Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    Panowie... szukacie filozoficzno dyplomatycznych rozwiązań a moim zdaniem jako zajadłego przeciwnika ramek na necie problem jest głównie jeden - techniczny, to białe coś do okoła obrazka wali poprostu po oczach swoją białością przy ciemnym tle, ingeruje w obraz. Świeci, to nie jest kartka białego papieru oglądana w mieszkaniu czy jakieś ramki w galerii, to są dwie zupełnie różne rzeczy. Gusta to już zupełnie inna sprawa... każdy ma swoje. Nawet mnie się czasami rameczki podobają...
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  2. #12

    Domyślnie

    Kolega @90s ładnie wyłożył usystematyzowaną wiedzę i piękne przykłady ramek. Niestety w ogóle zdjęć nie wszystkie ramki są takie piękne
    Zgadzam się z kolgą @frogi, to jest kwestia gustu głównie oraz miejsca i sposobu prezentacji.

    Ja prawie nie prezentuję zdjęć w internecie, jak komuś pokazuje swoje zdjęcia to najczęściej nie na stronie internetowej, a w przeglądarce plików albo częściej - na ścianie, w albumie, kalendarzu. Wówczas zdjęcie nie konkuruje z żadnymi innymi elementami o uwagę, a naturalną ramką jest oprawa monitora / niezagospodarowana powierzchnia kartki / książki / albumu . Dlatego nie czuję potrzeby wklejać zdjęć w osobne ramki. Za to wydruk umieszczony w passe partout na ścianie bardzo korzystnie się prezentuje i zaznacza (również kolorem passe partout), że to jest strefa inna niż wszystkie - tu jest zdjęcie. Wówczas następuje efekt o którym pisał kolega 90s.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  3. #13

    Domyślnie

    Po analogowych czasach zostalo mi przyzwyczajenie do cienkich, czarnych ramek wokol zdjecia. To byl kawalek przezroczystego negatywu, ktory zalapywal sie na odbitce. I tak mi zostalo. Nieduze, czarne. Co do wiekszych, w rodzaju passpartu - wszystko zalezy gdzie bedzie prezentowane dane zdjecia. Czy na stronie z jednolitym tlem czy jakimis ozdobnikami. Wazna jest tez obrobka zdjecia, inaczej wyglada fotografia na czarnym tle inaczej na bialym. Tak jak tu na forum na przyklad. W zaleznoscu od czarngo czy jasnego tla zdjecie moze wydawac sie za jasne albo za ciemne. Duze ramki powoduja, ze nie trzeba robic roznych wersji pod rozne tla. Reszta jest chyba kwestia gustu.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Dziekuję Wujot. Co myślisz o sytuacji, kiedy ramka nie jest wąska a szeroka i ma za zadanie podbijać kontrast i likwidować tą tzw. konkurencję wizualną?
    Zawsze jest dylemat - duże zdjęcie bez ramki lub mniejsze z passe partou. Kiedyś "z automatu" rąbałem jednak większe zdjęcia - napracowałem się więc niech je zobaczą! Z czasem dotarło do mnie, że czasem ta przestrzeń wokół jest po prostu potrzebna i teraz jestem bardziej elastyczny. Jak trzeba to staram się przyrąbać ale niekiedy mniejsza fota ze spokojnym otoczeniem działa lepiej. Dotyczy to szczególnie tych minimalistycznych opartych na prostej kompozycji i spokojnych fot. Czyli na wystawie, w galerii (też internetowej) mogą być w zależności od tematu. Np fotografii reklamowej nigdy bym w "ramki" nie oprawił ale krajobraz być może tak

    W projektowaniu (nawet albumu) praktycznie prawie nie stosuję ramek ale białą (czarną) przestrzeń w postaci prostokąta aby uspokoić otoczenie dość chętnie. Ta przestrzeń może być asymetryczna lub symetryczna. Oczywiście wtedy dodaje tam jakieś drobiazgi. Tak jak np


    Pozdro
    Wiesiek

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Oprawy, ramy, passe partout
    By Marcin Stawiarz in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-03-2010, 15:42
  2. ramki + PS
    By R in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-01-2010, 01:40
  3. Tutek Passe-partout poszukiwany
    By manfred in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-12-2009, 02:13
  4. Ramki
    By Rurek in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-03-2007, 01:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •