Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    Masz rację, są firmy zachodnie w Polsce, tylko że na zachodzie system prawny jest na tyle dojrzały że faworyzuje tych którzy są na przegranej pozycji - klientów, a polskie prawo to wciąż gąszcz przepisów, który działa na korzyść tej strony którą stać na lepszego prawnika. Dlatego na zachodzie pewne zachowania nie mają miejsca, bo zwyczajnie się nie opłaca. A w Polsce wolno, więc jest inaczej. Prosty przykład - jazda samochodem zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami prędkości lub z innej parafii - ochrona właścicieli nieruchomości przed bandyckim wynajmem. Na zachodzie dawno te kwestie są uregulowane tak, że każdy raczej jeździ tak że jak ograniczenie jest 50kmh to się jedzie 50kmh a nie 90kmh, bez względu na to czy to ma sens czy nie. Bo takie jest prawo i już. Każdy płaci czynsz na czas i szanuje wynajmowane mieszkanie, inaczej eksmisja, a straty spowodowane niewłaściwą eksploatacją ocenia niezależny ekspert i potrąca grubo z kaucji. Nikt się nie pieści z oszustami, a w Polsce niestety tak.

    Dzięki za podzielenie się swoimi przemyśleniami nt ubezpieczeń sprzętu foto.
    Jeszcze nie zdąrzyłem rozpoznać dobrze tematu - w najbliższych miesiącach czekają mnie dwie dalekie wyprawy w nieznane i muszę się przygotować
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  2. #12

    Domyślnie

    W ostatnią niedzielę przyleciał do mnie fotograf z Irlandii po odbiór obiektywu. Ma tam chłopak ubezpieczenie od zniszczenia sprzętu, upadku itd zapewniające mu sprzęt tej samej klasy w razie niemożności naprawy. Tak też po upadku D3s otrzymał nowe D5 bo oczywiście D3s już nieprodukowany.

  3. #13

    Domyślnie Ubezpieczenie sprzętu

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    W ostatnią niedzielę przyleciał do mnie fotograf z Irlandii po odbiór obiektywu. Ma tam chłopak ubezpieczenie od zniszczenia sprzętu, upadku itd zapewniające mu sprzęt tej samej klasy w razie niemożności naprawy. Tak też po upadku D3s otrzymał nowe D5 bo oczywiście D3s już nieprodukowany.
    Miałem takie samo ubezpieczenie na smartfona w Belgii

    Po upadku iPhone 6s+ został wymieniony na nowy bez kosztów po mojej stronie

    Procedura zajęła 3 tyg
    Ostatnio edytowane przez badtorro ; 15-11-2017 o 10:26
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  4. #14

    Domyślnie

    Trudno jest dyskutować o czymś co wiadomo tylko na podstawie tego co ktoś powiedział. Różne rzeczy ludzie opowiadają. Nie twierdzę też, że nie macie racji. Aby dyskutować o tym jakie są różnice w ubezpieczeniach w innych krajach, trzeba mieć te uregulowania w rekach i je porównywać i jeszcze się na tym dobrze znać. Na pewno, gdy się zarabia tyle co oni, to można mieć więcej wszystkiego. Aby mieć ubezpieczenie od wszystkiego, jak piszecie, musi to ubezpieczenie być masowe i musi ludzi na to stać bo takie ubezpieczenie jest drogie. W Polsce zdecydowaną przewagę mają ubezpieczenia obowiązkowe, ludzie ubezpieczają się bo muszą, na dobrowolne ubezpieczenia niewielu stać. Np. w Stanach Zjednoczonych zdecydowaną przewagę procentową mają ubezpieczenia dobrowolne, bo ludzie są bogaci. Ubezpiecza się wszystko i niemal wszyscy; zdrowie, majątek, odpowiedzialność cywilną i jakieś fanaberie jak włosy itp. U nas Panowie, gdy jest powódź, to rząd misi wypłacać ludziom pieniądze bo nawet obowiązkowe ubezpieczenia nie są opłacane. Gdy ludzi nie stać, to firmom ubezpieczeniowym nie opłaci sprzedawać ubezpieczeń sporadycznych, na których się traci. Tyle z mojej strony, na ten temat.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Ubezpieczenie sprzętu foto
    By morzon in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 04-08-2022, 18:25
  2. Ubezpieczenie OC i NW
    By wywar in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-06-2015, 15:24
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 20:32
  4. Ubezpieczenie sprzętu od urazów mech. na czas meczu
    By apaw in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-11-2014, 20:53
  5. Ubezpieczenie sprzetu NIKON D800 - AZJA
    By gdariusz in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 03:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •