Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Co zamiast Pentaxa k-5II ?

    Miałem do niedawna taki zestaw Pentax k-5II + sigma 35mm f1.4 DG ART oraz Sigma 17-50 f/2,8 - niestety podczas wakacji, zbieg nieszczęśliwych wypadków i zestaw (oprócz ostatniej sigmy) podtopił się w morzu. Bolało.
    Teraz szukam czegoś podobnego jakościowo lub lepszego ze stajni Nikona. Sprzętu używam głównie do fotografowania rodziny w domu (stałka z dobrym światłem), na wyjazdach (zoom + stałka). Czyli co byście polecili z body i co ze szkieł ?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie napisałeś jakie masz fundusze. Jeśli chodzi o szkła to nic nie stoi na przeszkodzie aby zainwestować w takie same, jesli oczywiście byłeś z nich zadowolony.
    Aparatem ze stajni Nikona, porównywalnym do tego Pentaxa może być D7200.
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  3. #3

    Domyślnie

    Fundusze to okolice 7k.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli zatem w grę wchodzą używki to mieścisz się spokojnie z Nikonem D7200 + oba szkła, których do tej pory używałeś.
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  5. #5

    Domyślnie

    Z tego ARTa już nic?
    Jak 17-50 została, to brałbym K-3II. Jak jesteś przyzwyczajony do jakości wykonania korpusów klasy K-5II, to linia D7XXX wypadnie troszkę gorzej. Sprzedałbym 17-50 i dokupił 18-35 ART. Masz w body stabilizację. Będziesz mieć zoom i stałki w jednym.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  6. #6

    Domyślnie

    Pod względem ilości megapikseli oraz charakterystyki matrycy K-3 II można porównać do Nikona D7000, D7100 a nawet D7200. Każdy z nikonów serii D7XXX zapewni Ci podobną jakość obrazka w stosunku do aparatu który utraciłeś. Prawdopodobnie w nikonach znajdziesz troszkę lepszy AF niż w pentax'ach, bo chłopaki na P-forum troszkę narzekają na ten element swych ulubionych luster.
    Jeśli masz ciśnienie na zmianę systemu a wystarczy Ci aps-c to każdy aparat serii D7XXX możesz brać śmiało. A w porywach finansowych D500
    Natomiast jeśli oprócz sigmy pozostało Ci trochę osprzętu typowego dla pentax'a to rozważ sugestię @maro66, choćby ze względów finansowych, tak będzie taniej.
    Od niedawna pentax ma w swej ofercie ciekawą lustrzankę, wartą przyjrzenia się, jest to KP. Weź ją pod uwagę.
    Ostatnio edytowane przez merkator ; 30-10-2017 o 19:45

  7. #7

    Domyślnie

    Byłem już prawie pewny zakupu Pentaxa KP kiedy, narodził się kolejny problem. Kolega, usilnie namawia mnie na D750. Argument jego to kupić raz i zapomnieć, bez kompromisów. Pytam się Was czy dla amatora nie jest to czasem przerost formy ? Czy ja wykorzystam jego możliwości przy focenu rodziny, w domu i plenerze ? Budżet przekroczony - wiem, wiem to inna półka.

  8. #8

    Domyślnie

    Mając D750 najbardziej odczułbyś różnicę w domu ze względu na możliwość bezkarnego stosowania wyższych czułości. Myślę, że plenerze (w dzień) różnica będzie mniej odczuwalna - tu opinie są podzielone - jedni widzą kolosalną różnicę między APS-C i FF, inni żadnej. Dodatkowo niektórzy zakochują się w większych możliwościach robienia "pełną klatką" zdjęć bez tła, choć tu trzeba uważać, żeby nie zabrnąć w ślepą uliczkę zdjęć składających się tylko z bokehu.
    Czy wykorzystasz różnice? Lepsze ISO pewnie tak. Czy wykorzystasz inne zalety? To zależy tylko od Ciebie.
    Myślę, że dokonując wyboru warto też pamiętać, że oprócz znacznie wyższej ceny (już sam korpus przekracza budżet, nie wspominając o szkłach) większe będą też gabaryty i ciężar sprzętu.

  9. #9

    Domyślnie

    Zdecydowanie odradzam D750, nie ze względu żeby to był zły aparat, jest świetny, ale z powodów finansowych. Jeśli nie zarabiasz na fotografii lub nie jesteś artystą, to pełna klatka nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Lepiej coś dobrego z matrycą aps-c np. D500, D7200, D7400.

    Jeśli nie nastąpi niebawem jakiś przełom technologiczny (a prawdopodobnie nastąpi bo są tego symptomy) to aparat który wyszedł na rynek w ostatnich 2-3 latach może skutecznie posłużyć 10 lat i więcej. Kiedyś z ciekawości zrobiłem sobie analizę istotnych parametrów matryc i stwierdziłem, że praktycznie poza megapikselami przez ostatnie 7 lat postęp był minimalny. Krokami milowymi były: przejście z matryc CCD na CMOS, a obecnie przejście z techniki BSI na FSI w konstrukcji matryc, ale na efekty tego drugiego musimy jeszcze chwileczkę poczekać.

    Ostatnio obrabiałem koleżance kilka obrazków zrobionych D70, gdybym nie zajrzał w exif to nie powiedziałbym, że zrobiono je tak starym aparatem. Kupić raz i zapomnieć ? O dziwo w przypadku korpusu to możliwe.

    Dość duży postęp jest również w optyce: nowe powłoki antyrefleksyjne, nowe rodzaje szkła optycznego (już nie tylko cron i flint jak było dawniej), komputerowe projektowanie układów optycznych pozwalające skorygować aberacje i dystorsje, a nawet zastosowanie soczewki fresnel'a co pozwala zmniejszyć rozmiar obiektywów. Jeśli kupisz nowoczesny korpus z matrycą MEGA pikselową to wiedz, że musisz zainwestować też w nowoczesną optykę dostosowaną do rozdzielczości posiadanej matrycy.
    Ostatnio edytowane przez merkator ; 06-11-2017 o 18:03

  10. #10

    Domyślnie

    Jednak zakupiłem D750. Nie będę się rozpisywał co jak i dlaczego ale napiszę tylko, że dla mnie zdjęcie z FF to jest inna bajka niż APS-C. Mam go ze szkłem 24-120 nikona. Potrzebuje wpisać na listę przyszłorocznych życzeń stałkę 50mm, coś ze światłem w okolicach 1.8. Polecicie coś ?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Przesiadka z Pentaxa na...
    By MorderczyToster in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 20:37
  2. pilot z pentaxa do nikona?
    By Jakub365 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-08-2013, 12:26
  3. Bezlusterkowiec Pentaxa
    By MariuszJ in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 124
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 23:01
  4. Nowości Pentaxa
    By Piotr_ in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 16:05
  5. Cena za Pentaxa ZX-10 + 35-80mm
    By Mzumi in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-10-2006, 11:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •