Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 69
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    W paru modelach canona jest dobrze działające AF w video.

  2. #12

    Domyślnie

    Dotykowy ekran , sprawniej działający tryb live view
    R | 35 | 50 | 135

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta

    Nie znam tematu. Czytałem wątek ale nie trafiłem na takie informacje.

    Zastosowanie to głównie fotografia portretowa i wycieczkowa. Plus jak pisałem video co również jest dla mnie ważne.
    Migawka itd. LINK

    miałem A7 i na początku eksploatacji myślałem że kupiłem uszkodzony egzemplarz tak hałasowała migawka (w stosunku do D600 gdzie migawka jest cicha) a w tym filmiku usłyszałem że w wersji II A7 jest jeszcze gorzej , to zapomnij o dyskretnym wykonywaniu zdjęć.
    Jeśli też wycieczkowo będziesz wykorzystywał A7 II to na wycieczkę tak ze trzy akumulatorki byłoby w miarę ok, a jak je naładować? dodatkowa ładowarka itd. no i gdzie ta mniejsza waga?

  4. #14

    Domyślnie

    Dual AF w połączeniu z dotykowcem to duża zaleta, szczególnie w zastosowaniu amatorskim. Do tego dochodzi gibaniec, którym można machać na wszystkie strony.

    PS A co do akumulatorków mnie wystarcza jeden zapas (dla filmujących jednak przydałby się kolejny, ale to tyczy się także lustrzanek), ładowarkę mam jedną a do tego można ładować przez aparat. Nie szukajmy argumentów tam gdzie ich nie ma. Lustrzanki są cięższe i tyle w temacie. Dopiero przy cięższych szkłach dochodzi kwestia ergonomii, bo nawet jeśli bezlustro z obiektywem jest lżejsze to mniej wygodnie się je trzyma. Ale to nie dotyczy obiektywów, które ważą +- 400g.

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    ale nie można patrzeć przez pryzmat pojedynczych sztuk, bo to są sporadyczne przypadki które zdarzają się w każdym systemie i w canonie i w Sony itd. (odsetek na pewno będzie podobny)
    Znajomy zaniósł rok temu do czyszczenia D600 (już dawno był po gwarancji) do serwisu Nikon Polska i w kilka dni roboczych wymienili mu migawkę (i jeszcze coś tam),wyczyścili co trzeba do dzisiaj zero problemów, rachunek wyniósł 0.00zł
    dobra ta firma czy zła?
    Pojedyncze sztuki załatwia się za pomocą karty gwarancyjnej Tu mamy do czynienia z akcją serwisową a to zupełnie coś innego. I ja nie piszę, że firma zła czy dobra, bo naprawia swoje błędy tylko stwierdzam fakt, że nie można stawiać za wzór jakości (a nawet nie za wzór) czegoś, gdy co chwila firma wyskakuje z nową notą serwisową. To samo się tyczy D600. Dobrze, że naprawiają swój błąd, ale nie świadczy to o wysokiej jakości produktu. Wręcz przeciwnie.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 23-10-2017 o 16:14

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak się zerknie na allegro jak wyglądają używane 2-3 lata sony to tragedia w porównaniu do wymienianych nikon czy canon.

  6. #16

    Domyślnie

    Widzę tylko jeden używany A7II na allegro i jest w bardzo dobrym stanie (inna sprawa, że w tej chwili trudno znaleźć używanego 3letniego 6DII ). Co innego pierwsze A7. Tam chyba użyto lakieru, który się za szybko wyciera na załamaniach (przynajmniej gdzieś o tym czytałem). Z dwojga złego to i tak lepsze niż wycieranie się od środka Dla estetów oczywiście może być to problem nie do przełknięcia, ale kto teraz kupuje pierwsze A7 (oprócz mnie)? Inna sprawa, że mój Nikonek D7100 też się na rogach powycierał. A wcześniejszy złomek (D90) przez tyle lat w plecaku a nic mu nie było. Oczywiście oprócz odklejających się gum, ale to przecież nie wada a cecha I łatwo to naprawić

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mam na myśli pierwsze modele A7 bo sporo tego oglądałem, najczęściej kłopoty były z luzami na bagnecie, z powietrzem na ekranie, obudowa też kiepsko znosiła przebieg w okolicach 30 tysięcy.
    Przypuszczam że taki aparat u mnie byłby jak nówka ze sklepu i to bez oklejania czym się da ale nie każdy tak podchodzi do sprzętu.

  8. #18

    Domyślnie

    Czy ktoś używał body typu d750 z gimbalem jednoręcznym ?
    Wygoda chyba słaba ale może się mylę
    R | 35 | 50 | 135

  9. #19

    Domyślnie

    Wybierając A7 II zyska sie na lepszym AF w stosunku do 6D i brak kalibracji szkieł
    Wybór 25mm i 85mm Batis to bardzo dobry wybor
    xpro2/ 23/ 56/ 10-24/ godox

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A7 II nie ma tak pewnego af w kiepskich warunkach oświetleniowych, a to może być istotne dla pytającego.

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Canon 6D czy Sony A7II lub A7R.
    By meliszipak in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 16-07-2018, 19:35
  2. Nikon 1J5 vs Sony A7II (amatorsko)
    By vid3 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-09-2016, 15:44
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-01-2016, 17:28
  4. canon eos 5d markII
    By RAQ in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 949
    Ostatni post / autor: 06-11-2008, 16:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •