Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Kolorowanie czarno białych zdjęć

    Witam, mam pytanie jak się koloruj czarno białe zdjęcia. Widziałem jakieś marne techniki na YT malowanie na masce koloru itp badziewie. Chodzi mi raczej jak to robią podczas kolorowania czaro białych filmów. Wątpię by malowano je w taki sposób klatka po klatce.
    Tak sobie myślę czy nie da się zrobić profilu kolorów np passport checkerem i na zasadzie profilu wrzucić na zdjęcie.

    Macie jakiś pomysł albo znacie jakąś bardziej zaawansowaną technikę i niż malowanie akwarelkami po zdjęciu?


    pozdrawiam

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie da się profilu zrobić ponieważ na zdjęciu czarno białym odcienie niebieskiego mogą wyglądać tak samo jak inne zielonego czy czerwonego.
    Jak chcesz zabawowo do tego podejść to zerknij na takie coś http://hi.cs.waseda.ac.jp:8082/

  3. #3

    Domyślnie

    @koesh Dziękuje za odpowiedź i link. Jak zrobię dwa zdjęcia jedno kliszą B&W drugie cyfrówką to czy nie ma możliwości dokładnego wprowadzenia parametrów, skoro wiemy jakie obiekty w jakim kolorze mają być? Nie da się tego automatycznie zrobić?
    Jak tak dokładnie i realistycznie kolorują filmy B&W?

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie i realistycznie to robota ręczna wspierana przygotowaniem wcześniej na zasadzie algorytmów, są to zazwyczaj zaawansowane aplikacje wykonywane do konkretnych celów.
    Co do porównawczego algorytmu to tak jak napisałem, niestety ale materiał B&W nie zawiera dodatkowych informacji żeby rozróżnić dany kolor, który na zdjęciu B&W jest identyczny, do tego tworzy się algorytmy jak w podanym linku, który "rozpoznaje" np niebo, trawę, drzewa, skórę ale czy dobierze odpowiednie kolory "przypadkowych" rzeczy na zdjęciu to już loteria.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź, widzę że sprawa jest bardziej skomplikowana niż na początku mi się wydawało. Myślałem że mając szablon lub nawet zdjęcie zrobione w kolorze, uda się jakimś cwanym sposobem przenieść to na zdjęcie B&W.

  6. #6

    Domyślnie

    Był tu kiedyś fotograf, który wkleił zestaw zdjęć kolorowanych i wyglądało na to, że faktycznie ma pojęcie jak się to robi. Niestety nie pamiętam tytułu, ale historia tyczyła się dość poważnie chorych dzieci.
    Znalazłem, niestety zdjęcia już niewidoczne.
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=259771
    Ostatnio edytowane przez esperal ; 22-10-2017 o 18:25

  7. #7

    Domyślnie

    @esperal dzięki za link bardzo ciekawe prace trzeba przyznać. Szkoda że nie ma tych pokolorowanych bo chętnie bym zobaczył.

  8. #8
    D500 , Nikkor 18-105 ED VR , Nikkor AF-S 200–500 mm f/5.6E ED VR

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Kilka czarno-białych z Książa i Grodna
    By żółto-czarny in forum Architektura
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-12-2016, 21:41
  2. Wydruk zdjęć czarno-białych
    By Jarkod in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-04-2015, 14:25
  3. [ Portret ] Aga na jachcie - kilka czarno-białych
    By Witek "Wisz" in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-08-2009, 12:20
  4. Lightroom: tworzenie zdjęć czarno-białych
    By mOSAd in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-05-2009, 14:43
  5. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-08-2007, 19:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •