Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    skoro twierdzisz ze to jest proste... to co stoi na przeszkodzie, zeby w 15 min ogarnac temat? pyk pyk i po sprawie. przeciez masz wszystkie narzedzia...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    A ja jestem pewny, że to jest prosta sprawa, tylko co poniektórzy robią na gmatwaniu tych rzeczy sporą kaskę. Taki marketing na sprzedawaniu paciorków tubylcom (by posłużyć się metaforą)
    Tak czy inaczej dzięki wszystkim za odpowiedzi.
    Proste sprawy ogarnia się bardzo szybko i to bez dopytywania. Jak widać nie jest tak prosto jak Ci się wydawało...

  3. #23

    Domyślnie

    Doczytam i zgłębię temat. Wiedzy i praktyki się nie boję, watek do zamknięcia.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    A ja jestem pewny, że to jest prosta sprawa, tylko co poniektórzy robią na gmatwaniu tych rzeczy sporą kaskę. Taki marketing na sprzedawaniu paciorków tubylcom (by posłużyć się metaforą)
    Jak się już Pan przekopie przez wiedzę jak mówiłem:
    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    z kilku poważnych dziedzin wiedzy jak fizyka, optyka, kolorymetria, optometria, fizjologia i psychologia widzenia.
    to pogadamy o paciorkach.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    A ja jestem pewny, że to jest prosta sprawa, tylko co poniektórzy robią na gmatwaniu tych rzeczy sporą kaskę. Taki marketing na sprzedawaniu paciorków tubylcom (by posłużyć się metaforą)
    Tak czy inaczej dzięki wszystkim za odpowiedzi.
    Jeśli wydaje się Tobie, że sprawa jest prosta. Zrób eksperyment. Ze skalibrowanym monitorem udaj się do mięsnego. Postaw obok mięsa, żeby był oświetlony przez te ichniejsze świetlówki. Zobaczysz dramat XD Albo w drugą stronę. Pojdź do hurtowni elektrycznej, zapytaj o świetlówki. Jakieś przyniosą. Powiedz, że potrzebujesz jeszcze jedną do mięsa. Przyniosą po pierwsze inną, po drugie droższą. Jak ją wkręcisz w pokoju - będzie dramat. Ale jak podstawisz mięso - tak apetycznie i świeżo wyglądające mięso widywałeś jedynie w mięsnym XD To jest wiedza, którą się zdobywa, wcale nie tak łatwo. To jest wiedza, która kosztuje. To są narzędzia, które generalnie są droższe niż zwykle rozwiązania. Ale i tak każdy je nabywa, bo przynosi to pożądane efekty.
    Ta wydawałoby się absurdalna historia, niesie jeden wniosek - dobre oświetlenie stanowiska pracy to podstawa. Dopiero wtedy można bawić się dalej. Jak będziesz miał oświetleniowy bajzel w pokoju, to zapomnij, że jakakolwiek kalibracja coś da. Tutaj - inaczej oświetla się regały z mięsem a inaczej stanowisko do pracy ze zdjęciami.
    Druga sprawa - raczej każdy ma w pokoju okna. http://www.swiatlo.tak.pl/1/index.ph...atura-barwowa/
    Wnioski można wyciągnąć samemu.
    Ps @Tom01 dzięki za odp. w sprawie temp barwowej wymaganej przy pracy ze zdjęciami. Różnie się spotyka, odnośnie 5600, 6500K. A te jak dla mnie nie są komfortowe. http://www.eizo.pl/zmeczenie-oczu/pr...eskie-swiatlo/
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  6. #26

    Domyślnie

    @FelTom, mnie nie trzeba tłumaczyć jak krowie na rowie, wiem doskonale o tym, że w oświetleniu stanowiska też musi być porzdądek.
    Jednak wyraźnie napisałem, że póki co nie mam możliwości zmian. mam 85W Powerluxy z temperaturą 6500K, mogę je zmienić na niższe, np. 5400K.
    Na razie NIE MAM MOŻLIWOŚCI zmian (właściciel wynajmowanego mieszkania nie godzi się na przemalowanie ścian na biały chociażby) i muszę pracować na tym co mam. Czyli chcę wycisnąć z tego co mam maksimum.

    Inna sprawa, jeśli ktoś handluje takim sprzętem to logiczne jest, że w jego interesie będzie takie mydlenie oczu klientowi, żeby wcisnąć mu najdroższy sprzęt wcale nie zawsze i nie do końca potrzebny. Niektórzy z tego są już znani.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Inna sprawa, jeśli ktoś handluje takim sprzętem to logiczne jest, że w jego interesie będzie takie mydlenie oczu klientowi, żeby wcisnąć mu najdroższy sprzęt wcale nie zawsze i nie do końca potrzebny. Niektórzy z tego są już znani.
    Czytam Twoje posty i nie wiem do czego zmierzasz? Czy ktoś Ci wciska jakiś sprzęt?
    Proponuję się powstrzymać od takich komentarzy i prowadzić tylko merytoryczną dyskusję.

  8. #28

    Domyślnie

    @wilk325 mod ma zawsze rację więc nie pozostaje mi nic innego jak się z Tobą zgodzić

    https://www.youtube.com/watch?v=BlafD9Qdt7c

    Co sądzicie o wiedzy prezentowanej w tym filmie?

  9. #29

    Domyślnie

    Ależ oczywiście, że sprawa jest bardzo prosta... powiem wręcz nawet banalna, co z resztą już Ci powiedzieli i pokazali - jak nie możesz ustawić oświetlenia do monitora, to monitor ustawia się do oświetlenia, a nie do jakiś internetowych teorii.
    A Ty ciągle pytasz o jakieś wyssane z palca wartości.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. kalibracja monitora
    By pyziol in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-06-2015, 18:08
  2. problem z PS i LR po kalibracji monitora...
    By Pienia in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-08-2011, 12:44
  3. Kalibracja monitora
    By grissley in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-08-2010, 21:09
  4. Jak ustawic podglad w PS i C1pro po kalibracji monitora
    By egoiste in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-12-2009, 15:45
  5. Poszukuję tablicy do kalibracji monitora...
    By Al Bundy in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-06-2005, 16:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •