Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Fotografia kwiatów

    Witam,
    jestem totalnym amatorem, jeżeli chodzi o fotografię.
    Potrzebuję rady odnośnie wyboru pierwszego sprzętu - aparatu i obiektywów.
    Aparat potrzebny mi jest do pracy - głównie fotografia kwiatów, bukietów, czasami większej kompozycji.
    Zamierzam wybrać się na kursy do Akademii Nikona, żeby ogarnąć podstawową wiedzę, ale najpierw wypadałoby zakupić sprzęt
    Może ktoś może coś poradzić ?

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Witaj, napisz jakie kwoty wchodzą w grę bo jak pewnie wiesz rozrzut cenowy spory, druga sprawa czy aparat ma być tylko do tego czy też do wycieczkowo spacerowych pstryków też, no i jeszcze odnośnie zdjęć w pracy jak wygląda sprawa światła ?

  3. #3

    Domyślnie

    Chciałabym się z całością inwestycji zmieścić w 3-4tys.
    Generalnie aparat będzie użytkowany głównie do tych celów, inne - typu wycieczki itd. przypuszczam, że bardzo sporadycznie.
    W kwestii światła - dotychczas zdjęcia starałam się robić na zewnątrz, w ogrodzie, przy dziennym świetle.
    Jak na razie kilka osób polecało mi Nikona D3400? Z resztą sam Nikon na swojej stronie rekomentuje go dla początkujących.

  4. #4

    Domyślnie

    Aparat rzecz ważna - ale ważniejsza optyka. Planujesz robić szerokie plany czy zbliżenia? W tym drugim przypadku warto pomyśleć o jakimś jasnym obiektywie, optymalne byłoby szkło makro. Nieźle potrafi się sprawdzać Nikkor 50/1.8. Mam kolegę który tym szkłem piękne zdjęcia kwiatów w ogrodzie robi. Możesz ewentualnie rozważyć zakup jasnego zooma, zamiast standardowego szkła kitowego (typu 18-55 albo 18-105). Pewnie ktoś tu zaraz poleci Sigmę 17-50/2.8. Ja lubiłem Sigmę 17-70/2.8-4.0 - za szeroki zakres zooma, w sumie niezłą jasność i całkiem sympatyczny i użyteczny tryb makro.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Spokojnie bierz D3300 lub D3400 z kitem 18-55, to wystarczy ci z dużym zapasem do takiego typu fotografii, możesz się wyposażyć w statyw na początek, a reszta przyjdzie sama przy zdobywaniu wiedzy.
    Możesz też rozważyć zakup D5300, a w obu przypadkach obiektyw 18-105 może być też lepszą opcją w zestawie.

  6. #6

    Domyślnie

    Tak chyba będzie najłatwiej pokazać o co chodzi - 98% moich zdjęć wygląda mnie więcej tak:

    http://oi65.tinypic.com/22zyj8.jpg

Podobne wątki

  1. płatki kwiatów i gołębie
    By Tomek Konopka in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-09-2009, 23:34
  2. [ Przyroda ] Skad wziac nazwy kwiatow?
    By Karbulot in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-07-2009, 08:03
  3. Magia kwiatów...
    By novika in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 10:54
  4. [ Przyroda ] Trochę kwiatów (i kot) z P80
    By IcemanPl in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-07-2008, 20:54
  5. [ Przyroda ] Kolory kwiatów [1/2]
    By shadowArt in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-04-2008, 16:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •