Close

Strona 8 z 28 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 279
  1. #71

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gavin Zobacz posta
    Nie wiem co można zarzucić w kwestii jakości technicznej zdjęć z a6000. Może gdzie indziej leży problem

    https://www.flickr.com/groups/2558197@N23/pool/
    Gavin, jest coś takiego jak subiektywna ocena fotografii. Wiem do czego zmierzasz, że to ja jestem tym "problemem". Może masz rację. W swoim ponad półwiecznym życiu przewaliłem sporo sprzętu fotograficznego (mając 6 lat miałem już swoją ciemnię). To tak nawiasem, abyś nie myślał, że jestem totalnym laikiem. Aczkolwiek jestem totalnym amatorem.
    Dannywrocek, ja nie twierdzę, że "a6000 robi złe zdjęcia", ja tylko twierdzę, że mnie on niczym mnie zaimponował, biorąc relację cena/możliwości i jakie było larum w momencie, kiedy pojawił się na rynku.
    eot
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 02-11-2017 o 11:26
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  2. #72

    Domyślnie

    Chodzi mi o to, że gdybym wziął kilka puszek apsc takich jak np. a6000, d7100, fuji x-costam, canon XXd, i zrobił to samo foto, i obrobił to w ślepym teście byś nie zauważył różnicy. Narzekać na jakość matrycy w a6000 to trzeba mieć niezłą fantazję.

  3. #73

    Domyślnie

    Mam coraz większy mętlik jak czytam dyskusję. Może się póki co wstrzymam biorąc pod uwagę że ze zdjęć z mojego Honora 8 jestem baaardzo zadowolony, trochę mniej z filmów ale też nie ma tragedii. A D90 narazie zostawię to bardziej ambitnych rzeczy, bo nadal robi zdjęcia.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  4. #74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Dannywrocek, ja nie twierdzę, że "a6000 robi złe zdjęcia", ja tylko twierdzę, że mnie on niczym mnie zaimponował, biorąc relację cena/możliwości i jakie było larum w momencie, kiedy pojawił się na rynku.
    Ale ja się zupełnie nie czepiam, zastosowałem jedynie skrót myślowy Każdy ma prawo do swojej opinii, szanuje Twoją: miałeś, nie spodobało się, pozbyłeś się. O to w tym chodzi

    @Dho'ine:
    Wiem co czujesz Miałem dokładnie tak samo To zdecydowanie nie jest łatwa decyzja, jeśli jesteś zadowolony z tego, co masz, choć coś Cię tam uwiera Grunt, to nie podejmować decyzji pochopnie. Wybierz sie do sklepu, weź swoja kartę, przemyśl jakie obiektywy chciałbyś z tym systemem używać i zrób trochę zdjęć. Może jest nawet możliwość wynajęcia sprzętu na chwilę, bądź ktoś ze znajomych ma i może użyczyć.
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  5. #75

    Domyślnie

    Czy jestem zadowolony? Z Sigmy tak ale jest duża i ciężka w porównaniu do stałki czy nawet telefonu. Czy zadowolony jestem z D90 ? Połowicznie po plusy lustrzanki są ale matryca już nie ta, ząb czasu okazał się okrutny
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  6. #76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    Czy jestem zadowolony? Z Sigmy tak ale jest duża i ciężka w porównaniu do stałki czy nawet telefonu. Czy zadowolony jestem z D90 ? Połowicznie po plusy lustrzanki są ale matryca już nie ta, ząb czasu okazał się okrutny
    Gdyby nie było postępu w technologiach matryc, nigdy byś nie napisał "ale matryca już nie ta" i dalej byś z zadowoleniem fotografował D90.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  7. #77

    Domyślnie

    Główny impuls to właśnie ostatni wyjazd i focenie telefonem. Na TV zdjęcia ładnie wyglądają, wydruk np 15x21 (a takie największe drukuję) też pewnie byłby super. Więc po co targać lustro? Jedyny sensowny powód to zoom jak by tak się zastanowić.
    Edit: Można też na plus lustra zaliczyć światło obiektywu i mniejsza GO.
    Ostatnio edytowane przez Dho'ine ; 02-11-2017 o 16:15
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  8. #78

    Domyślnie

    Trochę czasu minęło i nadal chodzi mi po głowie zmiana D90 na bezlustro.
    Coraz bardziej odczuwam wiek matrycy w D90 (11 letnia konstrukcja), rozpiętość już nie ta, szumy nie te i jeśli już są to bardzo widoczne bo Mpx mało.

    Aparat głównie na wyjazdy, zdjęcia okolicznościowe i jakieś tam spacerowe.
    Wymagania mam chyba standardowe
    - w miarę nowa matryca, raczej APS-C (mniejsze szumy) ale nie odrzucam 4/3
    - ładne JPG-i z puszki, czasem lubię się pobawić obróbką ale jak mam kilkaset zdjęć z wyjazdu to już jest nieco gorzej.
    - dobre płynne wideo z dobrą stabilizacją, bez przycinania, "chrupania" itp.
    Chciałbym się zmieścić w kwocie około 2500zł już z jakimś podstawowym szkłem, sprzedać to co mam i kupić coś nowego
    Czy jest coś porównywalnego do A6000 w tej cenie? Widziałem też Olympusa OM-D M10 MK II. Niby rynek jest duży ale jak chce się wybrać to nie jest tak kolorowo. A 4-5k nie dam za bezlustro.


    Pozostaje też ważna kwestia cen szkieł pod nowy system oraz możliwość podpięcia lampy zewnętrznej, najlepiej z TTL.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  9. #79

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    Trochę czasu minęło i nadal chodzi mi po głowie zmiana D90 na bezlustro.
    Coraz bardziej odczuwam wiek matrycy w D90 (11 letnia konstrukcja), rozpiętość już nie ta, szumy nie te i jeśli już są to bardzo widoczne bo Mpx mało.

    Aparat głównie na wyjazdy, zdjęcia okolicznościowe i jakieś tam spacerowe.
    Wymagania mam chyba standardowe
    - w miarę nowa matryca, raczej APS-C (mniejsze szumy) ale nie odrzucam 4/3
    - ładne JPG-i z puszki, czasem lubię się pobawić obróbką ale jak mam kilkaset zdjęć z wyjazdu to już jest nieco gorzej.
    - dobre płynne wideo z dobrą stabilizacją, bez przycinania, "chrupania" itp.
    Chciałbym się zmieścić w kwocie około 2500zł już z jakimś podstawowym szkłem, sprzedać to co mam i kupić coś nowego
    Czy jest coś porównywalnego do A6000 w tej cenie? Widziałem też Olympusa OM-D M10 MK II. Niby rynek jest duży ale jak chce się wybrać to nie jest tak kolorowo. A 4-5k nie dam za bezlustro.


    Pozostaje też ważna kwestia cen szkieł pod nowy system oraz możliwość podpięcia lampy zewnętrznej, najlepiej z TTL.
    Jak mowa o foceniu i filmowaniu... do 2500 zl to bierz A6000 + KIT z PZ.
    Pozniej mozesz dokupic Nissin i40 i bedziesz mial super zestaw.

    Jak chcesz miec jakies inne wybory trzeba zwiekszyc budzet bo w tej kwocie
    cudow nie kupisz.
    Ostatnio edytowane przez darekw1967r ; 08-05-2018 o 12:40
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  10. #80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    Trochę czasu minęło i nadal chodzi mi po głowie zmiana D90 na bezlustro.
    Coraz bardziej odczuwam wiek matrycy w D90 (11 letnia konstrukcja), rozpiętość już nie ta, szumy nie te i jeśli już są to bardzo widoczne bo Mpx mało.

    Aparat głównie na wyjazdy, zdjęcia okolicznościowe i jakieś tam spacerowe.
    Wymagania mam chyba standardowe
    - w miarę nowa matryca, raczej APS-C (mniejsze szumy) ale nie odrzucam 4/3
    - ładne JPG-i z puszki, czasem lubię się pobawić obróbką ale jak mam kilkaset zdjęć z wyjazdu to już jest nieco gorzej.
    - dobre płynne wideo z dobrą stabilizacją, bez przycinania, "chrupania" itp.
    Chciałbym się zmieścić w kwocie około 2500zł już z jakimś podstawowym szkłem, sprzedać to co mam i kupić coś nowego
    Czy jest coś porównywalnego do A6000 w tej cenie? Widziałem też Olympusa OM-D M10 MK II. Niby rynek jest duży ale jak chce się wybrać to nie jest tak kolorowo. A 4-5k nie dam za bezlustro.


    Pozostaje też ważna kwestia cen szkieł pod nowy system oraz możliwość podpięcia lampy zewnętrznej, najlepiej z TTL.
    Może używane A6000 + Sigma 30 mm f/1.4? Powinieneś coś trafić w podanym budżecie. Jeśli chodzi o lampę, to Godox kosztuje niedużo i mniejszy model (nie spojrzę teraz, odewij się na priv, to wieczorem sprawdzę). Ja byłem zadowolony i tylko magia pełnej klatki za relatywnie nieduże pieniądze mnie skusiła
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

Strona 8 z 28 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. bezlusterkowiec czy zaawansowany kompakt.
    By pstanek in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 12:37
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 13:21
  3. Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 21:02
  4. kompakt/bezlusterkowiec z wizjerem
    By luxius in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 18:12
  5. Kompakt, bezlusterkowiec - fotografia uliczna
    By mrjq in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-10-2013, 20:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •