Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw do Beauty/ Art

    Czołem Nikoniarze!
    Wraz z aparatem Nikon D3000, w zestawie znajdował się obiektyw https://www.nikon.pl/pl_PL/product/n...-f-3-5-5-6g-vr
    Domyslam się, że jest to najbardziej podstawowy produktu. Czy nadaje się do fotografii makijażu- beauty/art? Będę wdzięczny za każdą pomoc w sprawie fotografii jestem amatorem, a obiecałem żonie pomoc

    Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli macie już dobre światło itp to nic tylko próbować, a jak efekty będą niezadowalające to wkleić zdjęcie i pytać pytać...

  3. #3

    Domyślnie

    najwyższych lotów to obiektyw nie jest, ale sądząc po zadanym pytaniu to w zupełności wystarczy. Podstawą w tej fotografii o której piszesz będzie opanowanie światła. Obiektyw to sprawa wtórna na tym etapie.
    Docelowo szukaj https://www.nikon.pl/pl_PL/product/n...m-f-2-8e-ed-vr

  4. #4

    Domyślnie

    Spojrzałem na cenę i spadłem z fotela

    Tak całkiem poważnie, wykonywane zdjęcia są przeważnie z bliska- twarz, oczy, fryzura.
    Poczytałem trochę i w większości polecanym obiektywem jest 85mm f1.8, dlatego chciałem prosić o pomoc na forum, bo ile ludzi tyle opinii.....

    W sprawie dobrego jak na amatorów oświetlenia, co wybrać do małego studia, które może być w przyszłości połączone z salonem wizażu.
    Ważne, aby było to też łatwe w przenoszeniu.

  5. #5

    Domyślnie

    Witaj. Do opisanych celów, aby nie było przerysowań odpowiednie na DX są ogniskowe od 50 w górę. Można kupić Nikkora 50 1,8g w dobrej cenie, 85 1,8 jest świetnym obiektywem do portretów ale do małego studia może być za wąsko(pod twoim aparatem DX), jeżeli nie masz odejścia od obiektu. Ja bym się pobawił tym co masz i przeanalizował w exifach jakiej ogniskowej najczęściej używasz. I będziesz wiedział czy 50 Ci odpowiada, czy za mało. ale pamiętaj, że 85 to w DX bodajże odpowiednik 105mm w FX zatem wąsko.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freebie Zobacz posta
    Witaj. Do opisanych celów, aby nie było przerysowań odpowiednie na DX są ogniskowe od 50 w górę. Można kupić Nikkora 50 1,8g w dobrej cenie, 85 1,8 jest świetnym obiektywem do portretów ale do małego studia może być za wąsko(pod twoim aparatem DX), jeżeli nie masz odejścia od obiektu. Ja bym się pobawił tym co masz i przeanalizował w exifach jakiej ogniskowej najczęściej używasz. I będziesz wiedział czy 50 Ci odpowiada, czy za mało. ale pamiętaj, że 85 to w DX bodajże odpowiednik 105mm w FX zatem wąsko.
    Wprowadzasz ludzi w błąd. Poczytaj o ekwiwalencie ogniskowej, o tym jak się go przelicza i w którą stronę. Dowiedz się ile wynosi mnożnik ogniskowej w Nikonie. Jak już zrozumiesz to wszystko to pewnie dojdziesz też do wniosku, że przeliczanie między FX i DX nie ma absolutnie żadnego sensu jeśli ktoś nie pracuje na obu systemach jednocześnie.

  7. #7

    Domyślnie

    Ok niepotrzebnie namieszałem, nie zmienia to faktu o zwężeniu pola wraz z wydłużaniem ogniskowej

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za wypowiedzi, ale nadal mam mętlik w głowie...
    W temacie światła, co moglibyście polecić? Aktualnie stoi lampa pierścieniowa 65W.

  9. #9

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie- do nikon d3000 można stosować obiektywy FX (jeśli np. zdecydowałbym się na zakup: https://www.nikon.pl/pl_PL/product/n...m-f-1-8-nikkor) ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez teeveez Zobacz posta
    Jeszcze jedno pytanie- do nikon d3000 można stosować obiektywy FX (jeśli np. zdecydowałbym się na zakup: https://www.nikon.pl/pl_PL/product/n...m-f-1-8-nikkor) ?
    Jak najbardziej można...

Podobne wątki

  1. Coś do portratu/beauty/macro beauty - 105? Tylko która
    By mini21 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 05-03-2017, 18:32
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-02-2017, 09:45
  3. [ Glamour/Beauty ] beauty
    By rafael in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 13:37
  4. [ Glamour/Beauty ] Beauty
    By kucza21 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-05-2011, 01:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •