Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Dzięki za informacje, ale tak jak już wspomniałem nie chce mi się już bawić w odwracanie obiektywu lub podczepianie pierścieni i dlatego szukam coś na tyle uniwersalnego żeby skupić się na zrobieniu zdjęć a nie na kombinowaniu ze sprzętem. Możliwe że narażę się niektórym forumowiczom, ale to ma być taka "produkcja masowa" bez zbędnych kombinacji. Przykład: przedmiot w pudełku wielkości 10cmx10cm - pstryk, przedmiot wielkości 2-3cm przed pudełkiem - pstryk, zbliżenie makro faktury przedmiotu (diamencik w kolczyku, wskazówka w zegarku, grawerka na sygnecie) - pstryk, zbliżenie na punce (0,800, 750 waga, itp) - pstryk. I tak w ciągu 10 minut mam 10-15 zdjęć do minimalnej obróbki. @kazzi - dzięki za podpowiedź - na pewno wezmę go pod uwagę tylko pytanie jak to się zachowuje w praktyce bo dane tabelkowe wyglądają nieźle.
    Z tego co już się dowiedziałem to na pewno musi to być skala odwzorowania co najmniej 1:1, stabilizacja jeżeli jest to ok, ale nie jest to priorytet bo i tak strzelam ze statywem, AF podobnie jak stabilizacja lecz gdyby była, to logiczne byłby bardziej uniwersalny (gdybym miał wybierać między jednym, a drugim to na pewno AF wygra)
    zenit, fied 5, fuji S6500 , jest czas na coś więcej

  2. #12

    Domyślnie

    Co do jakości chińskich produktów ze skalą 2:1 niewiele podpowiem, bo nie używałem. Generalnie masz dość specyficzną sytuację, bo do tych przedmiotów, 10-3-2 cm, makro 1:1 jakoś specjalne nie jest potrzebne, ale do punc 1:1 może być mało, tzn. pytanie jakiej wielkości obrazek puncy chcesz uzyskać i czy cropowanie będzie zadowalające. Dla przykładu, przy skali 1:1 cały kadr wypełni moneta 1 gr pln (możesz odnieść to do puncy), przy skali 1:5 przedmiot ok 7-8 cm (tak w przybliżeniu). Jeśli masz N70-300 AF-S (?) to moim zdaniem powinien wystarczyć do przedmiotów 2-3 cm, lepiej wykadrować niż walczyć z głębią ostrości. Do punc i zbliżeń powinna dać radę soczewka Raynox 250, skala o ile pamiętam na 300 mm z tym szkłem będzie w granicach 1,5:1 (do zweryfikowania, nie mam już tego obiektywu, ale pamiętam, że bardzo zmieniał skalę). Ale jak chcesz obiektyw makro to zapewne też da radę, ogniskowa 60-100 mm, co kto lubi i ile masz miejsca. Ja uważam, że ok. z 60 mm będzie lepiej, nie musisz daleko biegać, żeby objąć przedmiot 10 cm czy wykadrować mniejszy dla większej GO.

  3. #13

    Domyślnie

    Do takiej fotografii najlepszy jest obiektyw tilt&shift (Nikkor 85 PC-E), ale on daleko poza twoim budżetem. Pozostają pełnoklatkowe - starszy 60/2.8 D (ca 2000 zł) lub nowszy 60/2.8 ED AF-S (ca 2450 zł) - albo DX 85/2.8 AF-S VR (ca 2100 zł). Wszystkie mają największą skalę odwzorowania 1:1. Ceny podałem dla nowych szkieł.

  4. #14

    Domyślnie

    Odnośnie tego Venus 60mm/2,8 makro, to nasz kolega z forum go miał i trochę używał , a swoje wrażenia opisał w wątku :
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...light=venus+60

  5. #15

    Domyślnie

    Dzięki panowie za wypowiedzi - sporo wnoszą do tematu i idą w dobrym kierunku. Jestem bardzo wdzięczny za poświęcony czas - stawiam piwo dla udzielających się w temacie - jeżeli ktoś będzie na podlasiu to się odwdzięczę. Na razie mam plan przetestować parę szkieł w sklepie i wybrać najbardziej uniwersalne szkło.
    zenit, fied 5, fuji S6500 , jest czas na coś więcej

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Lampy do fotografii produktowej
    By przemek186 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-07-2015, 23:28
  2. Sprzęt do fotografii produktowej
    By Mirek_M in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-04-2015, 10:56
  3. Jaki obiektyw do D5100 do fotografii produktowej
    By Alex2306 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-03-2015, 20:00
  4. Tło do fotografii produktowej
    By barlogpl in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-01-2013, 17:17
  5. Obiektyw do fotografii produktowej
    By gigawatt in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 22:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •