Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 60
  1. #51

    Domyślnie

    dołożenie 1xSSD i 1xHDD to dodatkowe max 15W (ze sporą górką) więc raczej zasilacz tego specjalnie nie odczuje
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #52

    Domyślnie

    ale dołożenie karty (i granie) zasilacz odczuje
    zależy jaka karta wiadomo ale myślę że da radę spokojnie, nawet jakbym kupił 1080... tylko ja nie lubię jak sprzęt pracuje na max swoich możliwości... ale myślę że nawet z 1080 było by spoko... chyba?
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  3. #53

    Domyślnie

    1070 Ti - nowość
    CENEO
    koszt od 1900 do 2250 zł...
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #54

    Domyślnie

    Taka ciekawostka. Mój UPS mierzy chwilową moc wytworzoną. I tak mój komp z i7-4770, 3 dyskami (w tym jeden SSD) i GTXem 970 podczas grania w Mass Effect: Andromeda na full detalach wytworzył max 320-325W. A cały ten zestaw nie jest najnowszy i najbardziej energooszczędny. Raczej nie da się bardziej obciążyć kompa (no poza syntetycznymi jakimiś wygibasami) bardziej, niż podczas grania w wymagającą grę. Użycie procesora podczas gry jest na poziomie 80-90%, chłodzenie na karcie chodzi na max obrotach. Więc ten sprzęt na prawdę ciężko pracuje. A tu tylko niecałe 330W... Mój zasilacz daje 700W.

  5. #55
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Da się mocniej przy oc, pamięci, magistrala, karta graficzna i procesor, wtedy zaczyna się przekraczać 450W i warto mieć przynajmniej 600W zasilacz.

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    Taka ciekawostka. Mój UPS mierzy chwilową moc wytworzoną. I tak mój komp z i7-4770, 3 dyskami (w tym jeden SSD) i GTXem 970 podczas grania w Mass Effect: Andromeda na full detalach wytworzył max 320-325W. A cały ten zestaw nie jest najnowszy i najbardziej energooszczędny. Raczej nie da się bardziej obciążyć kompa (no poza syntetycznymi jakimiś wygibasami) bardziej, niż podczas grania w wymagającą grę.
    Da się dwa Twoje dyski pewnie siedziały w spoczynku

  7. #57

    Domyślnie

    No doobra, ale ile dyski wygenerują tej mocy? OC też zwiększy zapotrzebowanie, ale bez przesady... To nie będzie 100W różnicy przy takiej konfiguracji.

  8. #58

    Domyślnie

    Pewnie nie więcej niż +1W na dysk

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    No doobra, ale ile dyski wygenerują tej mocy? OC też zwiększy zapotrzebowanie, ale bez przesady... To nie będzie 100W różnicy przy takiej konfiguracji.
    100W większego zapotrzebowania na energię przy konkretnym OC nie wydaje się być jakąś abstrakcyjnie wysoką wartością.

    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    Pewnie nie więcej niż +1W na dysk
    No raczej zdecydowanie więcej. W zależności od pojemności kilka - do prawie 10W potrafi pobierać HDD w Idle.
    Nawet wiele SSDków pobiera więcej niż 1W w idle, a wspomniany przeze mnie najnowszy wytwór intela - optane 900P potrzebuje 5W w Idle.
    W cyklu pracy najczęściej dyski potrzebują zauważalnie więcej mocy.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #60

    Domyślnie

    Ok, przy konkretnym OC może i tak. Ale to i tak w stosunku do konfiguracji bazowej, nazwijmy to, która wytwarza te 320W, ciągle mamy 420-450W. I to w ekstremalnych sytuacjach, pod praktycznie maksymalnym obciążeniem. A pchamy do kompów zasilacze wytwarzające 600 i więcej watów. Ja nie twierdze, że OC nie zwiększa zapotrzebowania, że nie potrzebny jest zapas na zasilaczu itd. Chciałem tylko pokazać, jakie jest realne zapotrzebowanie na energię w przypadku całkiem standardowego, w miarę mocnego, acz leciwego zestawu komputerowego. Bo w sumie chyba mało kto to mierzy (mało kto ma jak to zmierzyć) i mało kto ma pojęcie, jak to w praktyce wygląda. Sam mam zasilacz Thermaltake'a 730W, tak na zaś... A tu się okazuje, że bym dwa taki kompy jak mój nim obleciał i jeszcze by zostało.
    Ostatnio edytowane przez Majek ; 24-11-2017 o 23:38

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne wątki

  1. [ pytanie] Zakopane ,pytanie do miejscowych..
    By mariush777 in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-04-2009, 00:34
  2. Pytanie...
    By Orsacchiotto in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-04-2008, 17:55
  3. D2x i pytanie
    By Tomek26 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2006, 07:14
  4. Pytanie o SB 600
    By Zenith in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 26-06-2006, 19:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •