Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Wątek: Karta graficzna

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Ceny kart zmaleją jak:
    a.) pęknie bańka BC.
    b.) wejdą do sklepów specjalne karty do kopania.
    ...
    a - długo jeszcze będzie puchła
    b - może czytałeś... https://www.purepc.pl/felietony/kopa...za_ekonomiczna
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d50kid Zobacz posta
    W x-kom powiedzieli że to najdroższa karta graficzna jaką mają do tej płyty głównej. Może coś poradzicie co można na tą płytę wsadzić ?

    - - - - kolejny post - - - - - -



    Chodzi o zasilacz jaki mam w budzie ? Jeśli tak to jest OCZ ZS 550W 80+135mm.
    Zapytaj na forum związanym z komputerami, przykładowo pclab, nie jestem na czasie więc nie doradzę konkretnego modelu. Będą tam też pytać o obudowę i wentylację. Możesz też zerknąć co jest w tematach z polecanymi zestawami komputerowymi (pclab, purepc) i dobrać na co pozwala budżet.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zasilacz jest ok nawet jakby był słabszy ale faktycznie może być problem bo nie ma dodatkowe zasilania złącza PCI, a tego wymagają nowsze karty i w sklepie mogą mieć racje, przyznam się że nie wiem co ci doradzić.
    Ten z pierwszego od góry testu ma nawet dwa (8+6), czyli właściwie dowolność pod względem karty, chyba, że były jakieś okrojone wersje (w co wątpię, ale nawet wtedy można przez przejściówki przecież). Ten PSU był swego czasu dosyć popularny i często polecany (bo tani i OK).

    Czyli zestaw jak najbardziej do swobodnej rozbudowy, pozostaje kwestia $

    edyt:
    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    No właśnie tu jest tylko problem kasy. Jak masz mało, to możesz szukać GTX1030 ale jest ona wydajnościowo poniżej GTX750 (stare gry pójdą na wysokich, nowe na średnich lub niskich) - koszt 300zł. Jak masz więcej kasy, to lepszym zakupem będzie GTX1050TI ale bierz pod uwagę wersję z 4GB pamięci DDR5 (stare gry na max, nowe na wysokich/średnich detalach) - koszt około 700zł Obie te karty graficzne nie powinny pobierać więcej niż 60W. Dodatkowo większość z nich nie potrzebuje żadnego dodatkowego zasilania. Ale jak chcesz coś lepszego, to radzę poczekać aż ceny kart graficznych spadną do poziomu sprzed boomu kopaczy kryptowalut. Ja sam mam GTX750TI i chciałem ją zmienić na coś lepszego ale dla mnie jedyną opcją jest właśnie GTX1060 z 6GB - i tu cena po prostu przeraża, bo ta karta z dobrym chłodzeniem dochodzi do 1500zł (najtańszą można mieć za 1100)

    ps. Nie słuchaj tych z x-kom'u! Ta płyta posiada PCI-e 16x w wersji 2.0. Nie ma żadnych przeciw wskazań aby wsadzić tam nawet GTX1080. Zasilacz też nie jest przeszkodą. Posiada on 2 wtyczki do zasilania kart graficznych 6pin i 6+2pin. Poza tym posiada jedną mocną linie 12V, na której można podłączyć sprzęt pobierający do 456W. Płyta z prockiem mogą pobrać do 100W, a więc na grafę masz spory zapas przy czym GTX1080TI nie pobiera więcej niż 250W.
    Dokładnie jw, przegapiłem post po pierwszym zerknięciu na wątek.
    Ostatnio edytowane przez bic44 ; 06-11-2017 o 14:40

  3. #13

    Domyślnie

    O co chodzi z tym kopaniem kryptowalut?
    Podobno ludzie kupują karty graficzne do kopania? Kupują zestawy kart i na tym zarabiają? Na czym to polega?
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #14

    Domyślnie

    Sam się ostatnio tym interesuję. Mało wiem, ale ogólny zarys jest taki, że składasz kompa z 2-3 kartami graficznymi (lub więcej), podpinasz do sieci, odpalasz program do kopania i udostępniasz moc obliczeniową kompa innym. Za to dostajesz kasę w postaci kryptowaluty, którą potem wymieniasz na złotówki. Np bitcoin jest wart obecnie ponad 20 000zł za sztukę, etherum ok 300 dolarów sztuka. Ludzie, którzy po kilka dolców od sztuki kupili kiedyś bitcoiny dziś mogą być bogaci. Na samym kursie tej waluty można zarobić, w październiku 2016 1etherum kosztował 13 dolców, dziś sztuka chodzi po 300 dolarów, a był moment że kosztował prawie 400, i to dosłownie 2 miesiące temu....
    ;]

  5. #15

    Domyślnie

    Po trzy grafy to było kiedyś. Teraz do bitcoina są specjalistyczne kopary, do innych crypto-idioto-wirtualnych dzięgów są koparki: http://pclab.pl/art75381-2.html przykład: http://allegro.pl/koparka-kryptowalu...926952788.html W/g mnie totalny bezsens ale faktem jest, że kopacze zaczęli wykupować najlepsze grafy do kopania (RX470/570 i RX480/580) Cena tych kart z 800zł skoczyła do 2k. Kart zabrakło więc kopacze rzucili się na GTX1070. Skutniem tego ceny kart graficznych poszybowały mocno w górę. Niedługo te karty z kopalń trafią na rynek wtórny za mniejszą kasę ale będą to karty, które przez rok, 2 pracowały na 100% mocy. Nie wiadomo jak długo jeszcze wytrzymają zanim się zepsują. A sprzedawcy wykorzystując moment i braki kart na rynku po prostu podnieśli ceny.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  6. #16

    Domyślnie

    Dzięki za wyjaśnienie właściwie coś takiego podejrzewałem ale nie chciałem tego pisać żeby się nie wygłupić... Myślałem że to nie realne z tym kupowaniem kompa do takiego kopania, a jednak :/
    Ciekawe że udaje się zarobić na prąd, na karty graficzne, że zakup się zwraca oraz da się na tym zarobić dobre pieniądze, bo chyba nikt dla 100 dolarow rocznie tego nie robi? Ciekawy temat.
    Chciałem kupić kartę graficzną tyłu 1060 6gb ale jak widzę cenę 1500-1600 zł za lepsza wersję MSI to mnie skręca :/
    Pozostaje mi czekać do 2018 i tyle, bo to kompletnie bez sensu przepłacać za karty typu 1060 itp. To już lepiej wydać 3 tys zamiast 1,5 i cieszyc się super wydajnością ale gdzie tu sens i logika, do moich zastosowań karta typu 1080Ti musiałbym grać codziennie godzine albo dwie żeby taki zakup się opłacał/żeby wykorzystać moc karty albo wykorzystywać zarobkowo kartę/kompa do obróbki video itp. Wtedy może tak. Do amatorskich zastosowań uważam karta 1060 6gb wystarczy w zupełności... Ale nie za 1600 zł :/ wersja 3gb nie chce za 900 zł... Mogę poczekać do spadku cen.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  7. #17

    Domyślnie

    Kupiłem 1060 6GB Armor od MSI jeszcze zanim ceny poszybowały i dałem za nią 1350zł. Więc jak znajdziesz za 1500 to niewiele dołożysz. Ludzie dalej kopią nawet na 2 kartach ale nie bitcoina. Trudność w kopaniu BTC jest za duża i zwykłymi pecetami nawet z 6 kartami ciężko o zarobek. Ale jest 800 walut cyfrowych, kopie się inne i się opłaca. Przykładowo, Etherum rok temu kosztował ok 10 dolców za jednostkę, a we wrześniu był po 400$, dziś cena trzyma około 300 dolców. Monety kopać najłatwiej jak wejdą w rynek, jak są jeszcze tanie, wtedy trudność ich wydobycia maleje, i jeśli taki Etherum na jednym 1060 kopie się z wydajnością ok 20MH to dla innej waluty ta wydajność będzie np 600MH.

    Także można wykopać i liczyć na wzrost, jeśli ten będzie można nieźle zarobić. Przykładowo nakopiesz (albu po prostu kupisz) 100 jednostek monety wartej dziś poł dolara za sztukę, niech skoczy do 10 dolarów za sztukę co przecież nie jest nierealne, masz 20x przebitke przy sprzedaży. Inwestujesz 500zł, dostajesz 10 000. To oczywiście pogodny scenariusz, ale na tym ludzie kase trzepią. Jak trafisz w moment gdzie waluta wchodzi dopiero można w 1-2 dni zarobić kupe kasy, bo od wejścia cena szybuje najbardziej.
    ;]

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    P ale będą to karty, które przez rok, 2 pracowały na 100% mocy. Nie wiadomo jak długo jeszcze wytrzymają zanim się zepsują.
    Jak były poprawnie sklecone, to kilka lat powinny pochodzić. Jak karta nie potrafi chodzić 24h/dobę pod 100% obciążeniem bezawarynie, przez lata, to jest to szrot nie karta (oczywiście zakładam brak OC).

  9. #19

    Domyślnie

    szybko dziś rzuciłem oko na ceny kart typu 1060 6GB, 1070 Ti albo 1080... to ceny chyba poszły w górę o 100-200 zł ...

    może potanieją w styczniu/lutym i ludzie będą się cieszyć że promocja a tak naprawdę ceny te same... szkoda bo kupiłbym jakaś kartę graficzną ale nie w tych cenach kosmicznych...sztucznie napompowanych :/
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  10. #20

    Domyślnie

    Ja to sprawdzam co tydzień jak nie częściej. Przed boomem koparkowym RX580 8gb można było kupić za 1150zł po boomie jest za 1400zł Totalny bezsens. Dalej czekam.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Karta graficzna
    By loki_p in forum Komputery
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-10-2016, 10:50
  2. Karta graficzna
    By parman in forum Komputery
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 22-04-2015, 12:08
  3. Karta graficzna
    By fafniak in forum Komputery
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 00:27
  4. karta graficzna AGP
    By jackrabbit in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-12-2010, 13:32
  5. Karta graficzna pod AGP
    By Jolania in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-03-2010, 13:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •