Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Nikon D7000 - czy warto inwestować w obiektywy do profesjonalnego wykorzystania ?

    Cześć Nikoniarze,
    potrzebuję porady czy według Was Nikon D7000 nadaje się do profesjonalnego wykorzystania do sesji ślubnych (wesela, plenery) oraz innych okazji typu chrzciny, komunie itp, czy warto inwestować w dobre obiektywy do niego czy może szukać od razu lepszego body z górnej półki.
    Obecnie posiadam szkła Yongnuo 50mm f/1.8 oraz kitowy Nikkor 18-105mm f/3,5-5.6, niestety Yongnuo ma problemy z ostrzeniem zwłaszcza na AF, natomiast Nikkor jest zbyt ciemny w pomieszczeniach.
    Zrobiłem kilka sesji tym co mam ale chyba czas już wskoczyć na wyższy poziom.

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem ten sam dylemat co Ty. Nawet idealnie ten sam sprzęt. Zatrzymałem się na D7000 ,18-105 i 50/1.8 Nikona.
    Chyba zalezy, do czego potrzebujesz aparatu i jaki masz budżet. Ja zwlekalem, bo zastanawiałem się w jaki system wejść - zostać przy Nikonie czy zakupić Canona.
    Kupiłem D750 i zostałem przy Nikonie. Jeśli jesteś pewien że zostaniesz przy Nikonie polecam przyszłościowo kupić obiektywy , które będziesz mógł wykorzystać na pełnej klatce i dalej korzystać z D7000 do momentu kiedy będziesz mógł przesiąść się na inny aparat Nikona.
    Moze nie mam racji ale patrząc z perspektywy czasu, gdybym wiedział że zostaje przy Nikonie to bym tak zrobił. Nic na tym nie stracisz.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seawolf001 Zobacz posta
    Miałem ten sam dylemat co Ty. Nawet idealnie ten sam sprzęt. Zatrzymałem się na D7000 ,18-105 i 50/1.8 Nikona.
    Chyba zalezy, do czego potrzebujesz aparatu i jaki masz budżet. Ja zwlekalem, bo zastanawiałem się w jaki system wejść - zostać przy Nikonie czy zakupić Canona.
    Kupiłem D750 i zostałem przy Nikonie. Jeśli jesteś pewien że zostaniesz przy Nikonie polecam przyszłościowo kupić obiektywy , które będziesz mógł wykorzystać na pełnej klatce i dalej korzystać z D7000 do momentu kiedy będziesz mógł przesiąść się na inny aparat Nikona.
    Moze nie mam racji ale patrząc z perspektywy czasu, gdybym wiedział że zostaje przy Nikonie to bym tak zrobił. Nic na tym nie stracisz.
    Zdecydowanie tylko Nikon, zastanawiam się już teraz nad body z pełną klatką ponieważ zleceń co raz więcej a jednak pełna klatka to podobno zupełnie inna jakość zdjęć. Niestety body FX plus do tego fajne obiektywy to póki co zdecydowanie zbyt duży wydatek jednorazowy. Czy polecasz jakieś obiektywy nadające się zarówno do DX oraz FX ?

  4. #4

    Domyślnie

    Jak jesteś zdecydowany na Nikona to masz już dalej łatwo. Ciężko mi powiedzieć czego bym użył na cropie z obiektywów FX. Mam wciąż D7000 ale juz nie używam, od kiedy mam D750. Na D7000 największą frajdę sprawił mi obiektyw Nikona 50/1.8. Używałem go właściwie do wszystkiego. Cały czas był na aparacie. Interesują mnie głównie portrety i szczerze mówiąc to 50 /1.8 dawało rade. Na mój gust oczywiście. Nie jestem zaawansowany. Jeśli robisz portrety to pewnie przyda Ci się 85/1.8 . Nie podczepiałem go do D7000 ale pewnie dałby fajne rezultaty na dworze. Mam też 24-70 i jeśli chcesz to jak wrócę do domu to podepnę go do D7000 i zobaczę co można tym zrobić. To samo mogę zrobić z 85/1.8.

  5. #5

    Domyślnie

    Będę wdzięczny za wszelkie porównania obiektywów na obu aparatach, czy "przesiadając" się z D7000 na D750 czyli pełną klatkę zauważyłeś faktycznie dużą różnicę w jakości zdjęć na tych samych obiektywach ?
    Robię głównie wesela i plenery, niestety kitowy Nikkor 18-105mm jest zbyt ciemny w pomieszczeniach i robi słabe rozmycie tła w plenerze, natomiast Yongnuo 50mm /1.8 jest super jasny ale z ostrością zwłaszcza na AF jest tragedia. Obecnie zastanawiam się nad zakupem Nikkor 35mm oraz 85mm, koniecznie jasne szkła i raczej stałki.

  6. #6

    Domyślnie

    Przy tych szkłach D750 też będzie raczej przeciętny. FX da Ci wyższe iso przede wszystkim oraz mniejszą głębię ostrości. 35DX, bo pewnie o tej piszesz, na FX ma ograniczoną użyteczność przez winiete. 85 1.8G jest całkiem ok, ale ma koszmarnie wolnego AFa i spore aberracje. Yongnuo nie ma sensu, kit tym bardziej. Generalnie jak chcesz jakości, to patrz na Sigmy Art, może zbieraj na Nikkora 24-70, do tego 85 1.8G i lampa. Na plenery coś dłuższego, nawet 80-200 2.8 New. Może zamiast D750 pomyśl o D700? Będzie dużo taniej i znacznie lepiej niż z D7000...

  7. #7

    Domyślnie

    Znam ten bol. Jeden z powodow dlaczego kupiłem D750. w pomieszczeniach niedoświetlonych było mi ciężko z D7000. Jedyny obiektyw jakiego używałem na obu aparatach to 50/1.8. Ciężko jednoznacznie mi stwierdzić różnice, bo na D7000 robiłem nim ludzi a na D750 zdjęcia z wycieczki.
    Mogę sprawdzić jak będzie wyglądała współpraca D7000 z 85/1.8 i 24-70 ale dopiero jak będę w domu. To za jakiś miesiąc niestety.

  8. #8

    Domyślnie

    A ja myślę tak - co po super body jeśli obiektywy "takie se". Obraz głównie uzyskujesz dzięki obiektywowi, body - oczywiście też robi swoje, ale to kolejna sprawa po szkle. Tak myślę i dlatego posiadając D7100 zbieram na S18-35 f1.8. Odkąd posiadam jasne szkła - f2.8 widzę zasadność takich obiektywów. A co potem? Pewnie, też marzy mi się pełna klatka, ale przemyślałem i po D7100 będzie pewnie D500 . Tak więc na początek radziłbym ci zainwestować w jasne szkła. Na nowo odkryjesz fotografię. A body? Body potem...
    ps. Nie zapominaj o cenie szkieł pod FF - to już zupełnie inna liga.

    ---edit---
    zobacz sobie tutaj LINK - przegląd zdjęć z D7000 z S18-35 f1.8
    Ostatnio edytowane przez raddeli ; 05-11-2017 o 10:07
    N

Podobne wątki

  1. Czy warto inwestować w taki sprzęt ? NIKON D7000
    By robcz1 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 09:21
  2. Rozmycie przy 2.8 i 1.8, czy warto inwestować?
    By emilcabaj86 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 13:09
  3. Warto inwestować?
    By eubwo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 14:45
  4. Czy warto inwestować w dx
    By chmiel in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 00:05
  5. Nikon D50 & D70s. Czy warto inwestować w D70s???????
    By explorex666 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 12-07-2006, 12:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •