Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thenew Zobacz posta
    Czy zbyt duże światło mogło uszkodzić aparat (to znaczy robienie zdjęć pod słońce)?
    Da się wypalić matrycę, ale to raczej mało prawdopodobne. Albo musi być niezły teleobiektyw prosto w słońce albo... pokazy laserowe.

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ani nie mam obiektywu tele ani nie byłem na laserach. Czyli jednym słowem nie jest to jakiś standardowy problem, który opisałem w tym poście. Trochę mnie to smuci bo myślałem, że kupuję aparat na co najmniej 10 lat. Wytrzymał 5... prawie 6.... no cóż..... Elektronika rządzi się swoimi prawami

    I jeszcze słów parę o oświetleniu LED. Nie zgodzę się że jest to najgorszy rodzaj światła. Najgorsze są świetlówki wszelkiej maści. poniżej porównanie widm większości źródeł światła:
    Dodatkowo jest coś takiego jak Flicker. Owszem zgodzę się, że najtańsze badziewie z Chin nie trzyma żadnych norm i wtedy nawet gołym okiem widać, że źródło światła po prostu mruga.
    Jednak w profesjonalnych oprawach oświetleniowych LED takie rzeczy są kontrolowane i muszą spełniać restrykcyjne normy, żeby być w ogóle wypuszczone na rynek.
    W skrócie: LED jako samo źródło światła jest jak najbardziej w porządku. Cały problem to jego zasilanie.
    To tak trochę offopikowo, ale jestem z branży i chciałem temat trochę rozjaśnić

    Wracając do tematu. Tak czy siak problem jest nierozwiązany
    oddam do jakiegoś serwisu i zobaczymy czy coś tam powiedzą.

  3. #13

    Domyślnie

    W przypadku takiego problemu jak ty masz to bym to wysłał nie do "jakiegoś" serwisu ale do Nikon Polska, większe prawdopodobieństw, że będą wiedzieli o co chodzi, jeżeli to jest wada matrycy czy elektroniki to nie wystąpiła w jednym aparacie.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thenew Zobacz posta
    Ani nie mam obiektywu tele ani nie byłem na laserach. Czyli jednym słowem nie jest to jakiś standardowy problem, który opisałem w tym poście. Trochę mnie to smuci bo myślałem, że kupuję aparat na co najmniej 10 lat. Wytrzymał 5... prawie 6.... no cóż..... Elektronika rządzi się swoimi prawami

    I jeszcze słów parę o oświetleniu LED. Nie zgodzę się że jest to najgorszy rodzaj światła. Najgorsze są świetlówki wszelkiej maści. poniżej porównanie widm większości źródeł światła:
    Dodatkowo jest coś takiego jak Flicker. Owszem zgodzę się, że najtańsze badziewie z Chin nie trzyma żadnych norm i wtedy nawet gołym okiem widać, że źródło światła po prostu mruga.
    Jednak w profesjonalnych oprawach oświetleniowych LED takie rzeczy są kontrolowane i muszą spełniać restrykcyjne normy, żeby być w ogóle wypuszczone na rynek.
    W skrócie: LED jako samo źródło światła jest jak najbardziej w porządku. Cały problem to jego zasilanie.
    To tak trochę offopikowo, ale jestem z branży i chciałem temat trochę rozjaśnić

    Wracając do tematu. Tak czy siak problem jest nierozwiązany
    oddam do jakiegoś serwisu i zobaczymy czy coś tam powiedzą.
    Cóż teoria teorią a praktyka swoje. Przejdź się do muzeum narodowego w Warszawie albo do pałacu w wilanowie.
    Pomijam teoretycznie dobre widma( bo jak się zbalansujesz to okazuje się że jest...dziwnie)ale kwestia częstotliwości to jakas paranoja.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-05-2017, 14:31
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-01-2015, 12:23
  3. ciemny pasek na dole zdjęcia
    By rafalko-o in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-08-2013, 20:30
  4. Dwa niechciane paski widoczne na górze zdjęcia (D3100)
    By Poisonelle in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •