Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Dobra i pojemna torba na aparat, lampę i 3-4 obiektywy

    Szukam jakiejś pojemnej torby fotograficznej w której bym pomieścił D750 z zapiętym 24-70 i do tego 70-300VR, 18-35 i 85 oraz SB-800. Fajnie by było jakby aparat z podpiętą 70-300 również się w niej mieścił. Czyli aparat + 3-4 obiektywy dość pękate i lampa.


    Mam na oku jedną następujące torby:
    - Camrock Beeg X50 ( http://camrock.pl/torba-fotograficzna-camrock-beeg-x50 ) - jedna z tańszych toreb, wygląda na pojemną, ale podobno jakościowo dość słabo.
    - Case Logic Luminosity DSM103 ( https://www.cyfrowe.pl/aparaty/torba...ty-dsm103.html ) - pisza że pomieści aparat i 3-4 obiektywy, ale nie chce mi się w to wierzyć po zdjęciach.
    - Lowepro Inverse 200 AW ( https://www.cyfrowe.pl/aparaty/lowep...aw-czarny.html ) - na zdjęciach wydaje się dość mała. Na stronie producenta piszą, że z podpiętą 300 zmieści się jedno szkło dodatkowo.
    - Tamrac Stratus 6 ( https://www.morele.net/torba-tamrac-...-t0601-832969/ ) - duża torba, tylko wydaje mi się, że zbyt "pudełkowata" - niska, a za to szeroka. Boję się, że może się ją źle nosić.
    - Manfrotto Speedy 10 ( https://www.morele.net/torba-manfrot...sd-10-1411957/ ) - zgrabna torba, ale chyba jednak zbyt mało pojemna. Lampa nijak tu nie wejdzie wraz z obiektywami.
    - Lowepro NOVA 180 AW II ( https://www.morele.net/torba-lowepro...37123-1573911/ ) - w opisie pisze że pomieści dokładnie to co chcę, ale ciężko to zweryfikować po dostępnych zdjęciach


    Czy ktoś z Was ma może którąś z tych toreb i mógłby się wypowiedzieć na jej temat? Ewentualnie jakie inne byście polecali?


    Jak widać toreb jest dużo, ale żadna nie spełnia wszystkich wymagań. Chcę kupić coś porządnego co mi będzie służyło przez lata. Przy okazji myślałem że fajnie jakby torba miała możliwość noszenia na ramieniu oraz biodrze, ale widzę że jedynie Lowepro Inverse 200 AW ma coś takiego.


    Nie chcę plecaka, gdyż wolę torby ze względu na łatwy dostęp.
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  2. #2

    Domyślnie

    Tenba Messanger 15?
    Nie jest najtańsza, ale ludzko wygląda, wszystko pomieści(po mocnym upchnięciu nawet jeszcze jakieś 2 małe obiektywy/TC wejdą) + laptopa 15', a 2.5 roku intensywnego użytkowania, często z wagą 10+kg nie zrobiły na niej żadnego wrażenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Używam Camrock X60 jako "futerału" do przechowywania sprzętu. W kwestii materiałów jest zupełnie "przeciętnie i podstawowo". Nie wiem jak X50, ale X60 zupełnie nie nadaje się do przenoszenia sprzętu jeśli nie jest całkowicie wypchana po brzegi. Po prostu tylko wtedy jest w miarę sztywna.
    Z torbami Lowepro nie miałem kontaktu, ale mam 3 plecaki i złego słowa nie powiem. Odnoszę jednak wrażenie, że żadna z tych dwóch nie spełni do końca Twoich oczekiwań. Z tych wszystkich propozycji stawiałbym na Tamraca.
    Z niewymienionych warto rozważyć Lowepro ProTactic SH 200 AW oraz Lowepro Magnum 200 AW.
    Pamiętaj też o jednym- Lowepro w większości nie "uwzględnia" osłon przeciwsłonecznych. A ta w N24-70 i N70-300 jest sporej średnicy, więc zajmie dodatkowe miejsce. Dlatego raczej musisz kupić całkiem sporą torbę.Pamiętaj też o jednym- Lowepro w większości nie "uwzględnia" osłon przeciwsłonecznych. A ta w N24-70 i N70-300 jest sporej średnicy, więc zajmie dodatkowe miejsce. Dlatego raczej musisz kupić całkiem sporą torbę.

    EDIT:
    Teraz zerkam dokładniej na tego Tamraca- raczej się w nim nie pomieścisz...

  4. #4

    Domyślnie

    Mam od roku X50, ma wygodne proporcje, jakość odpowiada cenie, ale nie rozpada się od razu. Używam głównie plecaka Lowepro - różnica w wykonaniu jest zasadnicza, w torbach też pewnie tak będzie.

  5. #5

    Domyślnie

    Do czego planujesz uzywac tej torby?

    Jeśli chodzi o marki polecam rozejrzeć się za torbami Think Tank. Jeśli chodzi o jakość to ciężko znaleźć coś lepszego

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Tenba Messanger 15?
    Nie jest najtańsza, ale ludzko wygląda, wszystko pomieści(po mocnym upchnięciu nawet jeszcze jakieś 2 małe obiektywy/TC wejdą) + laptopa 15', a 2.5 roku intensywnego użytkowania, często z wagą 10+kg nie zrobiły na niej żadnego wrażenia.
    +1

    Kapitalne torby

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Do czego planujesz uzywac tej torby?
    Torbę planuję do ogólnie pojętej turystyki fotograficznej. Czyli chodzi zarówno o krótkie spacery z dzieciakami, gdzie wystarczy włożyć aparat i dwa szkła, jak również dalsze wyjazdy czy wycieczki, gdzie (w granicach rozsądku) noszę tyle szkieł ile wydaje mi się że wykorzystam. Dlatego pojemność 3-4 szkieł to takie optimum.
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    Torbę planuję do ogólnie pojętej turystyki fotograficznej. Czyli chodzi zarówno o krótkie spacery z dzieciakami, gdzie wystarczy włożyć aparat i dwa szkła, jak również dalsze wyjazdy czy wycieczki, gdzie (w granicach rozsądku) noszę tyle szkieł ile wydaje mi się że wykorzystam. Dlatego pojemność 3-4 szkieł to takie optimum.
    Moim zdaniem nie tędy droga.

    Na spacerach z dzieciakami będziesz chciał mieć ze sobą wodę, zabawki, smoczki cały ciamajdan. nie wiem w jakim wieku masz dzieci, ale zawsze się coś znajdzie co trzeba mieć ze sobą. Wtedy okaże się ze plecak do którego mieści się wyłącznie sprzęt foto jest b niepraktyczny.

    Podobnie na wyjazdach i wycieczkach -będziesz chciał mieć ze sobą wodę, prowiant, jakieś podstawowe ubrania na zmianę i plecak do którego wchodzi wylacznie sprzęt foto to kula u nogi.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  9. #9

    Domyślnie

    A ja wiem, że własnie tędy droga, bo... mam już podobną torbę i tak właśnie z niej korzystam. Jak kupowałem kilka lat temu aparat to dostałem torbę tylko że już się zniszczyła i trochę strach pakować tam nowy sprzęt, żeby mi się nie rozbił, dlatego szukam czegoś nowego.

    Jak chcę iść z córką na targi motoryzacyjne to biorę tylko torbę foto i nic poza tym. Jak idziemy z całą rodziną na spacer to biorę torbę do wózka do której chowam prowiant, smoczki i ubrania i inne tego typu. A jak idziemy na cały dzień zwiedzać to pakuję wszystkie tego typu rzeczy do plecaka, który ściągam raz od wielkiego dzwona. A torbę foto mam cały czas przy sobie i mam tam tylko sprzęt foto. Dzięki czemu mam do niego łatwy dostęp a z drugiej strony wiem, że sięgając po obiektyw nie wyciągnę kawałka szynki czy sera, albo wyleję wodę na lampę i spowoduję zwarcie.
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    A torbę foto mam cały czas przy sobie i mam tam tylko sprzęt foto. Dzięki czemu mam do niego łatwy dostęp a z drugiej strony wiem, że sięgając po obiektyw nie wyciągnę kawałka szynki czy sera, albo wyleję wodę na lampę i spowoduję zwarcie.
    Tyle tylko, że w plecaku komora foto jest oddzielona od reszty, więc wyjęcie nie tego co trzeba jest niemożliwe...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Nie namawiam na plecak, ale jakoś nie widzę komfortu w użytkowaniu torby w tym konkretnym przypadku. Biorąc pod uwagę co chcesz tam zapakować potrzebujesz całkiem sporej torby która w pełni zapakowana będzie ważyć około 5kg. Taki dyndający balast czy to z boku, czy z tyłu jest mało komfortowy. Wiem to z doświadczenia, tylko ja targałem cięższą. Plecak jest zdecydowanie bardziej stabilny i mniej przeszkadza. No ale co kto woli- ja do torby nie wrócę.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zgrabna torba na D3300, 18-105mm, lampę i filtry
    By FastMan in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-01-2017, 10:35
  2. Torba na aparat
    By krokodajl in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-06-2016, 09:34
  3. Jaka torba na D7100+grip, 2-3 obiektywy, lampę itd. ?
    By Yabby in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 20:20
  4. D300 Aparat ignoruje lampę błyskową?
    By Torsen in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 23:33
  5. Tania i dobra torba pod D60
    By Błażej in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-11-2009, 18:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •