Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 69
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A7 II nie ma tak pewnego af w kiepskich warunkach oświetleniowych, a to może być istotne dla pytającego.
    Zwłaszcza jeśli porownamy to z 6D i jego bocznymi...
    Tutaj plasują się: D750, A7 i 6D
    xpro2/ 23/ 56/ 10-24/ godox

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tmk_t Zobacz posta
    Zwłaszcza jeśli porownamy to z 6D i jego bocznymi...
    Tutaj plasują się: D750, A7 i 6D
    a co jest nie tak z bocznymi 6DII - spytam z ciekawości - bo o takim 6D jest napisane w pierwszym poście - jak mnie pamięć nie myli 6D2 ma 45 punktów af wszystkie typu cross, a przez telewizorek ponoć szybkie i skuteczne (jak wieść gminna niesie) DPAF
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale tu chodzi o kiepskie warunki oświetleniowe gdzie D750 radzi sobie mistrzowsko jak na tak tani sprzęt.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    a co jest nie tak z bocznymi 6DII - spytam z ciekawości - bo o takim 6D jest napisane w pierwszym poście - jak mnie pamięć nie myli 6D2 ma 45 punktów af wszystkie typu cross, a przez telewizorek ponoć szybkie i skuteczne (jak wieść gminna niesie) DPAF
    Mój błąd, zgubiłem, że to ' II ', pisałem o mk I
    Jeśli wprowadziłem w błąd to sorry.
    xpro2/ 23/ 56/ 10-24/ godox

  5. #25

    Domyślnie

    to moze nie wprowadzajmy w blad. miedzy AF w 6D mkI a mkII jest przepasc.

    dotyczy nie tylko PDAF (czyli klasycznego AF w celowniku) ale tez przede wszystkim ostrzenia w LV (gdzie mkIi ma Dual Pixel) i gdzie szybkosc jest w pelni porownywalna z PDAF. a celnosc wzorowa

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale w takich aparatach LV to sporadyczne zastosowanie, dobrze jak jest i działa ok ale czy pytającemu o to chodzi to nie wiem, jak się ustawi bardzo użyteczne w D750 ISO 6400 to w skrajnie złych warunkach radzi sobie dobrze, a czy canon i sony da radę to nie wiem bo nie miałem, w testach wypada to słabo.

  7. #27

    Domyślnie

    Tak myślę o mkII

    D750 miałem i rzeczywiście w ciemnicy potrafił wyostrzyć i zrobić zdjęcie .
    Robiłem testy z ciekawości bo sam byłem ciekawy czy to co ludzie piszą ma potwierdzenie w rzeczywistości.

    Inna sprawa że ja w takich warunkach zdjęć nie robię .
    Nie robię ślubów czy klubówek.

    Mój problem to druga strona czyli brakuje mi często 1/8000.
    Nie miałbym problemu z zakupem 5d iv ale za duży , za ciężki i w dodatku nie ma gibanego ekranu a po d750 już nie zrezygnuje z tego dobrodziejstwa .

    Często korzystam z live view . Nie wiem czy to efekt smartfonów i złe nawyki ale w ostatnim czasie wolałem live view niż wizjer . Nawet zauważyłem że zdjęcia są bardziej przemyślane pod względem kompozycji.

    Używalne ISO jakie mnie interesuje to max 3200
    Ostatnio edytowane przez aldam ; 24-10-2017 o 12:03
    R | 35 | 50 | 135

  8. #28
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to nie masz się co dużo zastanawiać bo to co opisałeś pasuje świetnie do canona 6DmkII ale musiałbyś pytać użytkowników o konkrety, dla mnie ergonomia canona jest strasznie kiepska odnośnie menu i guzikologi, same pokrętła to jakaś porażka, jednak użytkownicy canona pewnie to chwalą.
    Sony A7 kusiło ale ani to małe, ani to nie oferuje nic lepszego, zdecydowanie wolałbym małe bezlustro, które miałem i bardzo mi pasowało, do tego żonglowanie tanimi używanymi obiektywami canon i nikon to dla mnie najważniejsza rzecz w tych zabawkach.

  9. #29

    Domyślnie

    Nie przesadzamy trochę z tym relatywizmem? A7 nie jest mikroskopijne, bo ma dużą matrycę, wizjer i gripa, ale z drugiej strony można by napisać, że wymiarami czy wagą nie odbiega za bardzo od np NX500. Zaraz dojdziemy do sytuacji, w której nawet RX100 to kobyła. Kolega policzył gabaryty (a w zasadzie tylko wagę) i wyszła mu dość znaczna różnica a to się bardzo liczy na wyjazdach (przynajmniej dla mnie). Gdyby nie rozmiar i to, że C i N dozują nowości jakby chcieli a nie mogli pozostałbym przy lustrzankach. Ale 6DII i tak bym nie kupił, bo choć zapowiada się fajnie to moim zdaniem zdecydowanie za drogi, choć dla tych, dla których cena nie jest priorytetem to pewnie fajna opcja. Tyle, że (jak to często sam podkreślasz ) ze słabą matrycą, prawdopodobnie gorszą od 6DI a pod względem DR, jak powiadają, nie dotrzymującą kroku nawet 80D

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    jak się ustawi bardzo użyteczne w D750 ISO 6400 to w skrajnie złych warunkach radzi sobie dobrze
    A jakie to są te złe warunki? Bo to bardzo względne określenie...

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Canon 6D czy Sony A7II lub A7R.
    By meliszipak in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 16-07-2018, 19:35
  2. Nikon 1J5 vs Sony A7II (amatorsko)
    By vid3 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-09-2016, 15:44
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-01-2016, 17:28
  4. canon eos 5d markII
    By RAQ in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 949
    Ostatni post / autor: 06-11-2008, 16:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •