Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Tamron Adaptall-2 for Nikon Ai-E

    Witam szanowne grono,
    dostalem od wujka objektyw Tamron Adaptall 2 SP 70-210mm 1:3.5 CF Macro (model 19AH) , a ze zajmowalem sie dotychczas wylacznie typowo makrofotografia z Sigma 150mm. to nie wiem co to znaczy wogole ten adaptall i jeszcze nigdzie nie pytalem, bo wole zaczac osd fachowcow tutaj. Jak go np. zalozyc na moja puszke d300 ? Potrzebny jakis adapter jak mysle ? Znalazlem na Ebayu cos takiego Tamron Adaptall-2 for Nikon Ai-E Custom Mount SP Objektiv lens http://www.ebay.de/itm/Tamron-Adapta...53.m1438.l2649. Bedzie to do mojej puszki pasowalo ? Bedzie to odpowiedni adapter, bo nie wiem co oznacza to E ? A tak wogole, zna moze ten objektyw i moze mi powiedziec cos wiecej o nim ?

  2. #2

    Domyślnie

    Widze, ze wielu juz przeczytalo moje pytanie, ale jakos nikt nie zna odpowiedzi. Jednak chyba wujek google mi pozostaje, a myslalem

  3. #3

    Domyślnie

    Jak chcesz używać ten obiektyw z D300 to musisz mieć najlepiej oryginalny adapter Tamrona do systemu adaptall 2 z mocowaniem do Nikona - mój ma oznaczenie N/AI co oznacza, że jest on w wersji ai/ais i jest bezpieczny dla korpusów z dźwignią symulatora przysłon przy bagnecie aparatu. Ten z linku ma oznaczenie Ai-E czyli też powinien pasować tak samo jak te które wcześnie wymieniłem - od strony bagnetu nikona wygląda tak samo, jedyna różnica jaką widzę to widełki, które w przypadku korpusów z systemem Ai są niepotrzebne. Co do używania to zakładasz taki adapter na obiektyw a potem całość podpinasz pod korpus - z takim oryginalnym adapterem obiektyw działa jak szkło systemowe tzn. masz pomiar światła i ustawianie ostrości na w pełni otwartej przysłonie (działa symulacja wartości przysłony w ND300), przysłona jest domykana do wartości roboczej w momencie wyzwolenia migawki - wartość przysłony oczywiście ustawiasz z poziomu obiektywu a nie kółkiem w body, nie ma żadnych problemów z ustawieniem ostrości na nieskończoność, poza tym w Nikonach masz potwierdzenie ostrości z każdym obiektywem przy manualnym ostrzeniu.
    A o systemie tamron adaptall możesz poczytać tu: http://www.adaptall-2.com/
    Ostatnio edytowane przez Darek72 ; 30-10-2017 o 00:47

  4. #4

    Domyślnie

    Czesc,
    dziekuje bardzo, za tak ( dla mnie ) wystarczajaca informacje .
    Pozdrawiam Zygmut

Podobne wątki

  1. Tamron 70-210mm Adaptall-2 a nikon d3100
    By seb_elo_ in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-10-2017, 22:13
  2. Poszukuję przelotki z pentax K do nikon/ tamron adaptall 2 do nikon.
    By leurelius in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-04-2017, 18:50
  3. Przejścówka bagnetu T2 Tamron Adaptall-2: jak założyć?
    By HiPhoto in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-12-2013, 14:58
  4. Tamron SP 500/8 adaptall
    By Darek72 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 23:13
  5. TAMRON SP MAKRO 2.5 90mm + adaptall
    By Iwek_22 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 17:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •