Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Nissin Di622 - połamana stopka - pomoc

    Cześć,
    Mam do Was pytanie.
    Parę tygodni temu ułamałem stopkę (zdjęcia poniżej) do lampy fotograficznej Nissin Di622 mark I. Lampa wciąż działa jednakże nie trzyma się stabilnie body aparatu i muszę ją dodatkowo przytrzymywać. Klejenie takiego elementu jest nie warte ponieważ przy przekładaniu lampy z pionowego zdjęcia na poziome, element będzie się wyłamywał.

    https://photos.google.com/share/AF1Q...9XMUtNZ1FqQmNR

    https://photos.google.com/share/AF1Q...F6WmM3eUp0dWJ3

    Co mogę zrobić w takiej sytuacji?
    Znacie może jakieś punkty naprawy takich lamp w Warszawie? A może znacie sklep online gdzie można kupić taki element? Albo może macie element do "przeszczepienia" ze swojej starej np zepsutej lampy ? Chętnie rozważę każdą propozycję.

    Z góry wielkie dzięki za pomoc.

    Pozdrawiam
    Skalmier

  2. #2

    Domyślnie

    Fotki się nie ładują

  3. #3

    Domyślnie

    hmmm
    sprawdzałem w trybie incognito i wszystko się ładowało.
    Może ten link zadziała
    https://photos.google.com/share/AF1Q...F6WmM3eUp0dWJ3

  4. #4

    Domyślnie

    Teraz działa.
    Naprawa w serwisie chyba nie będzie zbyt opłacalna, bo tą lampę można kupić za ok 200zł.
    Przeszczep od innej lampy też może być kłopotliwy, bo prawdopodobnie nie da się łatwo wymienić samej stopki, tylko razem z tą płytką gdzie są te śrubki.
    Jak masz gdzieś ten ułamany element to możesz spróbować go przykleić, ale nie na super gluta tylko jakiś porządny klej epoksydowy np Distal, (wszelkie dragony odradzam).

  5. #5

    Domyślnie

    Raczej myślałem o przeszczepie całej stopki z tymi śrubkami.
    Po odkręceniu tego elementu kabelki są przymocowane na kostkę do płytki w lampie także nie było by problemu.
    Jednakże gdzie znaleźć cały ten element? Może wiecie czy z innej lampy Nissina pasuje "cała stopka"?
    Wiem, że lampa nie jest jakaś najlepsza i ma wiele wad ale w zupełności mi wystarcza i jak dla mnie jest bardzo dobra. Szkoda mi jej bardzo gdyż wiem, że mimo ułamanej stopki jest w bardzo dobrym stanie.

  6. #6

    Domyślnie

    Też mam tą lampę
    Jeżeli znajdziesz gdzieś taką stopkę za darmo albo za grosze to można się pobawić z przeszczepem, ale oddawać do serwisu, lub kupować inną lampę - dawcę to się chyba nie opłaca, bo to pewnie min 100zł.

  7. #7

    Domyślnie

    Miałem dokładnie taki sam przypadek z lampą nissin. Próbowałem kleić Distalem, ale po kilku użyciach wszystko odpadło. W tym czasie koledze "szczęśliwie" spadła na podłogę sb-600 i już nie wstała - Oddał mi ją i przeszczepiłem z niej całą płytkę ze stopką. Roboty trochę przy tym było i nie wygląda jak oryginalna, ale działa.

  8. #8

    Domyślnie

    No właśnie to jest to pytanie do Was. Gdzie można taką całą stopkę (moduł) znaleźć za grosze lub darmo Macie jakieś propozycję?
    Raczej zależało mi by na przeszczepie pasującego elementu niż na przeróbkach, gdyż to może w moim przypadku zakończyć się katastrofą.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skalmier Zobacz posta
    Parę tygodni temu ułamałem stopkę (zdjęcia poniżej) do lampy fotograficznej Nissin Di622 mark I (...)
    Co mogę zrobić w takiej sytuacji?
    Naprawa w serwisie może być dość droga w porównaniu do wartości sprawnej, używanej lampy. Jeśli nie straszą Cię "prace ręczne" to zobacz na http://impulsite.ru/viewtopic.php?f=10&t=523
    Ewentualnie "przeszczep" z jakiejkolwiek lampy, mającej stopkę Nikona, wygląd nie byłby dobry, ale zadziała.

Podobne wątki

  1. połamana stopka lampy
    By wojtekd3 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-06-2017, 20:43
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 19:13
  3. Stopka Lampy Nissin di622 lub di866 II mark
    By stanny456 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-10-2015, 17:11
  4. nissin di622 a di622 mark II
    By konradplock in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-12-2010, 15:08
  5. Vivitar 285 HV połamana stopka
    By bencki in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2010, 19:40

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •