Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Rozbieżność w kolorystyce zdjęć

    Witam,
    obrabiam swoje zdjęcia w Photoshopie na zwykłym laptopie do użytku domowego. Ostatnio zrzucając obrobione zdjęcie na telefon i inny laptop, podpadło mi, że wygląda zupełnie inaczej niz na moim komputerze. Chcąc to potwierdzić wdrukowałam je i ku mojemu zaskoczeniu okazalo sie, że wygląda strasznie. Zupelnie inne kolory jakby dużo bardziej pomarańczowe i efekty rozświetlenia skóry także nie były w ogóle widoczne. Na innym zdjęciu biała bluzka modelki na wydrukowanym zdjęciu była niebieska. Ktoś wie dlaczego tak jest, czy ten laptop nie nadaje się w takim razie do amatorskiej obróbki zdjęć? Nie wiem co o tym sądzić, zastanawiam się w tym wypadku jak moje zdjęcia widzą u siebie klienci... :/ proszę o radę

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli to pytanie na serio, a nie prowokacja to poczytaj wiele wiele tematów na forum odnośnie samej pracy z kolorem i wymagań odnośnie monitora.
    Matryca w laptopie to ostatnie co może być do tego używane, wszystko sprowadza się do tego że ty masz na swoim monitorze widzieć poprawnie obrobione zdjęcie, które też po wydruku ma być takie samo.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie, to nie jest prowokacja. Zdaje sobie z tego sprawe, ze pytanie moze byc dla wiekszosci na tym forum smieszne, ale dla mnie nie bylo to takie oczywiste. Dopiero zaczynam przygode z fotografia. Dziekuje za odpowiedz

  4. #4

    Domyślnie

    Każdy się kiedyś uczył, ale już... sprzedawanie klientom własnego niedouczenia to nie jest w porządku.

  5. #5

    Domyślnie

    Piszac klienci mialam na mysli rodzine i znajomych, zeby nie musiec pisac kilometrowego posta i tlumaczyc z kim i po co

  6. #6

    Domyślnie

    No ale już jakoś wczytałaś zupełne podstawy? np. https://mva.pl/viewforum.php?f=21
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nina90 Zobacz posta
    Witam,
    jak moje zdjęcia widzą u siebie klienci... :/
    !!!!!!!! ??????
    jak jeszcze napiszesz że to klienci fotograficzni to załamka zupełna. Moim zdaniem nie znasz zupełnych podstaw pracy ze zdjęciami - brak wiedzy na temat kolorów/pracy z profilami, zarządzaniu barwą. Juz nawet nie wspominam ze pracujesz na laptopie i potem sie dziwisz że kolory sa odjechane. Swoja drogą niezły musisz miec rozjazd kolorystyczny bo z reguły to ludzie zgłaszają problemy subtelne że bieły leci w żółty czy tam purpura w cieniach. A tu widze opisujesz zupełny odpał w kolorach ...
    Wstyd ..

  8. #8
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    W mediamarkcie mówili ze nie będzie problemu z kolorami. A tak na serio to przecież wystarczy poświęcić chwile na archiwum forum aby ogarnąc w podstawach temat.

  9. #9

    Domyślnie

    klienci myślą że tak miało być bo to artystyczna wizja fotografa jest gorzej będzie jak któryś wróci i powie żeby mu zrobić kolejną sesję z dokładnie takim samym kolorem
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  10. #10

    Domyślnie

    1. Monitor musi się nadawać do fotografii: https://tomaszpluszczyk.pl/monitor-f...-obrobki-zdjec i oczywiście być skalibrowany

    2. Stanowisko pracy nie może być oświetlone losowo: http://tomaszpluszczyk.pl/zarzadzani...-obrobki-zdjec

    3. Trzeba wiedzieć chociaż minimum o zarządzaniu barwą, żeby do netu nie wrzucać nieoprofilowanych zdjęć i innych koszmarów: https://tomaszpluszczyk.pl/zarzadzanie-barwa-f-a-q

Podobne wątki

  1. Rozbieżność oficjalnego pola widzenia i ogniskowych obiektywów
    By Borgan in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 12:49
  2. Rożnica w kolorystyce między sRGB a AdobeRGB
    By Mikołaj in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 10:40
  3. Rozbieżność cen aku. EN-EL3e na Allegro
    By Pilot-Pirx in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-10-2011, 17:09
  4. Obróbka zdjęć
    By Przemo! in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-03-2011, 22:26
  5. Backup zdjęć
    By anna_z in forum Komputery
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 02:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •