Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Papier matowy do L805

    Witam

    Szukam papieru o podobnej fakturze jak Fujicolor Crystal Archive. Papier kategoryzowany jako matowy w labie Fuji. Kupiłem jakiś papier (Black Point) matowy ale to wyglądało jak zwykła kartka papieru a nie papier fotograficzny. Czy istnieje jakas wersja papieru podobna w fakturze do wyżej wymienionego?

    Dziękuję i pozdrawiam.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  2. #2

    Domyślnie

    Nie znam tego papieru, ale spróbuj papieru Fomei Jet Portrait Matt. Wcześniej ściągnij profile do tego papieru http://medikon.pl/serwis-i-wsparcie/...=%22profile%22

  3. #3

    Domyślnie

    Który Fujicolor Crystal Archive? Jest kilka o różnym wykończeniu. Wątpię, żeby chodziło o coś podobnego do Fomei Jet Portrait Matt który sugeruje kolega. Raczej coś bliżej papierów Satin/Velvet lub nawet Pearl. Fomei ma też podobne.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Pierwsze forum na którym ktoś w ogóle mi odpisał.

    Otóż wywoływałem do tej pory zdjęcia w Fuji, wybieralem papier matowy CA. I na papierze z tylu jest napisane właśnie fujicolor archive Crystal. Więcej danych nie mam. Papier jest taki delikatnie "chropowaty" ale nadal wygląda jak papier fotograficzny. To matowe co kupiłem firmy Black Point w Saturnie to było jak zwykła kartka z bloku technicznego.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  5. #5

    Domyślnie

    Czyli nie miałeś papieru na prawdę matowego (rzadko się zdarza w labach).
    najlepiej zamów w Medikonie próbnik papierów Fomei w wydrukami (dwa, Fomei Jet i Fomei Collection) w tym drugim jest Velvet 265 (nie jest wciekle biały jak inne). Jeśli chcesz mieć trochę wyższą perłowość, to Pro Pearl (mocno wybielany), jest kilka gramatur. Można też zamówić sample pack A4.
    Możesz też zamówić w Falterze całe sample packi papierów Solution: serii Daily i Prestige. Znajdziesz coś dla siebie.

  6. #6

    Domyślnie

    A ma ktoś informację czy na śląsku gdzieś dostanę taki próbnik, lub chociaż miejsce gdzie różne rodzaje Fomei mogę zobaczyć? Na Medikonie mają niespoktykanie drogą wysyłkę, i za próbnik z wysyłką zapłacę prawie 30 złotych, a przyda mi się on na 20 sekund.

  7. #7

    Domyślnie

    ale to najważniejsze dla Ciebie 20 sekund, za wiedzę się płaci...

  8. #8

    Domyślnie

    Masz rację. Zamówiłem dwa próbniki. Dziękuję za pomoc i mam nadzieję że znajdę coś dla siebie.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  9. #9

    Domyślnie

    dobra decyzja , jak je dostaniesz, i chciałbyś dalej zapytać o szczegóły, daj znać, korzystam ze wszystkich papierów jakie tam są. pomiń oba papiery barytowe, na wzorniku drukowane są na pigmentówce, pozostałe na barwnikowym L1800 lub podobnej.

  10. #10

    Domyślnie

    Próbniki doszły, wybór padł na fomeijet Pearl 205. Reaz że w dobrej cenie a dwa że fakturą zbliżony do tego o co pytałem. Teraz tylko znaleźć odpowiedni profil icc i drukować

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Epson L800/L805 a Canon PIXMA MG7550
    By Wojteksw in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-10-2019, 01:13
  2. epson l805 vs l850
    By arecki1338 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2018, 11:11
  3. Papier do zdjęć do Epson L805
    By petelski in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 23-06-2017, 09:26
  4. Jaki papier matowy do atramentu?
    By tomnow: in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 08:56
  5. Jaki najlepszy MATOWY papier Epsona do r285?
    By mmmak in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 15-01-2009, 04:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •