Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Namiot bezcieniowy - zdjęcia biżuterii - jak dobrze wykonać zdjęcia, gdzie leży problem ?

    Dysponuję namiotem bezcieniowym, podstawowym z Allegro. Wokół namiotu mam 4 lampy ledowe o mocy 150W(białe światło), aparat to leciwy Nikon D5k z obiektywem Sigmą 50mm 1:2:8 DG Macro.
    Usiłuję od dłuższego czasu uzyskać bardzo białe tło robiąc zdjęcia biżuterii, niestety efekty wyglądają tak:




    Jak widać, tło ma różne, dziwne odcienie szarości itp. Za tło użyłem połyskliwy papier fotograficzny.
    Jestem świadomy że to wszystko są warunki prowizoryczne i sprzęt amatorski. Aczkolwiek szukam na forum, drobnej podpowiedzi na temat co zmienić,aby uzskać zamierzony efekt tzn. : Białe tło i wyraźny obiekt.
    Poproszę o porady co od zmian, zmian sprzętu, ustawień aparatu itp.
    Osobiście wydaje mi się, że problem leży po stronie obiektywu, który jest za ciemny plus dodatkowo fakt, że ostrość muszę ustawiać ręcznie.
    Tu poniżej wrzucę zdjęcie jak wygląda namiot z lampami. Wewnątrz jest naprawdę bardzo jasno.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Trudno to nazwać problemem obiektywu itp, to jest raczej prawa fizyki i to na podstawowym poziomie, jeśli świecisz na coś lezące na białym tle to jakim cudem tło ma być jaśniejsze od tego przedmiotu, który jest z metalu, jeśli musi być białe tło to przedmiot umieszczasz ponad nim, np na szkle, najlepiej wywalić namiot bo nie masz kontroli nad światłem, lampki zasłaniasz kalką kreślarską, jedna lampka świeci od tyło głownie na tło, dwie regulujesz żeby oświetlały i tło i przedmiot, wszystko tak żeby tło było prawie białe, a przedmiot nie przepalony.
    O kolorach to nawet nie wspominam bo to przecież musisz ogarnąć odnośnie balansu bieli, tryb manualny, ustaw temperaturę na stałe i potem w wywoływarce poprawiasz.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 28-10-2017 o 18:06

Podobne wątki

  1. Zdjęcia biżuterii, jaki obiektyw do 2500zł (Nikon 5100)
    By pawelplock in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14-11-2016, 11:13
  2. Zdjecia bizuterii - Nikon D60
    By ranger8 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 31-03-2015, 17:30
  3. D300 - gdzie leży problem?
    By biperion in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-11-2013, 18:28
  4. namiot bezcieniowy
    By mill in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 14:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •