Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Fuji XT 2 , Fuji 100-400 kontra Nikon d750 i Tamron 150-600 USD G2

    Pisze w imieniu koleżanki, fotografuje krajobraz ale złapała bakcyla na zdjęcia lotnicze. Była gotowa kupić Nikona d750 i obiektyw Tamrona 150-600 z tego sklepu
    https://www.eglobalcentral.pl/lustrz...ao-czarny.html
    Sprzęt z Hongkongu prawdopodobnie przepakowywany w UK, ale twierdzi woli wybrać nowy aparat jak używany, na nowy z polskich sklepów raczej ją nie stać. Problem pojawił się gdy usłyszała że dosyć często w Nikonie d750 występują wady fabryczne i Polski serwis Nikona odmówiłby serwisowania i wymiany matrycy z Nikona zakupionego z rynku azjatyckiego.
    Dodatkowo podoba się koleżance obrazek z Fuji i pomyślała o zakupie Fuji zamiast Nikona który jak twierdzi co chwile ma wpadki i zakup aparatu Nikona d750 z poza UE może być początkiem problemów .Do zdjęć z krajobrazem Fuji z tego co twierdziła nie jest problemem ale sytuacja jest problematyczna jak wygląda autofokus z Fuji X T2 bądź X20 , stabilizacja , czy dało by się robić zdjęcia nieporuszone przy ogniskowej 400mm (odpowiednik FX to 600mm) przy czasach 1/30? (fotografia głownie śmigłowców przy tym czasie).Tutaj porównuje Fuji 100-400 z nowym Tamronem SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD G2 Jaka jest jakość obiektywu Fujifilm XF 100-400 mm f/4.5-5.6 szczególnie na dłuższym końcu ?
    Głównym celem jest brak zaufania do Nikona jak i do Polskiego serwisu Nikona, zmniejszenie wagi,jakość obrazka z Fuji kosztem ciut wolniejszego autofokusa w porównaniu do Nikona d750. Pytanie tylko czy Fujii w ogóle nadaje się do dynamicznych ujęć i dałby rade ze stabilizacją jak i z ostrością na długim końcu pomijając jasność obiektywu ?

  2. #2

    Domyślnie

    Myślę, że koleżanka podchodzi do sprawy od dziwnej strony. Porównanie ff z aps-c i matrycą 2/3 cala, dodatkowo bezlustro... chyba jedynym punktem wspólnym jest cena
    jakość obrazka z Fuji kosztem ciut wolniejszego autofokusa w porównaniu do Nikona d750
    Jakość obrazka to jpg? Ten "ciut" wolniejszy af to mieć albo nie mieć dane zdjęcie, różnica w rezultacie jednak spora.
    Af to jedno, ale jeszcze ważniejsza jest ergonomia z dużym obiektywem, możliwość podłączenia gripa, ilość zdjęć na jednej baterii, wreszcie ISO/szumy, żeby skracać czasy... bezlustro z moich obserwacji nie jest zbyt popularnym wyborem w tej dziedzinie fotografii. Może lepiej podejść do zagadnienia klasycznie, lustro aps-c i stosunkowo niedrogi obiektyw T lub S 150-600 pozwoli wciągnąć się w ten "sport"? Lub zamiast dość drogiego Fujifilm XF 100-400 mm f/4.5-5.6 wystarczy o połowę tańsza nowa S100-400 a resztę można dołożyć do puszki?
    W cenie tego XF 100-400 to prawie można kupić nowe d7200 z S/T150-600. Chyba trzeba bardzo chcieć i lubić to Fuji, bo za bardzo racjonalne do foto lotniczego to nie jest

  3. #3

    Domyślnie

    Mysle, ze nie chodzilo o x20, tylko o x-t20, a co dalej z tego wynika nie ma mowy o matrycy 2/3. Do kazdego bezlusterkowca Fuji mozna podczepic grip. Szumy nawet na apsc nie stanowia juz jakiegos problemu. AF w nowych modelach Fuji jest rowniez bez zastrzezen a porownywanie jakiegokolwiek obiektywu XF, do tanich Sigm i Tamronow jest naduzyciem

    PS. Mimo to, do samolotow wybralbym lustro i niekoniecznie FF Pytanie, czy ma to byc sporadyczne, bo wtedy i Fufu wystarczy... jak na serio, to lustro, ale tez tanio nie bedzie...
    Ostatnio edytowane przez Witek.K ; 26-10-2017 o 08:28
    Hobby polega na tym, by przy maksymalnych nakładach osiągnąć minimalny efekt.

  4. #4

    Domyślnie

    Żadna z wad D750 nie wymagała wymiany matrycy.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #5

    Domyślnie

    Czy mi się śni, czy też wątek został lekko przedmuchany?
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  6. #6

    Domyślnie

    Niestety, zniknęło parę wpisów. Szkoda, bo temat się rozkręcił. Ale to chyba przez problemy/prace serwisowe, o których jest info. Nie było tu żadnych przepychanek.

  7. #7

    Domyślnie

    To ja jeszcze raz napiszę.
    Tutaj mało jest osób zajmujących się tą dziedziną foto, najlepsze info od wieloletnich praktyków i "wyjadaczy" od foto lotniczego uzyskasz na forum SPFL.

    Pozdrawiam serdecznie
    Frodo

  8. #8

    Domyślnie

    Nie ilość, a jakość się liczy A trochę niezłych zdjęć samolotów tu widziałem.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Niestety, zniknęło parę wpisów. Szkoda, bo temat się rozkręcił. Ale to chyba przez problemy/prace serwisowe, o których jest info. Nie było tu żadnych przepychanek.
    Forum chodzi już na nowym serwerze, została załadowana baza danych z backupu zrobionego wczoraj około godziny 8:30.
    Z tego co widzę nie ma postów z +/- 5 godzin.
    FF (Fuji + Fuji)

  10. #10

    Domyślnie

    Niestety byłem w pracy i co ciekawsze widzę mnie ominęło, szkoda bo nawet nie zdążyłem przeczytać, na dodatek nie mogłem się wcześniej zalogować.
    Poproszę wiec o dodatkowe informacje , zdjęcia i linki .

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fuji x100f + wide-konwerter czy Fuji xt-20+23mm+14mm?
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 15-09-2017, 11:34
  2. [ Fujifilm ] Fuji X-PRO1 & Fuji X-T10
    By slash12 in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 21:30
  3. Nikon 5100 kontra Fuji XP70
    By suluben in forum Video/film
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 16:06
  4. zasilacz z Fuji s2 do Fuji s3...?
    By hondac in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-06-2007, 08:50
  5. Fuji S5 = D200+fuji sensor.
    By Rave in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 18-09-2006, 23:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •