Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Radom AirShow 2017

    Cześć...

    Dawno mnie nie było tutaj..
    Poniżej kilka zdjęć z popularnego AirShow w Radomiu.

    Wszystkie zdjęcia robione zestawem D7200 + S 150-600 C

    Zapraszam do komentowania !


  2. #2

    Domyślnie

    1 wyszło chyba najlepiej obróbkowo, natomiast jakbym miał konstruktywnie skrytykować, to - na 2 chyba bez winiety byłoby ładniej no i w 16x9 chyba lepiej by się prezentowało. Na 4 nie wiem czy było takie światło faktycznie ale wygląda jakbyś pracował na dwóch warstwach i przerobił trochę chmury - ja już bym konsekwentnie poszedł dalej i rzucił podobne światło na samolot, bo trochę się odróżnia jednak. Do tego widać tam syfa w lewej dolnej części i chyba jakiegoś owada
    Na 10 też lepiej by wyglądało w 16x9 bo ten format co zapodałeś nic nie przedstawia więcej, puste niebo tylko. Na 11 chyba pojechałeś z presetem za bardzo - widać ewidentnie, że samolot jest rozświetlony jasną plamą. Ja to tak bym poprawił.
    Wyróżniłbym jeszcze 7, fajny kadr.
    D810 + nikkor 500 f/4 vr
    instagram: frogifly

  3. #3

    Domyślnie

    Najbardziej podobają mi się 1-ka - taka "na czysto, bez kombinowania". No i 7-ka... Choć pewnie niektórym nie spodoba się centralne kadrowanie.
    2-ka za niebieska po całości - widać po "białych" smugach. Można też porównać kolorystycznie z 3-ką, gdzie kolorystyka nieba i samolotu są dużo lepsze.
    4-ka mi się podoba, choć faktycznie nieco nienaturalnie to wygląda. Ale sam pomysł mi leży.
    Na 6-tce odnoszę wrażenie, że za mocno wyciągnięty spód. Jest jaśniejszy od widocznych pionowych stateczników. Na 5-ce to samo, ale się tak nie rzuca w oczy.
    Na 8-ce i 9-tce dałbym więcej kontrastu bo wyglądają "blado" w zestawieniu z pozostałymi fotami zestawu.
    10-ka bez uwag. Podoba się ze względu na światełko choć niebo puste.
    11-stka jak dla mnie wypadek przy pracy - do poprawki Ja dodatkowo u siebie widzę nieprzyjemne kręgi wokół samolotu. 12-stka podobnie choć w mniejszym zakresie.

    Domyślam się, że była walka z NIK Collection - trzeba chyba zagęścić ilość punktów kontrolnych i zmniejszyć ich zakres działania bo jeden czy dwa rzucone na środku kadłuba to, niestety, za mało. Szczególnie widać to na ciemnych skrzydłach. Generalnie z fotami Ukraińca bym powalczył jeszcze bo kolorystyka jest bardzo nierówna.

    Kadrowo generalnie OK, choć tu poprę Przemka - na 10-tce nie ma żadnych efektownych gazów czy "marchewy", więc też bym ten dół przyciął. Na 2-ce chyba też bym poszedł w 16:9, choć w tym wypadku to rzecz gustu. Tu akurat coś się dzieje, więc oba rozwiązania dopuszczam. Na 3-ce, jeśli to możliwe, próbowałbym samolot bardziej w prawo i do góry dać (przesuwając kadr albo nieco mocniej cropując od prawej).
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  4. #4

    Domyślnie

    Mi też jedynka najbardziej leży. 2,3 te same uwagi co Yanis. 4 jw. 5 czysta podoba się bez uwag.
    6 - 11 moim zdaniem najsłabsze w secie. Szczególnie jakosci już brakło. 11 bym wywalił z setu.
    12- 14 - dużo lepiej niż poprzednie. Najlepsze ostatnie.
    Na Su szczególnie widać jak różne odcienie niebieskiego wyszły.
    Początek setu ma zdecydowanie lepszą jakość i odbiór niż reszta - jakby to inne pokazy były.

  5. #5

    Domyślnie

    10! Światło jest zajefajne! Wykadrować trzeba! Po co te puste przestrzenie z tyłu i na dole?
    Fuji

  6. #6

    Domyślnie

    Wszystko już w sumie zostało powiedziane.
    Z mojej strony dzięki za możliwość oglądania, bo w Radomiu nie byłem w tym roku.
    11 po wykadrowaniu moim faworytem jest

    Pozdrawiam serdecznie
    Frodo

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za uwagi i opinie.

    Poniżej kolejnych kilka...
    Ten sam zestaw
    Ostatnio edytowane przez franz55 ; 29-10-2017 o 17:35

  8. #8

    Domyślnie

    Jak dla mnie przy takiej obróbce to już nie tyle foto ile opart
    Zagrypiony D7200, Sigma 150-600 Sport, S 18-35 1.8, S 10-20 3.5, N35 1.8 i wskrzeszony Jupiter, pare(set) fotek

  9. #9

    Domyślnie

    15 - samolot jakiś rozmemłany, a do tego ząbki widać jakieś więc pewnie mocno wyostrzałeś po zmniejszeniu
    16- zdecydowanie za bardzo w rogu ten samolot, i nawet nie chodzi o to, że jest to złamanie jakiejś tam zasady kadrowania ale po prostu wizualnie niezbyt to wygląda, źle się na to patrzy
    17 - tu widzę znowu pojechałeś z presetem albo suwakiem... biała plama na samolocie. Poza tym obwódki białe widać.
    18 - tu też widać plamy na samolocie
    19 - j.w
    20 - jak dla mnie najlepsze ze wszystkich, ale wg mnie lepiej by się prezentowało w 16x9
    Od 22 do końca setu mam w zasadzie te same uwagi co wyżej, a od 23 do 25 dałbym zdecydowanie 16x9

    To tyle z mojej strony, nie są to ochy i achy ale wydaje mi się, że takie uwagi mogą jednak pomóc
    D810 + nikkor 500 f/4 vr
    instagram: frogifly

  10. #10
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Drugi set przypomina okładki mojego ulubionego periodyku z młodości pt "Mały modelarz".

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] AIRSHOW 2017 Radom
    By vid3 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-08-2017, 21:38
  2. AIRSHOW 2017 Radom - wybiera się ktoś ?
    By vid3 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-08-2017, 11:23
  3. Radom AirShow
    By Kondi3012 in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-08-2015, 21:20
  4. 2013 Radom Airshow
    By tadzio89 in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-08-2013, 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •