Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Robisz zdjęcia kompaktem, których nie zrobiłaby większość posiadaczy lustrzanek czy bezluster. Co jest tylko dowodem, ze sprzęt nie ma większego znaczenia. Jeżeli chcesz dalej robić dobre zdjęcia i dalej nie mieć problemu z kolorami, to pozostań po prostu przy canonie. Masz do wyboru albo g1x II (jak wyżej Kolega napisał), albo g7x II. Nie pakuj się w sony czy nikona.

  2. #12

    Domyślnie

    Też uważam, że przy takim warsztacie spokojnie (i wygodnie) możesz zostać przy kompaktach. I tak jak koledzy wyżej proponują pomyśl o Canonach G1xalbo G7X.
    Znasz firmę, łatwo opanujesz te aparaty.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  3. #13

    Domyślnie

    Dzięki Panowie,
    Faktycznie macie rację. Obejrzałem recenzję G7X i wygląda na to, że jego użytkowanie będzie dla mnie bardzo intuicyjne. Cieszę się, że nie będę musiał tyle się uczyć od początku. Na aparatach się nie znam, ale chyba zauważę lekki przeskok technologiczny pomiędzy starym canonem a nowym . W ramach poprawy komfortu dobrałem mu lekkiego tripoda od Sony i bezcieniowy namiot z lampkami do robienia zdjęć w ciemne zimowe popołudnia. Jak wszystko się uda z dotacją, będę miał mnóstwo frajdy przy robieniu zdjęć swoich ostrości.

    Jeszcze raz dzięki!
    Emil

  4. #14

    Domyślnie

    Namiot bezcieniowy to zbędny wydatek.

    Nie mogę wprost uwierzyć, ze te zdjęcia tutaj zebrały tak dobre recenzje bo są po prostu słabiutkie - brak pomysłów, brak kompozycji, brak światła. Na szczęście sam produkt jest ciekawy i ładny - gratulacje. Ale daleka droga fotograficzna przed Tobą. Daleka do chociaż średniego poziomu. W jednym za to się zgodzę z przedmówcami aparat jest tu wtórny.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 30-10-2017 o 18:27

  5. #15

    Domyślnie

    Zbyt merytoryczny to Ty nie jesteś, ale jak Ci chociaż ulżyło to super.

    Piątka

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Emil Emil Zobacz posta
    Zbyt merytoryczny to Ty nie jesteś, ale jak Ci chociaż ulżyło to super.

    Piątka
    Przepraszam jeśli Cię uraziłem - było to raczej do kolegów. To jest jednak forum fotograficzne więc pucowanie, całowanie z dziubków czy lajkowanie na fb niekoniecznie jest tu potrzebne. Rozmawiamy co można zrobić aby foty były lepsze. I takie pytanie możesz zadać. Na pewno nie sprzęt foto jest tu potrzebny. Ale oświetleniowy jak najbardziej. I dużo świadomości.
    Aby przybliżyć rzetelną pracę fotograficzną założyłem wątek http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=274205 dotyczący pracy studyjnej. Jest sporo metodologii - noże też są więc możesz ocenić moje kompetencje. I być może wynieść coś dla siebie.

    Aby było konstruktywnie. Aparat na tym etapie Twoich umiejętności każdy jest dobry. Nawet kompakt. Możesz wydać jednak pieniądze na oświetlenie i drobne wyposażenie studyjne a jeszcze lepiej na literaturę bądź kursy. I nie jest to złośliwość tylko dobra rada.

    Pozdro
    Wiesiek

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zdjęcia są dobre, jest to poziom nieosiągalny przez wielu robiących zdjęcia produktów wymęczone w namiotach, na stołach bezcieniowych, męczące białe tło na portalach aukcyjnych, dlatego warto docenić zwłaszcza że nie widać tu męczenia się ze światłem, układania każdego ziarnka piasku itp.
    Dlatego zakup lepszego aparatu to powinien iść w parze z polepszeniem warsztatu, nie koniecznie trzeba iść w profesjonalizm i kopiować do znudzenia to co widzimy w gazetkach z centrum handlowego lub na bilbordach, można mieć ładne zdjęcia w swoim stylu.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zdjęcia są dobre, jest to poziom nieosiągalny przez wielu robiących zdjęcia produktów wymęczone w namiotach, na stołach bezcieniowych, męczące białe tło na portalach aukcyjnych, dlatego warto docenić zwłaszcza że nie widać tu męczenia się ze światłem, układania każdego ziarnka piasku itp.
    Dlatego zakup lepszego aparatu to powinien iść w parze z polepszeniem warsztatu, nie koniecznie trzeba iść w profesjonalizm i kopiować do znudzenia to co widzimy w gazetkach z centrum handlowego lub na bilbordach, można mieć ładne zdjęcia w swoim stylu.
    Aranżacje są przypadkowe, pokazanie produktu niekorzystne. Jest coś takiego jak stylizacja, przez którą rozumiem coś więcej jak przypadkowe rzucenie przedmiotu w plener. Tutaj najbardziej szwankuje właśnie brak kultury plastycznej. Wcale nie chcę zagonić autora do studia i do zdjęć na białym tle. Pomysł plenerowy jest OK ale wykonawstwo, dla mnie, słabe.
    Tak puszczając wodze fantazji. Skoro niespokojne, nieuporządkowane tło tworzy tak silną konkurencję i zakładając, że autor nie nauczy się rzetelnej stylizacji to może powinien bardzo silnie zacząć operować GO? A wtedy wyszłoby, że jednak lustro i tania stałka 1,8. W jednym ruchu jest szansa na znaczącą poprawę.

    Pozdro
    Wiesiek

  9. #19

    Domyślnie

    Kupiłbym najtańsze używane lustro. Dlaczego? Bo do fotografii produktowej fajnie jest mieć opcję wykorzystania zewnętrznej lampy.

  10. #20

    Domyślnie

    @Wujot - nie mierz każdego swoją miarą. Twoje podejście i umiejętności są pewnie dla 90% (a może 98%) fotografujących poziomem nieosiągalnym. Poza tym świat jest zróżnicowany, zróżnicowane są potrzeby i nakłady na osiągnięcie wystarczającego efektu. Ja się zgadam z kolegami - dla mnie zdjęcia Emila^2 są naprawdę OK. Właśnie OK, nie świetne, nie wybitne... Zważywszy na funkcję celu - naprawdę OK. Gdyby taki nóż mnie interesował, zdjęcie by mnie zachęciło do zakupu.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Głębia ostrości w fotografii produktów
    By obiektyvvny in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-06-2016, 12:33
  2. Obiektyw do fotografii produktów.
    By foto4deg in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 15:10
  3. Czy warto kupić Nikona? Czyli laik kupuje pierwszy aparat.
    By Richardroma in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 20:40
  4. Nikkor 60, Tamron 90 a perspektywa w fotografii produktów
    By NewModel in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 13:10
  5. Laik potrzebuje pomocy!
    By rayban in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 10:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •