Close

Strona 6 z 21 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 205
  1. #51

    Domyślnie

    Od jakiegoś czasu chciałem tu coś napisać, ale nie mogłem znaleźć klucza, jak to ugryźć. Znalazłem go, gdy odrzuciłem wszystkie górnolotne określenia i wyszukane terminy. Ten klucz, to słowo "ładny".
    I tej ładności mi brakuje. To zdjęcia o mieście, o człowieku, o klimacie ulicy. Dla mnie, oprócz zalet które mają, powinny być ładniejsze (nie dotyczy to wszystkich, ale większości). Kiedyś bym się wstydził używać takiego kolokwialnego określenia, ale już z tego "wyrosłem" Oczywiście zaraz ktoś napisze, że takie estetyzowanie mogłoby odebrać szczerość i naturalność. Być może. To bardzo osobiste, bo i taka fotografia jest osobista. I każdy odbiera ją inaczej.
    Z bardziej przyziemnych rzeczy - zbyt dużo pleców, choć sam wiem, jak trudno od przodu. Trzymam kciuki za dalszy ciąg...
    Ostatnio edytowane przez Jai pur ; 14-02-2018 o 11:23

  2. #52

    Domyślnie

    Dziękuję Maćku za opinię, choćby dlatego że na tym gatunku fotografii znasz się dobrze. Co do ładności, pozwól że będę bronił tej estetyki. Jestem urodzony i wychowany w Warszawie i dla mnie to właśnie brak tej "ładności" jest tym czymś, co charakteryzuje to miasto. Ono jest szaro-kiczowate, przez brak planowania, przez zawłaszczanie i zagracanie przestrzeni, czy wręcz przez zwykłe niedblastwo. Przykładem głupoty niech będzie zniszczenie widoku w osi Belwederu http://dekanda.miastojestnasze.org/b...plac-unii.html. Jeśli kogoś boli ten obraz braku estetyki w tych zdjęciach, to dobrze, mnie też boli.
    Co do pleców, masz rację, uczę się ciągle.

  3. #53

    Domyślnie

    Dobrze PM.M gadasz.
    Dac Ci wodki. Albo jogurta. Zalezy co pasi.
    Tez sie tamze urodzilem i wychowalem - znaczy w Warszawie.
    Ale ten opis na temat Warszawy u mnie jest duzo szerszy - bo to cala Polska wlasnie.
    Wielu z Was tego po prostu nie widzi, bo zeby zobaczyc to trzeba najpierw wyjsc, zeby widok bylo widac !!
    Ale to nie temat w tym temacie - choc dokladnie w tym.

    A "plecki" ?
    To problem nie tylko polski.
    Przejscie z fazy leming do fazy walczacy jez na widok czegos z obiektywem to sztandar naszych czasow.
    Wszedzie.
    No w Polsce jest bardziej fanatyczny :^D
    To nam przeszkadza.
    A wszechogarniajacy ogolnonarodowy syf (mozna syf zmoderowac na xxx - ale to syfu nie usunie),
    nas otacza, od dziesiecioleci, wielu.
    W sumie, jak tak sobie mysle w temacie, to ingerencja tego ZLA byla duzo mniejsza w latach 1944-1989 niz sie by wydawalo.
    Chyba zakoncze, bo to lepiej i tak nie bedzie ...

  4. #54

    Domyślnie

    49. Apartamenty
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	F005510s.jpg
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	242,6 KB
ID:	5134

    50.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	F005519s.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	282,6 KB
ID:	5135

    51.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	F005531s.jpg
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	338,4 KB
ID:	5136

    52. Elektromobilność
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSF_9203s.jpg
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	306,8 KB
ID:	5137

    53.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSF_8488s.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	300,6 KB
ID:	5138

  5. #55

    Domyślnie

    Wszechobecne bazary uliczne, targowiska przykraweznikowe, budy i szopy handlarskie to jest stara, polska, swiecka tradycja.
    Ale tradycja z barbarzynskiego wschodu. Tego samego co to tak Polakow brzydzi i przeraza :^D
    Taki folklor Trzeciego Swiata ...
    Ale nowoczesnosc tez jest, w koncu XXI wiek - automobil hybrydowy 7-ej generacji sie laduje na blokowisku

    Zadawaj wiecej, zglodnialem :^)))

  6. #56

    Domyślnie

    ten widok Belwederu mnie połamal. nie widziałem tego kontekstu. sam budynek na Placu Unii mi nie przeszkadza, jest dobry, tylko pytanie czy w tym kontekście? ale całe miasto jest połatane - klujace bloki przy pl. Teatralnym np...
    spójne socrealistyczne projekty przerwano (nie wiem co lepsze, ale te szerokie wywiejowiska powodują lęk przed spacerem) i weszła wielka płyta, byle jak byle gdzie.
    I nagłe dzikie przestrzenie opodal centrum. są ładne enklawy miejskie, które się urywaja arterią, czy dzikim terenem. prawie tak, jak w niektórych miejscach w Białymstoku.

    Dziwiły mnie do dość niedawna na niektórych trasach zdezelowane wiaty przystankow z początku lat 80. (aluminiowe kanciaste blaszaki), i dożynane tramwaje z lat 60. i kopcace Ikarusy - jeszcze parę lat temu.

    ogólnie niesamowite kontrasty. Zbiorowa komunikacja raczej przeznaczona dla biedniejszych mas (z wyjątkiem pielęgnowanego metra), powiedziałbym też, że w Krakowie pojazdy MPK to pachną fiołkami - ale nie biorę Krakowa jako oręża w wojnie, co lepsze. po prostu porównanie z podwórka.
    bogatsi używają więc samochodów, i trzeba poszerzać arterie poszerzać biegnące przez samo miasto, żeby szybko, pod biuro i tuż pod swoje łóżko, przez co spać coraz trudniej...

    PS. a w centrum handlowym plac Unii to strach chodzic - posadzka aż lustrzana, źle się patrzy i orientuje, kroki stawialem niepewne, może tak chcą wpedzic klientów do sklepów z normalną podłogą?
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 19-02-2018 o 12:44 Powód: 8

  7. #57

    Domyślnie

    to może jeszcze dwa zdania napiszę, bo nie do końca o to mi chodziło
    jasne jest dla mnie, że to samo miasto można pokazać na zdjęciach jak raj na ziemi lub jak piekło
    jasne jest też po tych kilku stronach, że PM.M nie będzie go lukrował
    ja nie szukam jakiejś obiektywnej prawdy o Warszawie, tylko czegoś ciekawego - wypatrzonego, i by opowieść autora była dla mnie atrakcyjna wizualnie
    jedno nie wyklucza drugiego przecież
    "ładny" nie dotyczy upiększania miasta, a obrazów, kadrów...
    i jest wiele tutaj takich, które są dla mnie wizualnie bardzo ciekawe
    i wiele - powiedzmy, że mniej

    to tylko uwagi do przemyślenia, spojrzenie i priorytety w takim długoterminowym cyklu też mogą ewoluować...

  8. #58

    Domyślnie

    Kadry, które mają na początku w nazwie F są wg mnie lepsze niż pozostałe. To one tutaj robią klimat wg mnie.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Kadry, które mają na początku w nazwie F są wg mnie lepsze niż pozostałe. To one tutaj robią klimat wg mnie.
    eFki są z klisz. Czarno-białe to Ilford XP2, kolor to najtańszy Kodak 200.

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    spójne socrealistyczne projekty przerwano (nie wiem co lepsze, ale te szerokie wywiejowiska powodują lęk przed spacerem)
    ###
    i trzeba poszerzać arterie poszerzać biegnące przez samo miasto, żeby szybko, pod biuro i tuż pod swoje łóżko, przez co spać coraz trudniej...
    Skrajnie sobie zaprzeczyles :^D
    I to w jednym poscie.

    Ale poza tym calkiem niezle !
    Tyle, ze teraz to jest SocNieRealizm !

    Poszerz Marszalkowska ?!
    Albo Chalubinskiego, Aleje Niepodleglosci ?!
    Albo Pulawska ?!

    W temacie juz cos zobiono - Nowy Swiat - czyli ZWEZONO i zamknieto dla ruchu bez zezwolen !!
    Jest postep.

Strona 6 z 21 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Trochę Warszawy.
    By Farien in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 19:35
  2. [ Architektura ] Z Warszawy
    By Dune in forum Architektura
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 09:59
  3. [ Sport ] Derby Warszawy
    By projacek in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 01:22
  4. [ Reportaż ] Pocztówka z Warszawy
    By slavcic in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-03-2009, 22:23
  5. [ Reportaż ] Wracając z Warszawy
    By arturjb in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-06-2007, 02:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •