Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Cove

  1. #1

    Domyślnie Cove

    Miałem okazję pojechać to pojechałem... z wizyta w Cove, lokalnie bo tylko godzinę od miejsca zamieszkania.

    I teraz trochę goryczy: Jak powszechnie wiadomo, zdjecia maja się bronic same. Ja również jestem tego samego zdania i zdania nie zmienie, jednakże:
    1) Ramy będą wokół zdjecia i będę się tego trzymał jak... ramy!
    2) Forum rozbiera zdjęcia na czynniki pierwsze (i chwała mu za to), niemniej jednak zanim ktoś się przyczepi, że widać gwiazdy przez chmury to chciałbym nadmienić iż używam Pentaxa.
    Aparat posiada funkcję "Star trial" czyli, cała matryca przesuwa się śledząc gwiazy i można naświetlać nawet do dwóch minut a gwiazdy są nieporuszone.
    Jedynym mankamentem jest to że całą jaskinię też przesunie i trzeba to maskować później.
    3) Wejście do tej niewielkiej jaskinie (około 5m wysoka i 30m głęboka) jest limitowany przez przypływy więc trochę się musiałem umoczyc aby tam wejść. ale to tak na marginesie.

    Niemniej jednak zapraszam do komentowania i krytyki.

    (1)
    |Pentax K1|Pentax15-30@15mm|ISO100|f/22|1/6sek|8 pionowych kadrów|


    (2)
    |Pentax K1|Pentax15-30@20mm|ISO,f,czas zależny od 4 naświetleń kadru|
    Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy.

  2. #2

    Domyślnie

    Zrobiłeś sobie wyzwanie technicznie z tą jaskinią i drogą mleczną, szacunek za podnoszenie sobie poprzeczki.
    Sam kadr na 2 bardzo dobry, jednak te różnice w ekspozycji nie wyglądają naturalnie. Może jednak w niskim kluczu wyszłoby to bardziej klimatycznie i realistycznie.
    Natomiast na 1 płasko wyszedł pierwszy plan, zwłaszcza skała po lewej i ponownie masz oko do kadrowania.

  3. #3
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    No i masz potwierdzenie stwierdzenia cobyś swoich ram się trzymał. Pierwsze bez ramki byłoby nie do odgadnięcia że Twoje. Kadr i owszem, ale jak @90s napisał płasko, ale to bardziej kwestia pory. Od swoich kolorsów też w tym przypadku nieco uciekłeś, i niekoniecznie to dobrze zrobiło tej odsłonie. Lepiej idż swoją drogą i nie zwracaj uwagi na frustratów, których wszędzie pełno. Tu takze. Dwójka się widzi, ale fakt-ciutkę za jasno, zaróno na niebie jak i w samej jaskini. A żeś się umoczył? Bo to pierwszy raz..? I nie ostatni zapewne.

  4. #4

    Domyślnie

    Niepotrzebnie sie tlumaczysz bo zdjecia naprawde bronia sie same
    Szkoda ze na 1 nie ma jakiegos fajnego swiatla. Ale kadr i kolorystyka mi sie podobaja.

    Co do ramek, to ciekaw jestem twojego zdania. Otoz czasami obrabiajac zdjecie, tak sie angazujemy (moze tylko ja ) nad mikrokontrastami i przejscami tonalnymi, ogolnie nad ekspozycja globalnie i lokalnie. Ze ja osobiscie dochodze do wniosku ze dane zdjecie bedzie kompletnie inaczej odbierane jesli wyswietli sie je na czarnym tle a inaczej jesli na bialym.
    I powaznie mysle, czy nie dawac ramek w kolorze neutralnej szarosci, cos jak w niektorych programach do obobki. Zeby nie zaburzac odbioru zdjecia.
    Czy to juz by byla dewiacja?
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #5

    Domyślnie

    Proponuję koledze @Sebastianito obejrzeć choćby zdjęcie na tej stronie: http://www.robertdee.pl/droga-mleczn...kini-w-malibu/ Potem zastanowić się głęboko nad swoją pracą nr 2...
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  6. #6

    Domyślnie

    Pomimo zupelnie innej szerokości geograficznej dwóch miejsc... wnioski wyciągnięte.
    Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy.

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Lulworth Cove
    By piotrekjeczen in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-09-2016, 09:29
  2. [ Krajobraz ] Lulworth Cove
    By beret23 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-09-2015, 19:15
  3. [ Krajobraz ] Lulworth Cove
    By sebastian78 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-06-2015, 06:54
  4. [ Krajobraz ] Ayrmer Cove.
    By Adam Majchrzak in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22-08-2013, 06:53
  5. [ Krajobraz ] Nohoval Cove
    By Greg77 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-06-2011, 03:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •