Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Każdy postępuje jak uważa.

    Mi się wydaje ze nie ma sensu zabierać ze sobą wszystkich obiektywów na każdą okazje.

    Wole zabrać aparat z przypiętym obiektywem + 1 dodatkowy i walczyć tym co mam niż targać 5kg sprzętu
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Tyle tylko, że w plecaku komora foto jest oddzielona od reszty, więc wyjęcie nie tego co trzeba jest niemożliwe...
    Jasne, ale plecak foto jest zdecydowanie mniej dostępny niż torba.

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Nie namawiam na plecak, ale jakoś nie widzę komfortu w użytkowaniu torby w tym konkretnym przypadku. Biorąc pod uwagę co chcesz tam zapakować potrzebujesz całkiem sporej torby która w pełni zapakowana będzie ważyć około 5kg. Taki dyndający balast czy to z boku, czy z tyłu jest mało komfortowy. Wiem to z doświadczenia, tylko ja targałem cięższą. Plecak jest zdecydowanie bardziej stabilny i mniej przeszkadza. No ale co kto woli- ja do torby nie wrócę.
    Wiem, że to może sporo ważyć, ale nie zawsze musi być napakowane do pełna. Czasem wystarczy mi sam aparat i 2 stałki. Chodzi mi jednak o to, żebym mógł szybko zmienić te obiektywy. Poza tym mogę mieć lekką torbę ze sprzętem foto, do której mam łatwy dostęp i do tego plecak z rzeczami dla dzieciaków. Już mam wypracowane, że u mnie taki setup się sprawdza w praktyce.

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Każdy postępuje jak uważa.

    Mi się wydaje ze nie ma sensu zabierać ze sobą wszystkich obiektywów na każdą okazje.

    Wole zabrać aparat z przypiętym obiektywem + 1 dodatkowy i walczyć tym co mam niż targać 5kg sprzętu
    Czasem tak, ale czasem jak jest to wycieczka typu "raz w życiu" to wolałbym później nie żałować, że nie zabrałem np. szerokiego kąta.
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    Jasne, ale plecak foto jest zdecydowanie mniej dostępny niż torba.
    Tutaj sprawa jest jednak bardzo dyskusyjna i polemizował bym, czy owe kilka sekund dłuższy dostęp do plecaka jest istotniejszy niż komfort transportu...

    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    Wiem, że to może sporo ważyć, ale nie zawsze musi być napakowane do pełna. Czasem wystarczy mi sam aparat i 2 stałki. Chodzi mi jednak o to, żebym mógł szybko zmienić te obiektywy. Poza tym mogę mieć lekką torbę ze sprzętem foto, do której mam łatwy dostęp i do tego plecak z rzeczami dla dzieciaków. Już mam wypracowane, że u mnie taki setup się sprawdza w praktyce.
    Także przyjrzyj się bardzo uważnie torbom które proponowałem wcześniej: Lowepro ProTactic SH 200 AW oraz Lowepro Magnum 200 AW. W każdym razie celuj w coś większego niż te które rozważałeś w pierwszym poście. I moja rada- nie żałuj kasy. Kup markową, sztywną, solidną i dobrze wyposażoną torbę. To jest zakup na lata, a przy tym ciężarze sprzętu który rozważasz potrzebujesz dość konkretnej torby.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    celuj w coś większego niż te które rozważałeś w pierwszym poście. I moja rada- nie żałuj kasy. Kup markową, sztywną, solidną i dobrze wyposażoną torbę. To jest zakup na lata, a przy tym ciężarze sprzętu który rozważasz potrzebujesz dość konkretnej torby.
    Zgadza się, na torbie nie warto oszczędzać. Tylko jedno zastrzeżenie - moim zdaniem lepsze są torby miękkie, a mistrzostwem są Domke. Może dlatego, że stworzył je fotograf, a nie designer. Lepsze dlatego, że nie obijają się o biodro, tylko ładnie do niego układają. Zupełnie inny komfort noszenia, ale też większa pakowność przy porównywalnych do sztywnych toreb rozmiarach. Mogę polecić F-2, którą używam od kilku lat, albo jeszcze większą J-1.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Tylko jedno zastrzeżenie - moim zdaniem lepsze są torby miękkie, a mistrzostwem są Domke. Może dlatego, że stworzył je fotograf, a nie designer. Lepsze dlatego, że nie obijają się o biodro, tylko ładnie do niego układają.
    To osobiście już bym wolał sztywną torbę niż jakiegoś flaka... Bez względu kto je projektuje. Bo w końcu wiele firm polega na opinii fotografów z którymi współpracuje. Dla mnie liczy się sam produkt końcowy. Jeśli spełnia moje wymagania to nawet małpa może je projektować

  6. #16

    Domyślnie

    Miękka nie znaczy flak. Weź do ręki, najlepiej ponoś trochę i wtedy wydasz opinię.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Miękka nie znaczy flak. Weź do ręki, najlepiej ponoś trochę i wtedy wydasz opinię.
    Na szczęście nie muszę męczyć się z żadną torbą...

  8. #18

    Domyślnie

    Tenby to bym nie polecał, mega flaki, zero sztywności a jakość nieadekwatna do ceny.
    Lowe Pro to szajs, torba się rozpruła zanim do samochodu doniosłem po zakupie
    Tamrac suwaki padają.

    Może zerknij na Peak Design?
    albo na takie co mają alu mocowanie pasków

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Lowe Pro to szajs, torba się rozpruła zanim do samochodu doniosłem po zakupie
    Może sprecyzuj jaki model...

  10. #20

    Domyślnie

    Polecam jednak Domke f2. Lekka, układa się do ciała, można bez problemu wyprać w pralce, w razie przetarcia paska ( u mnie w pierwszym egzemplarzu po 6 latach prawie codziennego noszenia ), można dokupić nowy za 16$, a nie cała torbę. Mieści bez problemu 1 body i ze 3 obiektywy, w tym 2,8/70-200 oraz laptopa MBA 11". Ponad to nie ma zamków, więc odpada problem ich popsucia, nie rzuca się w oczy, generalnie jest bardzo trwała, choć płowieje, jeśli komuś to przeszkadza. Cena w PL jest wzięta z kosmosu, niestety trzeba kupić w USA https://www.bhphotovideo.com/c/produ..._Shoulder.html Czasami można trafić w promocji taniej o jakieś 20$
    Ostatnio edytowane przez leon001 ; 01-11-2017 o 12:06

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zgrabna torba na D3300, 18-105mm, lampę i filtry
    By FastMan in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-01-2017, 10:35
  2. Torba na aparat
    By krokodajl in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-06-2016, 09:34
  3. Jaka torba na D7100+grip, 2-3 obiektywy, lampę itd. ?
    By Yabby in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 20:20
  4. D300 Aparat ignoruje lampę błyskową?
    By Torsen in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 23:33
  5. Tania i dobra torba pod D60
    By Błażej in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-11-2009, 18:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •