Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 60
  1. #11

    Domyślnie

    Idź na całość - Intel Optane 900p 480GB to przyszłościowy wybór; na pewno nie będzie przymulał i na pewno go nie zajeździsz - chyba nigdy (musiałbyś zagrać jego całą pojemność 18250x) a jak zrobisz na nim plik wymiany i tempy to chyba nigdy nie zauważysz braku pamięci RAM. A jak zmienisz kiedyś płytę na taką która wystartuje z dysku NVMe to będziesz miał najbardziej reaktywny system na rynku
    Tylko ta cena...
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #12

    Domyślnie

    ja myślę kupić jakiś dysk SSD (nie SATA III tylko koniecznie M.2 lub coś PCIe) tylko co? Kusi jakieś 480gb ale mam już dysk SSD Crucial na SATA III 240gb i on oczywiście zostaje... to po co mi 480gb nowego SSDeka?

    czyli miałbym nowy dysk na windows, programy, pliki
    - stary dysk SSD na SATA III
    oraz dysk HDD 1Tb

    co byście mi poradzili? może na nowym dysku mieć tylko windowsa, a programy graficzne, pliki do obróbki mieć stary dysk SSD na SATA III ? Sam już nie wiem jaka konfiguracja byłaby najlepsza... czasami brakuje mi miejsca na obecnym SSD ... w sensie zdjęć dużo a ja nie lubie kopiować plików i tak upycham co się da
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  3. #13

    Domyślnie

    Jeśli nie musisz to nie kupuj, tylko poczekaj na popularyzację technologii o któorej wspomniałem. To wydaje się być wreszcie zauważalny przełom w stosunku do obecnych SSDków. No chyba że naprawdę brakuje Ci pojemności.
    U mnie raczej na pewno kolejny dysk który zagości to będzie właśnie Intel Optane (chyba że z-ssd samsunga jednak okaże się bardziej przełomowy - ale raczej się nie zapowiada), ale jak na razie mam 500G i 525GB więc przestrzeń mnie specjalnie nie blokuje.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #14

    Domyślnie

    Tylko popularyzacja trwa i trwa he ten SSD Optane W PL obecnie nie dostępny?
    A dyski na M.2 nie warte uwagi? To już tylko Intel Optane warto kupić?
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  5. #15

    Domyślnie

    Rozpisałem się na temat porównania najnowszego Tworu intela vs SSD, ale wykasowałem... po co ? wykasowałem. Będzie w skrócie
    Zapewne niektóre dyski M.2 zaoferują Ci lepszą wydajność niż to co masz obecnie - najbardziej będzie to zauważalne w programach testowych, ale być może w jakimś rzeczywistym scenariuszu działania też da się zauważyć minimalną poprawę.
    Zanim wybierzesz jednak ten dysk m.2 to doczytaj trochę na ten temat bo chyba nie wiesz że wymieniasz cały czas formę złącza a nie interfejsu. A z samego złącza, poza brakiem kabla i mniejszych gabarytów nic nie wynika Wyraziłem swoje zdanie - brakuje Ci pojemności, musisz kupić ? to kupuje. Nie musisz, tylko chcesz warto poczekać. Napisałem o technologi intela, bo to nie są dyski NAND - wyeliminowane jest w niej większość wad dysków NAND i rzeczywiście można oferują poprawę którą da się zauważyć
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #16

    Domyślnie

    Sąega drogie, i słabo dostępne chyba obecnie w sklepach w PL...
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  7. #17

    Domyślnie

    Jaki dysk warto teraz kupić? Jakich kości, sterowników szukać?
    - Samsung 960 Evo 250gb - morele - 550 zł
    - Samsung 960 Evo 500GB M.2 PCIe - morele - 1028 zł
    - Patriot Hellfire 240GB M.2 - morele - 525 zł
    - Corsair Force MP500 240GB M.2 PCIe NVMe - morele - 585 zł

    Zastosowanie:
    System, programy wszystkie, bieżące pliki czyli zdjęcia i czasami filmiki do obrobienia.

    Teraz co weekend mam do obrobienia jakieś 300 zdjęć (materiału do selekcji jest więcej, wiadomo). Kusi 500gb SSD ale cena 1000 zł trochę przegięcia. Co mi to da? Wygodę na pewno ale czy programy graficzne będą szybciej działały? Pewnie nie może eksport zdjęć będzie szybszy... Poprawcie mnie jeśli źle kombinuję.

    Obecny SSD (Crucial na SATAIII) będzie dalej wykorzystywany jako mini magazyn.
    Mam jeszcze w PC HDD 1 Tb jako docelowy magazyn. On nadal będzie miał funkcję magazynu (mam 2 zewnętrzne dyski jako domowy backup). Tutaj też myślę dokupić 1 Tb do PC czyli standardowy dysk 3,5".

    Co tu robić? Kupić SSD na M.2 np 250gb oraz 1 Tb HDD czy od razu SSD 500gb... sam nie wiem...

    Karta graficzna to cel na 2018r bo obecne ceny kart to szaleństwo...
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 12-11-2017 o 18:47
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #18

    Domyślnie

    Generalnie można przyjąć że dyski większe są wydajniejsze. W przypadku dysków EVO (nie wiem jak jest z pozostałą dwójką, ale są na pamięciach MLC więc z założenia mogą mieć szybszy zapis bezpośrednio do NANDóow), szybkość deklarowana skończy się natychmiast jak zapcha się cache SLC -a w przypadku edycji video może to nastąpić dość szybko - wtedy nie dość że szybkość spadnie z racji zapisu bezpośrednio do znacznie wolniejszych pamięci TLC, to jeszcze kontroler będzie chciał zwolnić ten cache i też będzie spowalniał zapis.
    Poza tymi ograniczeniami dyski Samsunga są w czołówce reaktywności, a czy zyskasz na wydajności w stosunku do obecnego sprzętu ? trudno powiedzieć... ale nie wydaje mi się żeby to była istotna różnica.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Generalnie można przyjąć że dyski większe są wydajniejsze. W przypadku dysków EVO (nie wiem jak jest z pozostałą dwójką, ale są na pamięciach MLC więc z założenia mogą mieć szybszy zapis bezpośrednio do NANDóow), szybkość deklarowana skończy się natychmiast jak zapcha się cache SLC -a w przypadku edycji video może to nastąpić dość szybko - wtedy nie dość że szybkość spadnie z racji zapisu bezpośrednio do znacznie wolniejszych pamięci TLC, to jeszcze kontroler będzie chciał zwolnić ten cache i też będzie spowalniał zapis.
    Poza tymi ograniczeniami dyski Samsunga są w czołówce reaktywności, a czy zyskasz na wydajności w stosunku do obecnego sprzętu ? trudno powiedzieć... ale nie wydaje mi się żeby to była istotna różnica.
    Jakiej reaktywności?
    To co powinienem kupić by się opłacało? Wiem że w cenie 500-1000 zł nie ma idealnego sprzętu... najważniejsze wybrać mniejsze zło.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  10. #20

    Domyślnie

    Jest jeszcze Samsung 960 PRO 512gb... Opinie ma świetne. Tylko cena 1300 zł co myślicie o tym SSD?
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ pytanie] Zakopane ,pytanie do miejscowych..
    By mariush777 in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-04-2009, 00:34
  2. Pytanie...
    By Orsacchiotto in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-04-2008, 17:55
  3. D2x i pytanie
    By Tomek26 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2006, 07:14
  4. Pytanie o SB 600
    By Zenith in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 26-06-2006, 19:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •