Close

Strona 2 z 28 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 279
  1. #11

    Domyślnie

    A6000 jest dobrym pomysłem, tylko ciężko będzie zastąpić Sigmę 17-50 2.8. Ja man PZ 16-50, on jest całkiem spoko w dobrym świetle. Aparat kupiłem dla żony, w tym roku, używany. Kilka rzeczy wkurza, jeżeli jesteś przyzwyczajony do lustra, ale warto nad tym pomyśleć.

  2. #12
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Kup a6500. Jest nowszy.

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Olympus E-PL 8 z obiektywem uniwersalnym 14-42 pancake, wielkość i waga świetna, jakość bardzo dobra, cenowo wypada tez bardzo dobrze, rozbudowa o obiektywy inne podobna lub tańsza jak w fuji/sony bo system m4/3 jest dość spory.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Kup a6500. Jest nowszy.
    Tylko czy spełnia warunek...

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    ... czyli sprzedać wszystko i za tyle samo kupić bezlustro, może z małą dopłatą, powiedzmy 2000-2500zł.

  5. #15

    Domyślnie

    Cenowo raczej maks 2500zł. Bardzo bardzo mi jakoś nie zależy na zmianie i nie chciałbym dopłacać. 4/3 też nie jest złe. Szklarnia - w zasadzie wystarczy mi zamiennik Sigmy, ale jak by było szerzej było by super. Zawsze można coś szerokiego dokupić. Dodatkowo też chciałbym fajną jakość wideo, nie wiem jak wygląda w bezlustrach kwestia stabilizacji optycznej czy elektronicznej. No i sensowne JPGi z puszki. Obróbka też już mnie tak nie bawi - jak się ma 500 zdjęć z wakacji. Jak sie tak zastanawiam to najbardziej zależy mi na dobrej matrycy - D90 już nieco odstaje od nowych konstrukcji.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    ... Zawsze można coś szerokiego dokupić. ...
    Żebyś się ceną nie zdziwił
    Nie mówię, że to zły pomysł do okazjonalnych zdjęć wakacyjnych, zwłaszcza o ile ciemny, podstawowy zoom wystarczy.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    Cenowo raczej maks 2500zł. Bardzo bardzo mi jakoś nie zależy na zmianie i nie chciałbym dopłacać. 4/3 też nie jest złe. Szklarnia - w zasadzie wystarczy mi zamiennik Sigmy, ale jak by było szerzej było by super. Zawsze można coś szerokiego dokupić. Dodatkowo też chciałbym fajną jakość wideo, nie wiem jak wygląda w bezlustrach kwestia stabilizacji optycznej czy elektronicznej. No i sensowne JPGi z puszki. Obróbka też już mnie tak nie bawi - jak się ma 500 zdjęć z wakacji. Jak sie tak zastanawiam to najbardziej zależy mi na dobrej matrycy - D90 już nieco odstaje od nowych konstrukcji.
    W tej cenie Sony a6000 jest, moim zdaniem, najlepszym wyborem. Weź tylko pod uwagę, że decydujesz się na dość ciemny kit i ew. kilka jasnych stałek. Cenowo jest gorzej niż w Nikonie, ponieważ rynek wtórny jest mały, do tego nowe szkła są dość drogie, a niesystemowych, póki co, jest mało. Jako uniwersalne szkło polecam Sigme 30 f/1.4: pasuje do tego body, jest bardzo dobra optycznie (dośc ostra już od f/1.4 a bardzo ostra po przymknięciu). Jakbyś potrzebował sampli, pisz na PW.
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A6000 nadal ok ale to już stary aparat, nie wiem czy teraz jest sens kupować, w tej cenie są nowocześniejsze fuji/olympus.

  9. #19

    Domyślnie

    To jest pytanie zasadnicze, czy lepiej stary D90 z Sigmą czy nowy A6000 z ciemnym kitem. Na wakacjach i tak przymykam mocno. Tegoroczne wakacje pofociłem Honorem 8, rozpiętość tonalna mnie zmiażdżyła. D90 nie ma nawet startu. Na żadnym zdjęciu niebo nie jest prześwietlone, cienie też ładnie powyciągane. Stąd chęć zamiany na nowszą matrycę. Pomyślałem że w bezlustrach jest jeszcze lepiej.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A6000 nadal ok ale to już stary aparat, nie wiem czy teraz jest sens kupować, w tej cenie są nowocześniejsze fuji/olympus.
    Które modele? I nie pytam ze złośliwości, a z ciekawości


    @Dho'ine: niedawno stałem przed podobnym wyborem i padło na a6000, ponieważ jest zdecydowanie lżejszy, ergnomia tego aparatu jest rownież bardzo wysoka (konfigurowalność guzików pod siebie) i w dodatku daje bardzo ładny obrazek, zdecydowanie lepszy, niż posiadane przeze mnie poprzednio Nikony (D7000 i D5100), przede wszystkim pod kątem szczegółów (24mln matryca z osłabionym lub usuniętym, zależnie od źródeł różnie piszą, filtrem AA robi swoje). W dodatku możesz tanio dokupić fajne manualne szkła, które będą działały przez równie tanią przejściówkę. Z wad: droga i wciąż uzupełniana szklarnia (brakuje wielu szkieł dostępnych w innych systemach). Czy ten aparat jest stary? Pewnie tak, jeśli wziąć pod uwagę, że jest na rynku a6500. Przy czym ja uznałem, że różnice nie są dla mnie warte 4k PLN
    Ostatnio edytowane przez dannywrocek ; 31-10-2017 o 14:12
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

Strona 2 z 28 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. bezlusterkowiec czy zaawansowany kompakt.
    By pstanek in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 12:37
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 13:21
  3. Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 21:02
  4. kompakt/bezlusterkowiec z wizjerem
    By luxius in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 18:12
  5. Kompakt, bezlusterkowiec - fotografia uliczna
    By mrjq in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-10-2013, 20:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •