Close

Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 279
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    ... czy nowy A6000 z ciemnym kitem.
    Nowy A6000 nie jest absolutnie wart pieniędzy, które trzeba z niego zapłacić... Jak już, to tylko używany. Matryca jest dużo lepsza od tej z D90, ale jak chcesz z niej wyciągnąć maksimum, to moim zdaniem jpgi odpadają. Świetne jpgi mają pomóc Fuji... Tak mówią

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Nowy A6000 nie jest absolutnie wart pieniędzy, które trzeba z niego zapłacić... Jak już, to tylko używany. Matryca jest dużo lepsza od tej z D90, ale jak chcesz z niej wyciągnąć maksimum, to moim zdaniem jpgi odpadają. Świetne jpgi mają pomóc Fuji... Tak mówią
    Z przymrużeniem oka: a który aparat jest? Co do jpg, to podobno tak, z Fuji są zdecydowanie lepsze, ale sam nie miałem Fuji, to nie moge porównać Choc ja akurat nie arzekam Może na wystawę się nie nadają, ale do zwykłego, codziennego pstrykania wystarczają. A do obróbki RAW można sobie za darmo ściągnąć Capture One 10 Express for Sony Zreszta DxO w wersji 9 (też darmowej) również potrafi "wywołać" RAWy z tej puszki.
    Ostatnio edytowane przez dannywrocek ; 31-10-2017 o 14:23
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dannywrocek Zobacz posta
    Z przymrużeniem oka: a który aparat jest?
    Niby żaden Ale jakoś te 2500 mnie wyjątkowo raziło... Dlatego kupiłem za 1800

    Cytat Zamieszczone przez dannywrocek Zobacz posta
    A do obróbki RAW można sobie za darmo ściągnąć Capture One 10 Express for Sony Zreszta DxO w wersji 9 (też darmowej) również potrafi "wywołać" RAWy z tej puszki.
    LR też potrafi

  4. #24

    Domyślnie

    Chodzi o to żeby w obróbkę też się nie bawić przy bezlustrach, bo czy jest sens? To ma być mały prosty aparat ze świetną jakością zdjęć i bez tracenia czasu na obróbkę.
    W moim przypadku też jest opcja kupna D7000 bo cena dobra ale to nadal lustro.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    Chodzi o to żeby w obróbkę też się nie bawić przy bezlustrach, bo czy jest sens? To ma być mały prosty aparat ze świetną jakością zdjęć i bez tracenia czasu na obróbkę.
    W moim przypadku też jest opcja kupna D7000 bo cena dobra ale to nadal lustro.
    Jak wspomniał już @madebyzosiek, podobno najlepsze jpgi daje Fuji. Ja na te z Sony nie narzekam, ostatnio coraz mniej chce mi się obrabiać ileś tam zdjęć, poprzestaję tylko na obróbce niektórych. D7000 jest spory, nijak ma się to do tego, że potrzebujesz/chcesz mieć mniejszy aparat Co jest pewne to to, że nie będzie łatwo o odpowiednik Sigmy 17-50 i moim zdaniem tu jest pies pogrzebany. Bo to, że A6000 jest lepszy od D90 czy od D7000 w kwestii obrazka, jest pewne (miałem D7000 i moge porównać).
    @madebyzosiek:
    LR trzeba najpierw mieć Ja nie miałem, więc Capture One 10 jest jak znalazł
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  6. #26

    Domyślnie

    To może rx100 wystarczy. Jpgi bardzo ładne.

  7. #27

    Domyślnie

    Myślę że poniżej APS-C nie chciałbym schodzić, takie minimum to 4/3. Też nie musi być jakoś specjalnie mały, Sigma jest po prosu wielka i ciężka. D90 z N35 czy tam N50 jest całkiem przyjemny.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  8. #28

    Domyślnie

    a ja myślę nad zmiana x100s na coś typowo do wyjazdów z tym że z lepszym video i szybszym AF. Oczywiście przy zachowaniu podobnych gabarytów, mozliwości i jakości. Obiektywu też Nie potrzebuje zooma. Ktoś coś doradzi ?

  9. #29

    Domyślnie

    Szybszy af to... x100t, jeszcze szybszy af i lepsze video to x100f

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    A dlaczego nie do torebki? Przecież ten zestaw jest mega mały i nie różni się w zasadzie od kompaktów pod względem wielkości.
    Jak dla mnie do torebki to jest RX100 III. Maly kompakt co sie w dloni zmiesci (chowany wizjer i obiektyw)

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A6000 nadal ok ale to już stary aparat, nie wiem czy teraz jest sens kupować, w tej cenie są nowocześniejsze fuji/olympus.
    Moze i stary ale masz bardzo szybki AF, swietne filmowanie, matryca 24 Mpix na pokladzie, dobry wizjer.
    Na kitowym szkle mozesz wykonac wiele swietnych fot oraz sobie niezle filmowac.

    Zastanawiam sie nad A6300 (uszczelnienia, 4K, 14 bitowe RAW-y i tak dalej...)

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Nowy A6000 nie jest absolutnie wart pieniędzy, które trzeba z niego zapłacić... Jak już, to tylko używany. Matryca jest dużo lepsza od tej z D90, ale jak chcesz z niej wyciągnąć maksimum, to moim zdaniem jpgi odpadają. Świetne jpgi mają pomóc Fuji... Tak mówią
    A6000 wart jest swoich pieniedzy to naprawde fajna maszyna z szybkim AF-em i matryca 24 Mpix.
    Mam A6000 i X-T10 i wiecej roboty mam w obrabianiu zdjec z Fuji. Sony lepiej dobiera WB i nie daje niebieskiej dominaty.
    Zdjecia z Fuji leca bardziej we fiolety i niebieski a sony w brazy i czerwienie
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. bezlusterkowiec czy zaawansowany kompakt.
    By pstanek in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 12:37
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 13:21
  3. Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 21:02
  4. kompakt/bezlusterkowiec z wizjerem
    By luxius in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 18:12
  5. Kompakt, bezlusterkowiec - fotografia uliczna
    By mrjq in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-10-2013, 20:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •