Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Zepsuty laptop

  1. #11

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie się. Nie ma problemu.
    Wygląda na to , że muszę się uzbroić w cierpliwość i oddać kompa do serwisu jak będę miał możliwość.

  2. #12

    Domyślnie

    Ja bym postawił na najbardziej prozaiczną przyczynę. Skoro piszesz, że coś tam się wybrzuszyło i stale naciskało na przycisk on/off, to sprawdź, czy np. ten cały element pod przyciskiem odpowiadający za zamykanie obwodu (jakaś gumka, mikrostyk, membranka, mikrowłącznik) nie zablokowały się w położeniu wciśniętym. Mogło coś się np. ułamać w takim elemencie i się zakleszczył wciśnięty.

  3. #13

    Domyślnie

    Nie wyglada na to. Przelacznik jest na drukowanej plytce. Mozna nim klikac.

  4. #14
    Oszczędny w słowach Awatar largo
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    las na Mazowszu
    Posty
    115

    Domyślnie

    A nie odkleiłeś przypadkiem jakiegoś "stickera" przewodzącego, lub nie dokręciłeś śrubki na płycie i nie ma gdzieś masy, to czasem uniemożliwia odpalenie albo ładowanie z baterii.
    | D5200 | N60/2.8D |

  5. #15

    Domyślnie

    To jest mozliwe. Ciezko stwierdzic. Probowalem go juz wlaczac w roznych konfiguracjach. Tez myslalem o stikerze ale chyba nie. zaczyna mnie martwic , ze zrobilem jakies spiecie na plycie glownej.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seawolf001 Zobacz posta
    To jest mozliwe. Ciezko stwierdzic. Probowalem go juz wlaczac w roznych konfiguracjach. Tez myslalem o stikerze ale chyba nie. zaczyna mnie martwic , ze zrobilem jakies spiecie na plycie glownej.
    Już po sprawie.
    Laptop po wizycie u specjalisty. Diagnoza : do wyrzucenia - uszkodzony procesor. Jedyna mozliwość naprawy to wymiana płyty głównej . Niestety muszę zrezygnowac ze względy na koszty.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Korzystając z okazji mam do bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek pytanie czy laptop w poniższej konfiguracji to dobry wybór do obróbki zdjęć w LR i PS.

    7th Gen IntelÂŽ Core i7-7700HQ Quad Core Processor,
    Windows 10 Home 64-Bit;
    16GB DDR4 2400MHz RAM
    6GB GDDR5 VRAM NvidiaÂŽ GeForce GTX 1060 VR Ready Graphics Card
    An intelligent thermal design with triple cooling fans for the CPU & GPU
    15.6" Full HD IPS LED EDP Anti-Glare Display (1920 x 1080)
    HDMI 2.0b
    2 Mini DisplayPorts v1.4
    2 USB 3.1 Type-C
    256GB Solid State Drive (SSD) + 1TB Storage Hard Drive
    Latest Intel Wireless AC 2x2 & BluetoothÂŽ v4.2
    Full Size RGB Silver-Lining Backlit Keyboard
    Sound BlasterÂŽ X-FIÂŽ MB5, Gigabit LAN

    Dwie rzeczy , które zaburzają moje "Feng Shui " to windows 10 , którego nie lubię bo jestem przyzwyczajony do 7 i ekran 15,6 . Pracowałem na 17 i dodatkowo zewnętrznym do tej pory.
    Do 10 chyba trzeba będzie i można się przyzwyczaić . Są tu dwa mini display porty i można pracować na dwóch zewnętrznych monitorach.
    Ten 1TB HDD zamierzam wymienić na 1TB SSD , który już posiadam i "przez którego " popsułem starego laptopa.

    Patrząc na konfigurację okiem laika to wydaje mi się ,że można nawet w wolnej chwili zagrać w węża

    Jeżeli koledzy i koleżanki mają jakieś sugestie i rady to proszę się podzielić. Będę bardzo wdzięczny.

  7. #17

    Domyślnie

    Taka uwaga jeżeli patrzysz pod tym kątem: dwa display porty nie są niezbędne do podpięcia dwóch monitorów. Spokojnie wystarczy jeden i spięcie monitorów w Daisy chain

  8. #18

    Domyślnie

    Dzięki za radę. Dobrze wiedzieć , że wystarczy jeden port do dwóch monitorów.

  9. #19

    Domyślnie

    O ile monitory to obsługują

    W ogóle to patrzyłbym za czymś z thunderboltem żeby swobodnie podpiąć stację dokująca - to szlaenie wygodne rozwiązanie jak masz normalne stanowisko pracy (z monitorami, klawiatura, myszką, kablem do internetu)

  10. #20

    Domyślnie

    A czy 17 czy 15 czy 14 to wszystko zależy od potrzeb.

    Jak to mobilna stacja robocza ruszna tylko od czasu do czasu to 17 da lepsze chłodzenie i osiągi.

    Jak musisz często z tym chodzić, albo pracujesz nie przy biurku to 17 jest nieporęczna.

    14" to dodanie jakichś 2k do ceny (przy zachowaniu parametrów) ale waga poniżej 1,6kg to piękna sprawa.

    Kompromisem są 15"

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zepsuty D5100
    By Adam87 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 09:53
  2. zepsuty obiektyw
    By magdasw in forum Serwis
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2013, 19:43
  3. Zepsuty 28-80? Pomóżcie!
    By wosik in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 22:28
  4. zepsuty?
    By maciek.evo in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-11-2009, 09:54
  5. [ Portret ] Jacek zePSuty
    By Orkaniusz in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2009, 09:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •