Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Ubezpieczenie sprzętu

    Witam, na wielu forach zagranicznych można przeczytać opinie ze brak ubezpieczenia sprzetu foto od kradzieży czy NNW to proszenie się o klopoty.

    Czy ktoś się orientuje jak to wyglada u nas? Ile kosztuje takie ubezpieczenie? Czy są uczciwi ubezpieczeniodawcy którzy wypłacają odszkodowania w razie zniszczenia lub zaginięcia sprzętu? Jak to wyglada od strony praktycznej?
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  2. #2

    Domyślnie

    Właśnie zgłosiłem roszczenie (naprawa UWA) jak będzie znany wynik to wszystko opiszę.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 27-10-2017 o 23:55

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety w polsce jest ubezpieczenie tylko od kradzieży i zniszczenia np: uczestnicząc w wypadku . W obo tych wypadkach musisz sprawę zgłosić na policję


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Niestety w polsce jest ubezpieczenie tylko od kradzieży i zniszczenia np: uczestnicząc w wypadku . W obo tych wypadkach musisz sprawę zgłosić na policję


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Nie No wiadomo, ze trzeba sprawę zgłaszać na policję. Przecież inaczej aż by się prosiło o wyłudzenia odszkodowania.

    A zniszczenie sprzętu poprzez np upuszczenie? Domyślam się ze takich polis nie ma, ale wole zapytać.

    Pytanie gdzie to zalatwic najtaniej i czy są uczciwi ubezpieczeniodawcy którzy faktycznie wypłacają kasę w przypadku zniszczenia lub kradzieży
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  5. #5

    Domyślnie

    No właśnie nie ma czegoś takiego jak ubezpieczenie od zniszczenia sprzętu przez upuszczenie itp


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    No właśnie nie ma czegoś takiego jak ubezpieczenie od zniszczenia sprzętu przez upuszczenie itp


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    A gdzie najkorzystniej ubezpieczyć sprzęt?
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  7. #7

    Domyślnie

    "uczciwi ubezpieczeniodawcy"

    a gdzie takich szukać ?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    "uczciwi ubezpieczeniodawcy"

    a gdzie takich szukać ?
    Może jestem naiwny, ale chyba nie wszyscy oszukują i cwaniakują.

    Ostatnie lata spędziłem na zachodzie. Tam nie ma takiego krętactwa. W Polsce zwykle za uczciwość trzeba zapłacić ekstra, ale da się.

    Dlatego pytam na forum fotograficznym
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  9. #9

    Domyślnie

    Przede wszystkim ubezpieczając należy zapoznać się z pojęciami wartość rzeczywista i wartość odtworzeniowa, bo może się okazać, że 2-3 letnia aparat kupiony za ~10 000 zł, dla ubezpieczyciela jest warty przysłowiową złotówkę...

  10. #10

    Domyślnie

    Był już taki temat. Pisałem o ubezpieczeniach, a że pracowałem w firmie ubezpieczeniowej, to coś na ten temat wiem. Jednocześnie napiszę, że wnerwia mnie takie podejście do ojczystego kraju: ; w Polsce oszukują, w Polsce nie umieją naprawić itd : Firmy ubezpieczeniowe w Polsce są takie same jak te na zachodzie, a dodatkowo większość z nich to firmy zachodnie prowadzące tu działalność. Ubezpieczając mienie musimy czytać dokładnie tak zwane ;ogólne warunki ubezpieczenia;, lub w obowiązkowych ubezpieczeniach, rozporządzenia. Agent ubezpieczeniowy gada nam tylko
    same pozytywy tych ubezpieczeń, a o wyłączeniach nie powie słowo, bo klient się zniechęci. Jeżeli chodzi o wypłaty odszkodowań, to najczęściej wypłacana jest wartość rynkowa, chyba, że umówiono się inaczej. Jeżeli mamy polisę i jako załącznik OW, to firma musi nam wypłacić to co się należy, dobrowolnie, czy też przed sądem w razie sporu. I na koniec, czy można sprzęt foto ubezpieczyć ? Firmy sprzedające sprzęt na pewno, a my kupujący ten sprzęt raczej nie. Z tego co czytałem, nie ma ubezpieczenia, dla nas użytkowników, sprzętu fotograficznego od upuszczenia, utopienia i innych tego typu wypadków, od kradzieży zwykłej, być może w jakiejś firmie ubezpieczają od kradzieży z włamaniem lub rabunku, ale ja nie znalazłem takiej firmy. Ogólnie mówiąc o ubezpieczeniu sprzętu foto w terenie nie ma co marzyć, cały czas piszę oczywiście o nas użytkownikach.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ubezpieczenie sprzętu foto
    By morzon in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 04-08-2022, 18:25
  2. Ubezpieczenie OC i NW
    By wywar in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-06-2015, 15:24
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 20:32
  4. Ubezpieczenie sprzętu od urazów mech. na czas meczu
    By apaw in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-11-2014, 20:53
  5. Ubezpieczenie sprzetu NIKON D800 - AZJA
    By gdariusz in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 03:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •