Close

Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 141
  1. #31
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2016
    Miasto
    nad morzem
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    szukam we Wrocławiu Tamrona, chce sprawdzić, jak działa, lubię Sigmy ale o S85 muszę zapomnieć 😂
    Od wtorku w notopstryku.pl na Kościerzyńskiej będą mieli do przymierzenia.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Znów dzisiaj byłem szukać Tamrona i nie znalazłem (do macania) natomiast mogłem podpiąć Sigme bo ciągle o niej myślę... ale Panowie odpada, totalnie odpada, gabarytowo dla mnie to jakiś czołg, średnio mi się widzi ogniskowa 85 o takiej wielkości. Miałem ze sobą szelki reporterskie i inny sprzęt, jednak wolę jak sprzęt dyskretnie układa się na szelkach do pasa... lubie się dobrze ubrać i przy skórzanych szelkach lubie jak to co obecnie mam często mi się chowa pod marynarkę itp ... niestety z sigma zawieszona po jednej stronie czułem się jakbym miał po jednej stronie pasów zawieszone jakiś młot pneumatyczny. W dodatku pas przeciągał się na stronę Sigmy, robiło się krzywo i mało wygodnie. Dla mnie to szkło odpada, rozumiem jakieś tele które musi być duże , ale to wciąż 85mm. Nieee ? szukam we Wrocławiu Tamrona, chce sprawdzić, jak działa, lubię Sigmy ale o S85 muszę zapomnieć ?
    Jestem podobnego zdania. Miałem okazję przetestować szkło podczas wesela, obrazek, af dużo lepszy niż w N85 1.8G, którego posiadam, ale gabarytowo odpada. Pracuję na 2 body na szelkach, nie wyobrażam sobie dźwigania tego kolosa, mega nie wygodnie, tym bardziej, że mam już jednego ciężkie szkło - Sigma 20mm Art, tak więc z jeszcze cięższą 85-tką było by bardzo niewygodnie. Sam też jestem zaciekawiony tym Tamronem, bo N85 1.8G już mi się znudził
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  3. #33
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    I tutaj siÄ™ mylisz- Tamron 70-200/2.8 Di LD Macro to plastik-fantastik na wskroÅ›... Na zewnÄ…trz jedynie bagnet i stopka sÄ… metalowe.
    Dobrze, wyraziłem się nieprecyzyjnie. Chodzi mi o współczesne obiektywy tego typu. Ten Tamron, o którym piszesz jest wyraźnie lżejszy i to się zgadza z tym, co ja napisałem. Waży 1150g vs 1430g Sigma OS.

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Tyle tylko, że ja trwałość rozpatruję pod kątem normalnego używania obiektywu. Nie chodzi mi o upadki, rzucanie itd. Tutaj wiele zależy od szczęścia/nieszczęścia.
    Mi on też nie upadł, ani nim nie przywaliłem Generalnie był to duży zbieg niekorzystnych okoliczności. Przejechałem z nim około 1500km po drogach szutrowych (bez zjeżdżania na asfalt), które są utwardzane koparką na gąsienicach i impregnowane olejem. Po przejechaniu takiej koparki tworzy się "hopka" na wysokość 3 - 4cm co mniej więcej 40cm o konsystencji niemalże betonu. Jadąc po czymś takim z prędkością 30 - 40km/h po chwili masz gwarantowany wstrząs mózgu. Jedyna opcja, to śmigać 120 - 140km/h. To oznacza, że całe auto się trzęsie. Ja miałem pomiędzy przednimi fotelami lodówkę, a na niej aparat z zapiętą tą Sigmą. Niestety Sigma w środku swojej długości nie była niczym podparta. Z jednej strony wspierała się na aparacie (z gripem), z drugiej strony na tulipanie. Cały jej środek wisiał w powietrzu. Po tych 1500km z takim trzęsieniem się całej budy zauważyłem, że obiektyw zaczyna się "łamać" w środku swojej długości. Resztę opisałem wcześniej.
    Absolutnie nie twierdzę, że to wina producenta. To była w całości moja wina, ale piszę o tym, żeby pokazać, że można obiektyw (nawet dość solidny) uszkodzić inaczej niż tylko poprzez upadek czy uderzenie.
    D610 + Irix 15/2.4 + S24/1.4 Art + S35/1.4 Art + N85/1.8G + S70-200/2.8 OS + N200-400/4 VR + SB900 + trochę pomniejszych klamotów

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek_bog Zobacz posta
    Ten Tamron, o którym piszesz jest wyraźnie lżejszy i to się zgadza z tym, co ja napisałem. Waży 1150g vs 1430g Sigma OS.
    @marek_bog, ten Tamron waży 1380 g Ale koniec OT

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarecky83 Zobacz posta
    Jestem podobnego zdania. Miałem okazję przetestować szkło podczas wesela, obrazek, af dużo lepszy niż w N85 1.8G, którego posiadam, ale gabarytowo odpada. Pracuję na 2 body na szelkach, nie wyobrażam sobie dźwigania tego kolosa, mega nie wygodnie, tym bardziej, że mam już jednego ciężkie szkło - Sigma 20mm Art, tak więc z jeszcze cięższą 85-tką było by bardzo niewygodnie. Sam też jestem zaciekawiony tym Tamronem, bo N85 1.8G już mi się znudził
    Mi też się właśnie znudziła ta 85 Jutro w sumie jadę zobaczyć tego Tamrona :P

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Mi też się właśnie znudziła ta 85 Jutro w sumie jadę zobaczyć tego Tamrona :P
    Czekam w takim razie na wrażenia
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Joga Zobacz posta
    Od wtorku w notopstryku.pl na Kościerzyńskiej będą mieli do przymierzenia.
    Zamówiłem właśnie tam. Myślałem że już mają, bo mają dostępność od ręki.

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarecky83 Zobacz posta
    Czekam w takim razie na wrażenia
    Jutro pewnie coÅ› napiszÄ™.

  9. #39

    Domyślnie

    Tamron 85 w domu Generalnie była dostępna tylko jedna sztuka, więc nie miałem jak przebierać w sztukach. Pierwsze strzały pokazywały mydełko, ale nie wpadałem w panikę, ponieważ przypomniało mi się że wszystkie moje obiektywy na D750 mają ustawioną mikroregulacje na +15. Sklep nawet pożyczył tablice do pomiarów BF/FF. Ustawiłem na +15 i voila*, wszystko trafione w punkt. Obiektyw mogłem przetestować w sklepie i na zewnątrz, na dworze pochmurno i ciemno, więc nie oczekiwałem w takich warunkach zobaczenia dobrych "bokenów" ale zwyczajnie chciałem przeprowadzić test AF'a. Już w sklepie byłem zaskoczony szybkością działania AF'a w tym szkle - a w sklepie ciemniejsze warunki i żółte światło, szkło lata szybko i dość pewnie łapie ostrość, na dworze to samo. W skrócie, AF bardzo szybki i dokładny i w zasadzie praktycznie go nie słychać. Tamron jest bardzo solidnie wykonany, w porównaniu do mojego N85 to troszkę inna liga, widać i czuć że szkło klasa wyżej, Nikon przy nim wydaję się zabawkowy. Od pełnej dziury jest ostry, testów optycznych większych nie robiłem, więc ciężko mi ocenić optykę, ale minimalnie może wydawać się ostrzejszy od N85 - ale to dopiero będę wiedział jak ogarnę jakąś sesje, tym bardziej że mam dobrą-ostrą sztukę N85. Troszkę zareklamuję, ale było miło... W notopstryku bardzo przyjemna obsługa, Pan sam zaproponował że przyniesie tablice testową do sprawdzania AF i że jakby coś było nie tak, to mogą jutro wymienić na inną sztukę i w gratisie dostałem tamronowego USBdocka, który mam nadzieję że się nie przyda, bo z daleka i bliska Tamron dobrze trafia, ale miły dodatek od sklepu. Stabilizacja działa! Powiem że stabilizacja w 85 to dość fajna sprawa, na czasach 1/20-1/80 można trzaskać zdjęcia z ręki i było więcej nieporuszonych od tych co robiłem na wyłączonej stabilizacji. Moim zdaniem Tamron jest wart swojej ceny. Tamron to dobra alternatywa Sigmy 85 która jest ogromna i moim zdaniem za ciężka, w dodatku wybierając Tamrona zamiast Sigmy 1500zł zostaje w kieszeni. Myślę że w końcu trafiłem na dobrą 85 w Nikonie i zostanie u mnie dłużej, bardzo fajnie wyważone szkiełko do mojego D750.

    Przy okazji testowałem też Tamrona 35mm i 45mm, z tych wszystkich szkieł Tamron 85 ma najszybszego AF'a. Swoją drogą, w tamronowej 35 i 45 bardzo wolno ten AF chodzi.


    Tamron przy Nikonie.


    Tamron przy Sigmaluxach

  10. #40

    Domyślnie

    Dodam tylko, że N85 1.8g to wyśmienite szkło jak na taką cenę i jak ktoś nie chce wydawać na 85 więcej niż 2,5 to N85 też będzie dobrym wyborem. Ja z N85 mam jeszcze kupę materiału do obrobienia w tym roku i powiem że ciągle zaskakiwało mnie to szkło, dużo dobrych zdjęć tym nikonem zrobiło się ☺

Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Podobne wÄ…tki

  1. PoszukujÄ™ przelotki z pentax K do nikon/ tamron adaptall 2 do nikon.
    By leurelius in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-04-2017, 18:50
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-03-2016, 23:59
  3. Nikon 18-105 + TAMRON 70-300/4-5,6 Di VC USD czy TAMRON 18-270
    By Lmoska in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-02-2015, 19:32
  4. nikon d3100 + Nikkor AF-S 85mm f/1.4G +tamron 28-75 2.8 nikon
    By pinia666 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-01-2015, 12:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •