Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 60
  1. #31
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Poczekajmy na pytającego o co chodzi, bo może nie o gry tylko o opakowanie karty graficznej ?
    Tak na serio, przecież karta graficzna to najważniejsza rzecz w wydajności w grach, cała reszta ma mniejsze znaczenie, a większa rozdzielczość niestety powoduje że trzeba przycinać ustawienia żeby nie mieć czkawki, tyle w temacie, kupuje się na co stać najlepszego i już i nie chodzi o gre X, w której będzie 160fps zamiast 120fps tylko o gre Y gdzie zamiast klatkowania 30-40fps będzie ładne płynne 60-70fps.

  2. #32

    Domyślnie

    Co do dysków m.2 polecam:
    http://www.tomshardware.co.uk/samsun...w-33601-2.html

    Cena bliżej Evo960 choć trochę wyższa. Osiągi, bardzo wysokie i na poziomie między 960 Evo a 960 pro. A najważniejsze to kości MLC. Mam i jestem bardzo zadowolony.

    Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
    Nikon F601, D90, D750. Sigma A 35/1.4, EX 85/1.4, Nikkor 16-35/4, Tamron 28-75/2.8 + chęci i czasem fart

  3. #33

    Domyślnie

    Tu jeszcze jedne porównanie

    http://ssd.userbenchmark.com/Compare...47864vsm182182

    Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
    Nikon F601, D90, D750. Sigma A 35/1.4, EX 85/1.4, Nikkor 16-35/4, Tamron 28-75/2.8 + chęci i czasem fart

  4. #34
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czasy że MLC było lepsze właśnie pokazuje ten dysk, model 961 na MLC dostaje gwarancje samsunga 3 lata, a model 960 evo na TLC aż 5 lat gwarancji, jak widać postęp technologiczny zmienił sporo, podobnie jest z kośćmi od microna, a gonią ich inni, teraz podstawa to produkcje TLC na 96 warstwach i zamknięcie w jednej kości minimum 256GB, takie dyski dają świetne wyniki trwałości, a MLC ale nie takie na rynek konsumencki poszło w stronę rozwijania niezawodności ale tam mamy SLC, teraz wszyscy liczący się producenci pracują nad QLC czyli teoretycznie jeszcze gorszym od TLC rozwiązaniem ale liczy się cena bo pierwsze kości QLC będą 756GB w cenie 256GB TLC ale czy faktycznie to zobaczymy.

  5. #35

    Domyślnie

    interesowałem się kiedyś tymi dyskami (czysta ciekawość), ale nie doszukałem się jak wygląda pełne wsparcie techniczne ? O ile wiem, to są dyski OEM więc całość spoczywa na dystrybutorze. Z tym bywa różnie bo nawet określenie trwałości, warunki gwarancji samsung pozostawia w gestii tego ostatniego. Nie ma więc wsparcia fabrycznego - np. w przypadku aktualizacji FW. Niestety, babole się zdarzają i np. w przypadku dysków samusnga poprzedniej generacji właśnie w takich wersjach OEMowych, użytkownicy zostali zostawieni sami sobie (problem z OEMowymi dyskami na pamięciach TLC które nigdy się nie FW odświeżającego dane i choć w pewien sposób poprawiającego szybkość dostępu do starych danych na dysku). Poza tym nie pytanie jak wygląda gwarancja jeśli sprzedawca "padnie" ? Wiesz coś na ten temat ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #36
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak też właśnie jest z OEM że tylko i wyłącznie gwarancja sprzedawcy czyli w EU mamy 2 lata ochrony, jeśli dysk normalny w pudełku to jest ochrona międzynarodowa, tak załatwiałem gwarancje w EVGA jak mi padła karta po trzech latach, a oni oferowali wtedy 5 lat gwarancji ale... zazwyczaj każda firma ma swoje regulaminy żeby ta gwarancje wykorzystać, dobrym przykładem jest tamron i sigma.
    Generalnie nie ma tak że na "gębę" będą ci sprzęt wymieniać/naprawiać po zakończeniu lokalnej gwarancji, a w przypadku jak sprzedawca padnie to gwarancje przejmuje oficjalny dystrybutor ( jeśli ten towar był legalnie sprowadzony ), a jeśli pada dystrybucja to dopiero producent kieruje całością.
    W przypadku wspomnianej karty EVGA wysyłałem do Monachium na ich koszt DHL-em i po pięciu dniach miałem nową kartę w lepszej wersji, jeśli nie mają tego samego modelu to oferują wyższy model.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 21-11-2017 o 11:18

  7. #37

    Domyślnie

    Aaa, wam o gry chodzi. Do gier w 4K to ja mam PS4 Pro
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #38

    Domyślnie

    mi nie chodzi o gry, patrzę na sprzęt pod kątem zdjęć/video bo do tego używam PC
    gry, przy okazji ale to nie priorytet, nie mam czasu wyspać się a co dopiero grać w gry...
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #39
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to bierz 1050ti lub 1060, nie ma co więcej marnować kasy uważam, chyba że denerwuje leżąca kasa na koncie

  10. #40

    Domyślnie

    bardziej interesuje mnie 1060 6GB MSI najbardziej ale cena w okolicach 1500-1600 zł w zależności od sklepu odstrasza...ale teraz zima, to bym miał więcej czasu czasami coś pograć... tylko ceny kart to szaleństwo a 1050 Ti uważam że się nie opłaca kupować...
    jednak rozglądam się za dyskiem SSD (min 500gb i ma być szybki skoro już wydaje kasę...) bo brakuje mi miejsca a do tego kopiowanie mnie wkurza itp.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ pytanie] Zakopane ,pytanie do miejscowych..
    By mariush777 in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-04-2009, 00:34
  2. Pytanie...
    By Orsacchiotto in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-04-2008, 17:55
  3. D2x i pytanie
    By Tomek26 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2006, 07:14
  4. Pytanie o SB 600
    By Zenith in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 26-06-2006, 19:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •