx miał albo więcej.

    No i cóż... tak kombinuję:
    Rozważam 2 zakresy cenowe, przy czym pewnie skończy się na pierwszym:
    1. 1000-1500
    2. max. 3500

    W tym pierwszym widzę, że można by kupić D90, D300, D7000 albo D2x (rzadko są ale się trafiają). D90 nie chcę bo już miałem.
    W drugim praktycznie w używkach by już wybrał nawet coś lepszego (albo takiego samego) jak D700. Widzę, że mieszczą się: D700, D600, D7100 (nowe) albo D800.

    No i oczywiście kręci mnie D2x albo D800. Będę żałował jak kupię któryś? Prosiłbym bardziej o analizę tańszych sprzętów czy warto w ogóle o nich myśleć.

  2. #2

    Domyślnie

    A szkła jakie masz? Bo nie wiem, czy pełną klatkę da się cropem zastąpić jeśli chodzi o ogniskowe. Jak dla mnie mając obiektywy do FX będzie brakować dołu w DXie.

  3. #3

    Domyślnie

    Szkła już skompletowałem bardziej pod FF, ale myślę, że i pod DX by spokojnie je używał.
    Sigma 18-35
    Tokina 24-70
    Nikon 80-200

  4. #4

    Domyślnie

    Wielkiej dyskusji nie było to musiałem sam coś wymyślić
    Opcja droższa odpadła, może kiedyś jak będę miał wolne, większe fundusze to sprawię sobie coś z nowości.
    Z tańszych sprzętów męczył mnie trochę D7000 ale wizja jego możliwych wad skutecznie mnie od zakupu odstraszyła. Pewnie najlepszy byłby D300 (pod ewentualne komercyjne akcje) ale jakoś kojarzy mi się z D90, który kiedyś miałem. I tym sposobem zanabyłem D2x.
    Jeśli będzie się używał podobnie "przyjemnie" jak D1 to myślę, że i tak będę zadowolony

Podobne wątki

  1. D90/D5000 działanie AF'u i ewentualna zamiana na inne body.
    By Jaworus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 21:34
  2. 14-24 + inne szkla - jakie body analogowe
    By fafniak in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-10-2009, 21:25
  3. [ Portret ] I do kompletu - Sandra
    By Witek "Wisz" in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-08-2009, 19:50
  4. Body + 1 obiektyw + inne za 4,5K
    By bartmasz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-04-2007, 23:44
  5. Dwa, identyczne body a inne wskazania swiatlomierza??
    By dinus in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-02-2007, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •